یک همایش تاثیر گذار

در روزگار کنونی صاحبان کسب و کار برای بیان ایده ها، روش های کار و انتقال دانش حوزه کسب و کار خود دست به برگزاری همایش و سمینارهای مختلف می زنند. این سمینارها و همایش ها بخش اعظمی از رویدادهای ما را تشکیل می دهند.

شاید در نگاه اول بی اهمیت به نظر برسد اما مکان و فضای برگزاری یک مراسم اینچنینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سالن های اجتماعات به جهت چیدمان صندلی و امکانات کاربردی نقش ویژه ای در کیفیت یک همایش دارد. سالن های باکیفیتی در شهر وجود دارند که در اغلب روزهای سال پر از مخاطب است در حالی که برخی سالن های به دلیل نداشتن چند پارامتر ساده از این محبویبت برخوردار نیستند پس در انتخاب محل و مکان همایش خود اطلاعات را جمع آوری کنید و بهترین را متناسب با کسب و کارتان انتخاب کنید.

گام بعدی موضوع سمینارتان است. داشتن موضوع به شما کمک می‌کند که ایده‌های خود را یکی کنید، سخنرانان مناسبی انتخاب کنید و با افراد مناسب معامله کنید. اسمی که برای موضوع انتخاب می‌کنید بهتر است ساده و تاثیرگذار باشد. بیان اهداف کلی سازمان، علت به وجود آمدن آن، راهنمایی برای فعالیت‌های سازمان و تصمیم‌گیری نیز به شما کمک می‌کند تا مخاطبان مورد نظر را به خود جذب کنید.

به منظور آسان‌تر کردن هر چه بیشتر امور می‌توانید آن‌ها را در یک صفحه مثل اکسل طبقه‌بندی کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای هر کدام از جمله درآمد، مخارج، محل برگزاری، برنامه زمانی، اطلاعات تماس، غذای سخنرانان و خیلی موارد دیگر یک تب جداگانه درنظربگیرید. مزیت استفاده از نرم افزارهای این چنینی به روزرسانی سریع آن‌ها و همچنین نگهداری کلیه‌ی اطلاعات حیاتی به صورت یک‌جا می‌باشد. از همه مهم‌تر اینکه می‌دانیم کارها همواره چگونه پیش می‌رود. بدیهی است که با نوشتن روی کاغذ نمی‌توان به این راحتی حجم بسیاری از مطالب را سازماندهی کرد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید برای انتخاب مکان درنظرگرفت جایگاه مهمانان است زیرا آن‌ها باید بیشتر از هشت ساعت یکجا بنشینند بنابراین باید فضای آرام و راحتی داشته باشد تا بتوانند تمام توجه خود را به سخنرانان بدهند چون هدف اصلی برگزاری همایش فهمیدن صحبت‌های سخنرانان است و بس.

تیم برگزارکننده هم به اندازه مکان و فضای همایش مهم است. یک تیم هماهنگ و توانمند در کنار موضوع و سخنران؛ به علاوه یک فضای مطلوب می تواند برند شما درخشان تر نشان بدهد.

دسته بندی: عمومی

مکان های برتر