ویژگی های یک همسر خوب (آقا)

اکثر خانم ها وقتی با شخصی وارد رابطه می شوند یا قصد ازدواج با او را دارند، گمان می کنند که بهترین شخص در دنیا را انتخاب کرده اند. یا اگر هنوز در مورد انتخاب کسی به جمعبندی نرسیده اند، گمان می کنند که مرد باید ایده آل باشد و تمام ویژگی های مثبت عالم در او جمع شده باشد. اما هیچ یک از تفکرات فوق درست نیست. هیچ کس کامل نیست. اما شما می توانید با دانش و آشنایی کامل، انتخاب شایسته ای داشته باشید. در ادامه ۱۰ ویژگی لازم برای یک مرد به عنوان همسر را به شما معرفی می کنیم. اگر مرد مورد علاقه شما تعداد زیادی از این ویژگی های مرد خوب را داشت، درنگ نکنید و بله را بگویید.
شرط اول؛ وفاداری
وفاداری چه در مرد چه در زن شرط اول است. هیچ کس نمی تواند در عشق خود با دیگری شریک شود. شاید یک شخص بتواند به واسطه عشق از مشکلاتی چون بی پولی بگذرد و به زندگی با همسرش ادامه دهد، اما آیا می تواند به واسطه پول یا هر چیز دیگری حاضر باشد به خیانت همسرش چشم پوشی کند؟

قابل اعتماد است
زن باید مطمئن باشد که می تواند به مرد خود از هر جهت اطمینان کند. می تواند روی کار و آینده او برنامه ریزی کند، به عشق او ایمان داشته باشد و شک نکند که مرد او تصمیمات قابل اعتماد می گیرد. بسیاری از مردان در روابط دوستی فوق العاده هستند اما در ازدواج کمی ضعیف عمل می کنند. به طور مثال مردانی که با زنان زیادی قبل از ازدواج رابطه داشته اند، می توانند در دوران دوستی ایده آل ترین باشند اما پس از ازدواج شاید خیلی قابل اعتماد نباشند. مانند کسی که در مصرف الکل افراط می کند. شاید در مدت کوتاهی بتواند آن را کنار بگذارد اما به سختی می تواند الکل را برای همیشه ترک کند.
مسئولیت پذیر است
مرد مسئولیت پذیر اول از همه زندگی خوبی در دوران مجردی دارد. همه کارهایش با برنامه و خوب پیش رفته است، مسئولیت اشتباهاتش را می پذیرد و می تواند کارها را به بهترین شکل در حد توان خودش انجام دهد. چنین مردی می تواند برای آینده فرزندانش تلاش کند و مسئول خوشبختی همسر و فرزندان خود باشد.
خوبی های شما را دوست دارد و کاستی هایتان را می پذیرد
همه ویژگی هتی بد دارند و هیچکس نیست که کامل و ایده آل باشد. بنابراین شما باید کسی را انتخاب کنید که تمام کاستی ها و بدی های شما را بپذیرد و احساس گناه و کمبود به شما ندهد. ضمن اینکه اعتماد به نفستان را افزایش می دهد، شما را در بهتر شدن یاری کند. 
همیشه در کنار شماست
زندگی بالا و پایین دارد. همانقدر که راحتی و خوشی هست، همانقدر هم سختی و بیماری دارد. همسر شما باید کسی باشد که همواره در این شرایط در کنار شما باشد و بتوانید به او تکیه کنید. شما حتی ممکن است به عنوان یک خانم روزهایی را در ماه حال و حوصله و شرایط انجام هیچ کاری را نداشته باشید. همسر شما باید بتواند این موضوع را درک کند و باری از دوش شما بردارد

با شما مشورت کند
ازدواج یک همکاری غیر تجاری به حساب می آید. دو شریک در کنار یکدیگر برای برآورده شدن آرزوهایشان و ساختن آینده زیبا تلاش می کنند و می جنگند. مرد ایده آل شما را در تمام این مسیر همراهی می کند و بدون مشورت شما تصمیمی نمی گیرد. خواه یک تصمیم کوچک باشد خواه تصمیمی بزرگ و آینده ساز. کسی که نتواند از مشاوره شما استفاده کند، به شما اعتماد ندارد و این نشانه خوبی نیست.
رشد محور است
شما ممکن است با کسی ازدواج کنید که در آغاز زندگی خانه، ماشین یا امثالهم را نداشته باشد. اما باید مطمئن شوید که برای رسیدن به چنین چیزهایی تلاش می کند. نمی گوییم که این موارد ضروری و تضمین کننده خوشبختیست، اما مطمئنا شما کسی را نمی خواهید که هیچ تلاشی برای بهتر شدن زندگی نمی کند. مردی که رشد محور باشد، همیشه برای بهبود کیفیت زندگی، پیشرفت شما و فرزندانتان، ارتقا شغلی و هر جنبه دیگری می جنگد.
شما را به عنوان شریک قبول دارد
ازدواج چیزی فراتر از یک رابطه دو طرفه است. ازدواج یعنی تشکیل یک تیم دو نفره که قوی تر از دو تیم یک نفره است. مرد شما باید شما را به عنوان یک هم تیمی شایسته قبول داشته باشد، روی کمکتان حساب کند و رشد خود را در شما ببیند. او باید بلد باشد که نیازهایش را همه جوره از طریق شما ارضا کند و روح خود را در کنار شما آرامش بخشد و روی هیچ کس دیگری حساب باز نکند. 
با شما هم عقیده است
همانطور که در مقاله ویژگی همسر (زن) ایده آل مطالعه کردید، داشتن اعتقادات یکسان بسیار مهم است. شاید این شرط ازدواج بسیار کلیشه ای باشد اما معمولا به آن بی توجهی می شود. وقتی مشکل یا اتفاقی رخ می دهد، باید هر دو شما در یک جبهه باشید و در کنار هم بجنگید نه با هم. شما به سختی می توانید شخصی را پیدا کنید که از همه نظر با شما هم عقیده باشد، اما حداقل دنبال کسی باشید که اگر در موضعی با شما هم عقیده نیست، حداقل احترام به اعتقاداتتان را بلد باشد. 
شما را به زنی بهتر تبدیل می کند
مردی که بتواند شما را از آنچه هستید بهتر کند، گلی است از گل های بهشت! دنبال شخصی باشید که از وجودتان زنی برتر بیرون بکشد. کسی که با بلند پروازی های شما همسو باشد و پیشرفتتان را بخواهد. کسی که شما را به ادامه تحصیل، کار کردن در بیرون از خانه، ورزش و … سوق دهد و مشوق شما در هر چیزی باشد که دوست دارید و به صلاحتان است.
پیاردو امیدوار است یک زندگی سرشار از عشق بسازید و ضمن توجه به ندای قلبتان، منطق را نیز در نظر بگیرید. به مواردی که همواره روانشناسان و مشاوران می گویند بی توجهی نکنید. زندگی را چیزی بیشتر از یک رابطه رمانتیک ساده ببینید و با رعایت نکاتز از این قبیل، انتخابی شایسته داشته باشید.

دسته بندی: عمومی

مکان های برتر