ویژگی های یک همسر خوب (خانم)

ده ویژگی یک همسر (خانم) فوق العاده
اگر از بسیاری از آقایان بپرسید که ویژگی های یک زن خوب چیست؟ اکثرا با این پاسخ ها مواجه می شوید: “زیبا باشد، بلوند باشد، تناسب اندام داشته باشد و …” یا اگر آقا کمی روشن فکرتر باشد، به ظواهر اهمیت نمی دهد و همسر مورد علاقه اش فوتبال دوست دارد! اما واقعیت چیز دیگریست. ویژگی های همسر خوب چیزی فراتر از این حرف هاست و هیچ یک از این موارد نمی تواند خوشبختی شما را تضمین کند. در ادامه پیاردو یک لیست ۱۰ تایی از خصوصیات همسر فوق العاده را برای شما آماده کرده است. اگر دختری را پیدا کردید که با تعدادی از این ویژگی ها همخوانی داشت، تعلل نکنید و آستین ها را بالا بزنید.
با شما باورهای یکسانی دارد
منظور این نیست که او هم مثل شما فوتبال دوست دارد، مگر چقدر از زمان زندگی تان را قرار است پای تماشای فوتبال صرف کنید؟ باور غیر یکسان یعنی او به مسجد برود و شما به کلیسا. یعنی یکی قانع به کمترین باشد و یکی بلند پرواز. در بررسی و به اشتراک گذاری باورها و عقاید عمیق تر فکر کنید. مذهب، اصول اخلاقی و خط قرمزها را برای یکدیگر شفاف کنید و اگر اشتراکی در هیچ یک ندارید، کمی درنگ کنید.
از شما مرد بهتری می سازد
شنیده اید که می گویند پشت هر مرد موفقی زنی ایستاده است. برعکس این موضوع نیست ممکن است. همسر شما می تواند سر راه شما بایستد و مانع پیشرفتتان شود. دنبال کسی باشید که شما را تشویق کند مرد بهتری از وجودتان بیرون بکشد. کسی که شما را به ورزش سوق دهد نه سیگار. زنی که یک پله از هر نظر از شما بالاتر باشد می تواند شما را نیز با خود بالا ببرد.

قابل اعتماد است
اگر به او شک دارید و احساس می کنید نمی توانید به وی اعتماد کنید، موضوع را ریشه یابی کنید. در صورتی که مشکل از مشکوک بودن بی مورد شماست، فکری برای درمان آن کنید و در صورتی که رفتار او این سوظن را در شما به وجود آورده، بیشتر فکر کنید. از کنار چنین موضوعی به سادگی نگذرید. ازدواج اعتماد نمی آورد. گمان نکنید که با ازدواج مشکلات این چنینی حل خواهد شد.
جاه طلب است
یک زن خوب قدرتمند است و نقاط قوت خود را می شناسد. او در راستای بهتر ساختن نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف خود می کوشد و اعتماد به نفش بالایی دارد. همسر خوب مدام در فکر بهتر شدن و دست یابی به قدرت بیشتر است. اگر چنین دختری پیدا کردید، لطفا اجازه ندهید خوی دیکتاتور شما بیدار شود و مانع او شود. در عوض همراهش باشید و به این جاه طلبی دامن بزنید. 
از خود گذشتگی را بلد است
یک زن خوب باید بلد باشد به دیگران اهمیت بدهد. رفتار او با خانواده و دوستانش را بررسی کنید. اگر دوست خوب و صمیمی ندارد یا با خانواده اش ارتباط چندانی ندارد، این نشانه خوبی نیست. ویژگی از خود گذشتگی به سادگی قابل تشخیص است. ببینید آیا تا به حال کاری را به صورت داوطلبانه انجام داده است؟ آیا به نیازمندی کمک می کند؟ رفتار او با کودکان آشنا و غریبه چگونه است؟ پاسخ به این سوالات شما را در انتخاب همسر فداکار خود و مادر فرزندان آینده تان یاری خواهد کرد. 
جذاب است
جذابیت الزاما با زیبایی یکسان نیست. این مفهوم می تواند برای هر کس به یک شکل تعریف شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با شخصی ارتباط دارید و از نظرتان او زیباترین زن جهان است اما پس از جدایی از او می بینید که چندان هم زیبا نبوده است! دنبال چنین زنی نباشید. دنبال کسی باشید که بدون آرایش، در عصبانیت، در بیماری و حتی در زمان قهر برای شما جذاب باشد. زنی که زیبایی درونی اش شما را جذب کند. چهره فوق العاده زیبا به یک مو بند است. یک تصادف، یه حادثه کوچک ممکن است تمام زیبایی او را از بین ببرد. ببینید با چنین اتفاقی آیا هنوز هم حاضرید با او بمانید؟ اگر پاسخ مثبت است، او همان کیس مناسب ازدواج شماست.
باهوش است
قرار است سال های زیادی را در کنار او باشید. همسر شما باید باهوش باشد و بتواند یک مکالمه خوب با شما داشته باشد، در شرایط سخت و پیچیده تصمیمات درست بگیرد و بتواند شما را از زمین بلند کند. بدون هوش بالا چنین چیزی ممکن نیست. 
بی قید و شرط شما را دوست دارد
اگر قصد دارد شما را تغییر دهد و از شما مرد دیگری بسازد، شک نکنید که زمان جداییست. همسر شما باید در همان لحظه شما را برای آنچه که هستید دوست بدارد. نه برای تبدیل کردن شما به مرد دیگر یا به خاطر ثروت و پول شما. ببینید اگر در تغییر شما موفق نشود، یا به هر دلیلی ثروت خود را از دست بدهید، آیا حاضر است با شما زندگی کند؟
مسئولیت پذیر است
آیا به قرارها و سر موقع در جایی حاضر شدن اهمین می دهد؟ در مورد مسائل و محیط کارش چگونه صحبت می کند؟ خبری از مسئولیت پذیری در حرف های او هست؟ یک زن خوب حداقل قدرت مدیریت کردن زندگی خود را دارد و می تواند به نحو احسن مسئولیت زندگی شخصی اش را به عهده بگیرد. بخواهید یا نخواهید پس از ازدواج عمده کنترل هزینه های زندگی شما با اوست. او از شما مردی ثروتمند خواهد ساخت یا فقیر؟ در اینجا به خاطر داشته باشید که بسیاری از طلاق ها صرفا به خاطر مسائل مالی رخ می دهند.
با خانواده و دوستان شما تعامل دارد
الزامی نیست که با همه اطرافیان شما ارتباط خوبی داشته باشد، اما اگر می بینید که برای ایجاد یا حفظ ارتباط حتی تلاش نمی کند، زنگ خطری به صدا در می آید. خانواده و دوستان شما مجموعه ای از باورها و زندگی شما هستند که با آن بزرگ شده اید. همسر شما باید بتواند با آن کنار بیاید. ممکن است در مواردی خانواده شما با دختر منتخب شما به شدت مخالفت کنند. در چنین مواقعی ضمن تلاش بی دریغ برای حفظ رابطه، علت را پیگیری کنید و ببینید او برای رفع این مشکل چه می کند؟ اگر پیشنهادش قطع ارتباط با خانواده بود، بی درنگ از وی بگذرید.
در نهایت به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. عشق می تواند همه ی معادلات را به هم بزند و به قول حضرت حافظ حریم عشق را درگه بسی بالاتر از عقل است! با این حال توجه به این موارد می تواند شما را در داشتن زندگی ساده تر و بهتر یاری کند.
مواردی مشابهی که در پیاردو مطالعه می کنید، نظر ضخصی هیچ یک از دوستان شما در پیاردو نیست و طبق اصول روانشناسی و مقالات معتبر نوشته شده اند. پس با خیال راحت به پیاردو اعتماد کنید و مطمئن باشید که هدف ما چیزی غیر از صلاح و خوشبختی شما نیست.
حال که با ویژگی های یک زن خوب آشنا شدید، بهتر است مقاله ۱۰ ویژگی مرد ایده آل را نیز مطالعه کنید. اگر خانم هستید این مقاله می تواند در انتخاب همسر بهتر کمکتان کند و اگر آقا هستید نیز به شما کمک خواهد کرد که در تبدیل شدن به مرد ایده آل قدم بردارید. 

دسته بندی: عمومی

مکان های برتر