گران‌ترین و عجیب‌ترین عروسی‌های جهان

عروسیهای گران دنیا
مراسم عروسی یکی از به یاد ماندنی ترین شب های زندگی هر فرد است، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا این شب به یاد ماندنی را به طور چشمگیری برگزار نمایند. برگزاری یک مراسم پر از تجملات و زرق و برق اگر چه که بسیار جذاب است اما می تواند هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد.
شاید اطلاع از عروسی های گران دنیا همچون عروسی های بازیگران و افراد مشهور برای شما موضوعی جذاب باشد. بنابراین بر آن شدیم تا در این نوشتار از سایت به بررسی ۱۰ تا از عروسی های گران دنیا برای شما بپردازیم.

عروسی پرنس چارلز و دیانا
اگر چه که جشن عروسی پرنس چارلز و دایانا در سال ۱۹۸۱ برگزار شد اما می توان آن را یکی از عروسی های گران دنیا نام برد. این جشن عروسی که حدود ۱۱۰ میلیون دلار هزینه داشت ۳۵۰۰ نفر مهمان مشهور از سراسر دنیا داشت.

عروسی وانیشا میتال و آمیت باتیا
جشن عروسی وانیشا میتال که دختر یکی از ثروتمند ترین مردان جهان است با آمیت باتیا نیز که بانکدار و سرمایه گذار است در سال ۲۰۰۶ برگزار شد. این جشن عروسی که ۵ روز طول کشید هزینه های مختلفی همچون کارت عروسی ۲۰ صفحه ای، نوشیدنی های گران قیمت، ۱۰۰ نوع غذای مختلف و هزاران مهمان را شامل می شد.
هزینه ی این جشن عروسی حدود ۷۸ میلیون دلار شد که در کتاب رکورد های گینس به عنوان گران ترین ازدواج ثبت شده است.

عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون
جشن عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون در سال ۲۰۱۱ برگزار شد که با نام عروسی قرن نام گذاری شد. عروسی پادشاه و ملکه آینده انگلستان در ایبیت وست مینستر برگزار شد و پس از آن نیز عروس و داماد با اسب از خیابان های لندن عبور کردند. هزینه ی این جشن عروسی که از دیگر عروسی های گران دنیا بود حدود ۳۴ میلیون دلار شد.

عروسی آلکساندرا کوکوتوویچ و آندری ملنیچنکو
این عروسی ۳۰ میلیون دلاری نیز که میان آلکساندرا کوکوتوویچ ملکه ی زیبایی یوگسلاوی و موسس بانک MDM  آندری ملنچیکو در سال ۲۰۰۵ برگزار شد در تالار ساحل کوت در کشور فرانسه برپا شد. جشن عقد این عروسی در یک کلیسای مجلل به همراه یک تک نوازی انجام شد و جشن عروسی آن ها نیز با حضور دو خواننده ی مشهور آمریکایی که هر کدام از ان ها با پرواز های خصوصی به جشن آمدند برگزار شد.
هر یک از خواننده های این مراسم که از دیگر عروسی های گران دنیا بود، ۶/۳ میلیون دلار دستمزد دریافت کردند.

عروسی ویکرام چاتوال و پریا ساچدو
جشن عروسی ساچدو هنرپیشه ی هندی با ویکرام چاتوال پسر یکی از ثروتمندترین مردان هندی در سال ۲۰۰۶ برگزار شد. این جشن عروسی که ۱۰ روز و در سه شهر مختلف هند برگزار شد ۶۰۰ مهمان از سرتاسر دنیا داشت که با جت خصوصی در این جشن حاضر شدند. این جشن عروسی نیز که از جمله عروسی های گران دنیا می باشد حدود ۲۰ میلیون دلار هزینه داشت.

عروسی وین رونی و کالین مک لافین
جشن عروسی وین رونی ستاره فوتبال انگلیس که در باشگاه منچستر یونایتد توپ می زند با کالین مک لافین مجری و تهیه کننده ی انگلیسی در سال ۲۰۰۸ در ایتالیا برگزار شد. این جسن ازدواج به مدت ۴ روز بر روی یک کشتی تفریحی با ۶۴ میهمان برگزار شد که همگی به وسیله جت خصوصی به محل کشتی پرواز کرده بودند.
لباس عروس در مراسم عقد این زوج حدود ۳ میلیون دلار هزینه داشت که توسط یک مزون مطرح دوخته شده بود.
هزینه ی جشن عروسی این زوج که یکی دیگر از عروسی های گران دنیا است حدود ۱۵ میلیون دلار بود.

عروسی چلسی کلینتون و مارک مازوینسکی
جشن عروسی چلسی کلینتون دختر رئیس جمهور سابق ایالات متحده و وزیر امور خارجه سابق آمریکا هیلاری کلینتون با مارک مزوینسکی سرمایه گذار در سال ۲۰۱۰ برگزار شد. این جشن عروسی که از دیگر عروسی های گران دنیا بود در نمایشگاه رودخانه هادسون برگزار شد و حدود ۵ میلیون دلار هزینه داشت.

عروسی پل مک کارتنی و هیتر میلز
جشن عروسی پل مک کارتنی خواننده معروف با هیتر میلز در سال ۲۰۰۳ از دیگر عروسی های گران دنیا است که در ایرلند برگزار شد. این جشن که بر روی یک کشتی تفریحی برگزار شد نیز حدود ۳ میلیون دلار هزینه داشت.

عروسی تام کروز و کیتی هولز
جشن ازدواج تام کروز هنرپیشه ی مشهور هالیوود و کیتی هولمز هنرپیشه ی آمریکایی در سال ۲۰۰۶ در یک قصر قدیمی توریستی در کشور ایتالیا برگزار شد. این جشن عروسی نیز که از دیگر عروسی های گران دنیا بود نیز حدود ۲ میلیون دلار هزینه داشت.

عروسی دونالد ترامپ و ملانیا ناس
در آخر این جدول نام یکی از چهره مشهور این روزهای جهان اخبار  دیده می شود. جشن عروسی دونالد ترامپ با ملانیا ناس نیز که در سال ۲۰۰۵ برگزار شد یکی از عروسی های گران دنیا در میان افراد مشهور است. اگر چه که ترامپ پیش از این چندین بار ازدواج کرده بود اما هزینه های دیگر عروسی ها به پای این مراسم نمی رسید.
این عروسی که حدود ۱ میلیون دلار هزینه داشت شامل هزینه های سنگین لباس عروس و کیک عروسی می شد.

دسته بندی: تاریخچه

مکان های برتر