یادگاری یک شب

نکاتی درباره آتلیه و عکاسی مراسم عروسی
روزها خواهدگذشت، شما و همه کسانی که در مراسم عروسی شما حاضر بودند از یاد خواهند برد که کیفیت شام و شیرینی، نوع پذیرایی و حتی محل مراسم شما چگونه بوده است؛ چیزهایی که شما بسیار به آن توجه داشته اید و بعد از مدت‌ها رنگ خواهد باخت. اما چیزی که تا سال‌ها خواهد ماند تصاویر عروسی شماست.
خیلی از مردم به اندازه غذای عروسی به فیلم و عکس اهمیت نمی‌دهند. در صورتی که این مورد ماندگارتر از همه موارد پرهزینه است. اما انتخاب سازوکار عکاسی و فیلمبرداری بسیار مهم است. در این مطلب نکاتی را درباره آتلیه و عکاسی مراسم عروسی  با شما در میان خواهیم گذاشت.

جستجو
قبل از هر کاری باید تحقیق کنید که بهترین گروه عکاسی و فیلمبرداری متناسب با شرایط شما کدام است؟ جایی که منصف باشد، هنرمند باشد و یادگار خوبی برای شما بگذارد. و با تکنیک های عکاسی و فیلمبرداری آشنا باشد تا صحنه های جذابی برایتان خلق کند. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که همیشه گروه‌های معروف بهترین نیستند. گاهی عکاس‌های تازه کار هم خدمات خلاقانه تر و بهتری ارائه می دهند و هم قیمت ارزان تری دارند چون می خواهند زودتر مشتری شان را پیدا کنند پس با شما راه می آیند.
 بعضی از تالارهای عروسی این قانون را وضع کرده اند که فقط از عکاس های طرف قرار داد با خودشان استفاده کنید و به جز این عکاسان، شخص دیگری برای عکاسی و فیلمبرداری اجازه ورود به سالن را ندارد.
در این وضعیت یا باید تالارتان را عوض کنید یا تسلیم قانون تالار شوید. البته راه سوم این است که عکاسی را در دو قسمت انجام دهید.بخش خارج از تالار را به آتلیه مورد نظر خود بسپارید و بخش داخل تالار را به عکاس و فیلمبردار طرف قرارداد با تالار.
 جادوی فوتوشاپ 
وقتی دارید آلبوم و نمونه کار عکاسی را می‌بینید توجه کنید عکس‌ها زیاد ادیت نشده باشند. خیلی از عکاس‌ها اشکالات عکاسی‌شان را با روتوش زیاد می‌پوشانند اما روتوش، چهره شما را مصنوعی و از حالت طبیعی خارج می‌کند و توی ذوق‌تان می‌خورد. علاوه‌بر این سعی کنید مکان عکاسی نزدیک محل جشن یا آرایشگاه باشد تا وقت کمتری را در مسیر رفت‌وآمد از دست بدهید.
قرارداد، تنها مرجعی است که در هنگام بروز اختلافات می تواند به کمک شما بیاید. کلیه جزئیات توافق شده را در قرارداد ذکر کنید. از زمان حضور عکاس و فیلمبردار در محل برگزای جشن عروسی گرفته تا مبالغ اضافه کاری، تحویل دادنی های اصلی، مراحل فیلم برداری و خلاصه هر آنچه که در صحبت های شفاهی مطرح می شود

مواظب بدقولی باشید

بعضی از آتلیه‌ها عکس بزرگ عروس و داماد را به‌عنوان هدیه شب عروسی به آن‌ها می‌دهند. حتما موقع قرارداد از آتلیه بپرسید دقیقا چه خدماتی به شما ارائه می دهد. قرار است کلیپی برای شما پخش کنند؟
 حتما قبل از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اعمال می‌شود یا نه. بعضی از آتلیه‌ها فایل عکس‌های گرفته شده را به شما نمی‌دهند تا صرفا عکس چاپ شده را از خودشان بخرید و عکس را خیلی گران‌تر با شما حساب می‌کنند. تا جایی که ممکن است با آن‌ها قرارداد نبندید. تاریخ تحویل آلبوم و چگونگی آن را هم حتما با آتلیه چک کنید.

یادتان باشد قرارداد، تنها مرجعی است که در هنگام بروز سوء تفاهم ها و اختلافات می تواند به کمک شما بیاید. کلیه جزئیات توافق شده را در قرارداد ذکر کنید. از زمان حضور عکاس و فیلمبردار در محل برگزاری جشن عروسی گرفته تا مبالغ اضافه کاری، تحویل دادنی های اصلی، جزئیات مربوط به کیفیت، مراحل فیلم برداری و خلاصه هر آنچه که در صحبت های شفاهی مطرح می شود و برای شما مهم است می بایست به وضوح و با جزئیات کامل در قرارداد ذکر شود.

امنیت عکس‌ها
بهتر است آتلیه‌ای که کار شما را انجام می‌دهد، آشنا باشد. هم از آن جهت که کارشان و چگونگی تحویل آن را دیده‌اید و مطمئن هستید، هم از آن جهت که امنیت عکس‌های شما تامین شود. در مورد امنیت عکس‌ها حتما با مسئول آتلیه صحبت کنید.

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر