نکاتی که در تهیه کارت عروسی باید دقت کنیم

چگونه کارت عروسی مناسب را انتخاب کنیم؟
امروزه تنوع کارت های عروسی زیاد شده و از جنس های متفاوتی مثل حصیر، چوب، مقوا و پارچه ی ابریشمی ساخته می شود. این کارت ها غالبا با برش های لیزری، پاپیون و نگین تزئین می شوند. کارت ها را طبق جنسشان دسته بندی می کنند.انتخاب کارت عروسی، جزء کارهای جذابی است که زوجین با همراهی یکدیگر آن را انجام می دهند.
ممکن است برخی از زوج ها عقیده داشته باشند که این کارت تنها برای اطلاع رسانی مکان و زمان عروسی است و نبایستی برای آن هزینه و وقت زیادی را صرف نمود. چرا که بعد از عروسی دور ریخته می شود. اما نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که کارت عروسی نشانه ی سلیقه ی زوجین است و بدون شک اگر یک نفر از میهمانان نیز قصد آرشیو کردن آن را داشته باشد باید سعی نماییم که نظرش را جلب نماییم. ما در مقاله ی زیر به بررسی نکاتی که در تهیه کارت عروسی باید دقت کنیم می پردازیم.


انتخاب مدل کارت های عروسی
یکی از نکاتی که در تهیه کارت عروسی باید دقت کنیم انتخاب مدل کارت عروسی است. اگر شما به مغازه هایی که این کارت ها را عرضه می کنند بروید، با تنوع بسیار زیادی مواجه خواهید شد. طوری که انتخاب را برایتان دشوار می سازد. امروزه کارت های عروسی تنها یک مقوای ساده نیست که تنها اسم زوجین و آدرس جشن عروسی در آن درج شده باشد، بلکه این کارت ها طرح ها و جنس های متعددی داشته و در قالب‌های متفاوتی ساخته می شوند.  

بنابر این زوجین بایستی در ابتدا، در انتخاب کارت عروسی به تفاهم برسند. یعنی مدل و جنس کارت را انتخاب کرده و سپس وارد جزئیاتش شوند. برخی از این کارت ها، بخش های تزئینی داشته که بایستی بعد از خرید، در منزل سوار شوند. کارهایی مثل روبان، اکلیل، چسباندن نگین و غیره.
رنگ کارت عروسی
یکی دیگر از نکاتی که در تهیه کارت عروسی باید دقت کنیم رنگ آن است. معمولا از قدیم رسم بر این بوده است که تم عروسی، رنگ های روشن و نزدیک به سفید باشد. بنابر این لباس عروس، کفش و کیف عروس، دسته گل عروس و حتی کارت عروسی با رنگ هایی که به سفید نزدیک هستند طراحی می شوند. کارت هایی با رنگ های تند جلوه ی خوبی را ایجاد نخواهند کرد. 
خودتان کارت عروسیتان را طراحی نمایید
چنانچه خودتان دستی در کارهای هنری و طراحی دارید، بهتر است دست به کار شده و کارت عروسیتان را به سلیقه ی خود طراحی نمایید. چنانچه در رشته گرافیک درس خوانده اید، این کار را به راحتی می توانید انجام دهید. اما اگر در این رشته، سررشته ای ندارید می توانید به کارهای هنری روی بیاورید تا یک کارت زیبا و شکیل  عروسی را داشته باشید. اما باید بدانید که این امر زمانی امکان پذیر است که تعداد میهمانانتان محدود باشد. چرا که ساخت کارهای هنری، زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. شما می توانید برای بخشی از میهمانان که ارزش کارهای هنری را می دانند خودتان تهیه نمایید و برای بخشی دیگر از کارت های آماده استفاده نمایید. چرا که بسیاری از افراد بعد از اتمام عروسی کارت ها را به دور می اندازند. 
چگونه کارت دعوت عروسیمان را با هزینه ی کمی تهیه نماییم؟
یکی دیگر از نکاتی که در تهیه کارت عروسی باید دقت کنیم توجه به  قیمت کارت است. کاغذهایی که ضخامت بالایی دارند گرانترند. کاغذهای براق و پنبه ای می تواند هزینه ی بالایی را برایتان رقم بزند. فونت های برجسته، هزینه ی ساخت کارت را بالا می برد. بنابر این برای داشتن کارتی زیبا و شکیل با قیمتی مناسب به مسائل زیر توجه نمایید. 

کارت های متعدد برای میهمانان متفاوت
گاهی اوقات، زوجین برای دعوت از میهمانانشان کارت های مختلفی را در نظر می گیرند. مثلا کارت های ساده را برای دعوت بزرگترهای فامیل، کارت های فانتزی را برای دعوت دوستان، کارت های رسمی را برای میمانان رسمی در نظر می گیرند. این در حالی است که برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند که کارت تمامی میهمانان به یک شکل باشد. 
بخش های مختلف کارت عروسی
در یک کارت دعوت شما بایستی اطلاعاتی مانند این که نام عروس و داماد چیست؟ مکان عروسی کجاست؟ و چه زمانی انجام می شود را به صورت کامل در اختیار میهمانان قرار دهید.
غالبا در پشت کارت ها، اطلاعات میهمانان آورده شده است که نشان می دهد که چه تعدادی از اعضای یک خانواده به عروسی دعوت گشته اند. توصیه می گردد که با خط خوش، نام خانوادگی میهمانان را بنویسید و به تعدادی که می خواهید دعوت نمایید کارت ورودیه تالار بگذارید.
هیچ قانون خاصی برای نوشتن متن داخل کارت وجود ندارد. می توانید هر جمله ای را بنویسید اما اکثرا ترجیح می دهند که از شعرهای عاشقانه استفاده نمایند. 

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر