پیش به سوی ماه عسل

تمام چیزی که برای سفر ماه عسل باید انجام داد
بعد از آن همه برنامه‌ریزی و رفت و آمد برای برگزاری عروسی، وقت آن رسیده که کمی برای خودتان وقت بگذارید و وارد مرحله جدیدی از زندگی شوید.  روزهایی در پیش است که می‌توانید از دل آن بهترین خاطرات زندگی خود را بیرون بکشید.  بهترین کار این است که به سفری دو نفره بروید و ماه عسل خود را آغاز کنید. پیاردو  برای برنامه‌ریزی بهترین ماه عسل در کنار شماست و کمک می‌کند که با ده دقیقه مطالعه، سفری بی نظیر داشته باشید.  با مطالعه نکاتی که در ادامه آورده شده‌اند، آگاهانه قدم بردارید:
۱-  علایق مشترک را پیدا کنید
 هر چقدر هم که از نظر فرهنگی به همسرتان نزدیک باشید، باز هم از دو خاستگاه متفاوت هستید و تاکنون به تنهایی، با خانواده و دوستانتان سفر کرده‌اید و هر یک سلایق متفاوت دارید. پیش از برنامه‌ریزی برای سفر، علایق خود را لیست کنید و مقصد مورد نظر را با توافق کامل انتخاب کنید. به طور مثال اگر هر دو به جنگل علاقه دارید، کویر را از لیست خود خط بزنید. جایی را انتخاب کنید که هر دوی شما را خوشحال کند.

۲-  بودجه خود را مشخص کنید
حداکثر هزینه‌ای که می‌توانید در سفر صرف کنید را مشخص کنید. سپس برنامه سفر خود را با بودجه‌ای حدود ۸۰ درصد آن را بچینید و مابقی را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده کنار بگذارید. به طور مثال اگر ۲۰ میلیون تومان برای سفر کنار گذاشته‌اید سفری با ۱۶ میلیون تومان را کلید بزنید.

۳-  برای روزهای در سفر برنامه ریزی کنید
 پیش از تهیه بلیط و رزرو هتل، در مورد تعداد روزهایی که قرار است در سفر باشید به نتیجه برسید و اگر شاغل هستید، نسبت به گرفتن مرخصی اقدام کنید و سپس به رزرو بلیط و هتل بپردازید. توجه داشته باشید که مقصد سفر را به گونه ای انتخاب نکنید که مجبور باشید بیشتر زمان سفر را در مسیر طی کنید.
۴-  در مورد مقصد سفر تحقیق کنید
 امروزه اینترنت به سادگی در دسترس همه قرار  دارد. شما می‌توانید به سادگی مکان‌های دیدنی و تحقیقات موجود در مقصد را لیست کنید و با مطالعه نظرات مردم و اطلاعات موجود لیستی از علاقه‌مندی‌های مشترک تهیه کنید. بهتر است با توجه به نقشه، عظیمت به مکان‌های نزدیک به هم را پشت سر هم برنامه‌ریزی کنید.
۵-  وضعیت جوی را بررسی کنید
 به کمک ابزارهای موجود در اینترنت، وضعیت آب و هوای مقصد در روز‌های مورد نظر را بررسی کنید تا بتوانید بر اساس آن لباس مناسب بردارید و از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید. می‌توانید با تماس با هتل محل اقامت، از وضعیت دقیق آب و هوا مطلع شوید.
۶-  وسایل مورد نیاز را لیست کنید
 از نظر پیاردو  مهمترین چیزهایی که در ماه عسل باید همراه داشته باشید عبارتند از:
•    دوربین عکاسی خوب
•    شارژر تلفن همراه+ تبلت+ دوربین
•    کیسه‌های پلاستیکی+ دستمال توالت+ دستمال کاغذی+ دستکش یکبار مصرف
•    کوله پشتی کوچک جهت گردش در مقصد
•    تجهیزات کمک‌های اولیه
•    داروهایی که عادت به مصرف آنها دارید+ مسکّن
•    دمپایی+  کلاه+  کفش راحتی (کتانی)
•    بلیط+  پاسپورت+ ویزا و  سایر مدارک شناسایی معتبر
•    کیف لوازم آرایش مورد نیاز
•    وسایل بهداشتی ضروری مانند مسواک و خمیر دندان، وسایل استحمام
•    وسایل بهداشتی پیشگیری از بارداری+ نوار بهداشتی+ پد روزانه
•    لباس و لباس زیر  مورد نیاز+ جوراب+ برس و شانه
•    شماره تماس هتل تور مسافرتی و لیدر‌ها
•    شکلات و تنقلات کم حجم
•    نخ سوزن+ چسب قطره ای+ سنجاق قفلی
ممکن است با توجه به نوع سفر (داخلی/ خارجی، زمینی/ هوایی و …)  تجهیزات مورد نیاز شما متفاوت باشد. پس بهتر است تنها به این لیست اکتفا نکنید و به هر سناریوی منحصر به فردی بیاندیشید. سپس لیست شخصی خود را آماده سازید.


۶-  چمدان را بهینه ببندید
 در بستن چمدان زیاده‌روی نکنید. معمولاً افراد تنها ۳۰ درصد وسایلی که با خود به سر می‌برند را استفاده می‌کنند. سعی کنید کیف و کفشی بردارید که با هر لباسی قابل استفاده باشد. زیورآلات گرانقیمت همراه خود نداشته باشید و حتماً فضایی را در چمدان برای خرید سوغاتی خالی بگذارید.
با رعایت همین نکات ساده می‌توانید ماه عسل رمانتیک و به یاد ماندنی را رقم بزنید. با پیاردو  همراه باشید و با مطالعه تجربیات پیاردو،  حرفه ای گام بردارید. با دانش عمل کردن، باعث آسایش خطر و در نتیجه شادی در سفر می‌شود. سعی کنید این لذت را به سایر جنبه‌های زندگی خود نیز وارد کنید. مقاله قوانین ساده شاد زیستن را مطالعه کنید و برای احساس رضایت و خوشبختی بیشتر تلاش کنید. 

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر