نکاتی در مورد رقص عروس و دوماد

رقصی میانه میدان…
آیا انجام رقص عروس و داماد، سخت است؟ چه نکاتی را در حین این رقص دو نفره، باید رعایت کرد؟
از زمان های قدیم، رقص و پایکوبی توسط ایرانیان در جشن های متعدد، رواج داشته است. اما می توان گفت، یکی از بهترین رقص ها در این جشن ها، رقص عروس و داماد، در مراسم عروسی است. این رقص منحصر بفرد، زمانی که با شور و شوق خاصی انجام می شود می تواند به راحتی احساسات و عواطف میان زوجین را، ابراز کند و مهمانان را نیز به آن معطوف سازد.
رقص دو نفره در مراسم عروسی، نیاز به یادگرفتن تکنیک های پیچیده و خاص ندارد، اگر چه با یادگیری رقص حرفه ای و انجام این نوع رقص های منحصر بفرد، جلوه ی خاصی به مراسم خود می دهید. اما اگر زمان کافی برای تمرین و آموزش ندارید، مطلقا از این برنامه چشم پوشی نکنید. رقص عروس و داماد، می تواند در عین سادگی و راحتی، بسیار زیبا و خاطره انگیز باشد. این تصور را که می بایست یک رقاص حرفه ای باشید، از خود دور کنید. این رقص دو نفره می تواند شور و شوق خاصی به مهمانان دهد و آنان را در احساسات شما، شریک کند.
نکات کلیدی متعددی وجود دارد که با رعایت نمودن آنان، می تواند یک رقص زیبای دونفره را، در جایگاه اختصای خود، تجربه کنید.

 

مصنوعی نرقصید
زمانی که سعی می کنید یک سری حرکات موزون را تقلید کنید و به آن عمیقا فکر می کنید، رقص شما ساختگی و مصنوعی بنظر می رسد. بهتر است از انجام دادن حرکات جدی و اندازه گیری شده، پرهیز کنید. رقص عروس و داماد زمانی زیبا و دلنشین خواهد بود، که در عین هماهنگی با آهنگ و موسیقی، غیر ارادی و ناخودآگاه باشد. اجرای یک رقص زیبا، به پیوند دوباره عروس و داماد کمک بسیاری می کند و زمانی برای شما خاطره انگیز خواهد بود، که از حرکات و رقص خود، لذت ببرید.

استرس نداشته باشید
اصلا نترسید، قطعا انجام چند حرکت موزون که از قبل بارها آن را تمرین کرده اید، کار چندان سختی نخواهد بود. زمانی که با استرس و اضطراب می رقصید، مهمانان متوجه این نگرانی خواهند شد و امکان خراب شدن رقص شما، هر لحظه بیشتر خواهد شد. پس بهتر است خود را رها کنید و برقصید. سعی کنید در کنار همسرتان و یا در آغوش او برقصید. این رقص دو نفره، زمانی که با یکدیگر و هماهنگ انجام شود، استرستان را کاهش خواهد داد و باعث می شود تا از رویایی ترین شب زندگیتان، لذت ببرید و همین احساس را به مهمانان نیز انتقال دهید.

 

 فضای دنس را از قبل آماده کنید
بهتر است در هنگام انتخاب تالار و یا سایر مکان های برگزاری مراسم عروسی، به جایگاه رقص توجه کنید. وجود این جایگاه، در زیبا جلوه نمودن رقص شما، بسیار تاثیر گذار است. اگر این شرایط برای شما فراهم نبود، می توانید با چیدن چند فانوس و سایر اکسسوری های تزیین شده، یک محیط متفاوت را دیزاین کرده و ابعاد و سبک آن را مطابق با سلیقه خود، تغییر دهید. استفاده از شمع های روشن به شکل های دایره، قلب و یا مستطیل و یا ترکیب آن با گلبرگ های رنگی زرد و یا سبز، جایگاه شما را منحصر بفرد جلوه می دهد. مسلما حرکت این برگ ها و یا گلبرگ ها، زیر پای عروس و داماد، از دید دوربین فیلمبرداری و مهمانان، بسیار جالب و خاص خواهد بود.

در انتخاب آهنگ مخصوص رقصتان، دقت کنید
بهتر است در میان آهنگ هایی که برای رقص مهمانانتان آماده می کنید، چند آهنگ خاص و که مورد پسندتان است را، برای رقص دو نفره انتخاب کنید و از دی جی و یا پخش کننده آهنگ بخواهید، این آهنگ ها را تنها برای رقص شما پخش کند. همین موضوع باعث می شود که هیجان مهمانان با شنیدن یک آهنگ جدید و خاص، بیشتر شود و مراسم از یکنواختی خارج شود. فراموش نکنید این شب تنها مخصوص شماست و می بایست آهنگ های شما، متفاوت باشد. در اینصورت اگر دوست دارید فضای رقص شما، رمانتیک و عاشقانه باشد، بهتر از آهنگ های لایت به همراه نورپردازی های تک رنگ و بخار در زمینه، استفاده کنید و اگر دوست دارید فضای مراسم، شاد و پر انرژی بنظر برسد، انتخاب آهنگ های هیجان آور به همراه رقص نور و حباب های رقصان، گزینه مناسبتری است.
 

انتخاب جلوه های ویژه
عموم تالار ها و یا باغ های عروسی، جلوه هایی ویژه ای نظیر، ایجاد بخار، رقص نور، آتش بازی، نورپردازی تک رنگ و یا نور افشانی های متنوع دارند که در مراسم های عروسی، بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. اما توجه داشته باشید، همه این جلوه ها را در طول مهمانی مصرف نکنید. بهتر است به سلیقه خود، چند جلوه خاص را، برای رقص دو نفره عروس و دوماد کنار بگذارید تا این جلوه ها، نمایی خاص به رقص شما بدهد.
 

 

انتخاب نوع رقص 
انواع مختلفی از رقص ها وجود دارد که شما می توانید برای تنوع در اجرای رقص، از چند مورد آن استفاده کنید. اگر چه اغلب رقص های حرفه ای، نیاز به آموزش دارند و انجام آنان، کار دشواری بنظر می رسد، اما اگر زمان کافی برای تمرین دارید، بهتر است با انواع رقص آشنا شوید و به دلخواه خود، چند مورد را برای رقص دو نفره خود، انتخاب کنید. گفتن اینکه کدام رقص برای شما مناسب است، از شروط متعدی پیروی می کند. انواع رقص های مراسم عروسی، در چند مورد ایرانی، آیینی، محلی، تانگو و سالسا خلاصه می شود. برای مثال، انواع رقص های ایرانی دارای ریتمی شاد و هیجان انگیز هستند و در نقطه مقابل آن، رقص تانگو قرار می گیرد که ریتمی آرام و احساسی دارد. انجام رقص دو نفره ایرانی، در ابتدای مراسم، شور و هیجان بسیاری را به مراسم می دهد و می تواند تا اواسط مراسم عروسی، بکار گرفته شود. اما رقص تانگو، برای اجرای آخرین رقص، مناسبتر است. چرا که این رقص بسیار لطیف و زیبا است و می تواند همیشه در ذهن مهمانان باقی بماند. اگرچه رقص تانگو رقصی سخت و دشوار است، اما با انجام تمرین های مداوم و شرکت در دوره های آموزشی رقص، حتما می توانید از پس آن بربیایید.
 

تمرین کنید
حتما قبل از مراسم عروسی، رقص دو نفره را انتخاب کرده و آن را تمرین کنید. این رقص نقش بسزایی در کیفیت مراسم عروسی شما دارد و می بایست بصورت هماهنگ و اصولی انجام گیرد. این تمرین های دو نفره، قبل از مراسم عروسی، خود خاطره ای زیبا را برای شما می سازد که می توانید در مراسم عروسی، اقوام و مهمانانتان را نیز، با آن شریک کنید. علاوه بر این، انجام تمرینات مکرر، قبل از مراسم عروسی، استرس شما را هنگام قرارگیری در جایگاه اختصاصی عروس و داماد، کاهش می دهد.

رقص عروس و داماد، یکی از مهمترین بخش های یک عروسی است که می تواند احساساتی نظیر عشق، شادی و هیجان را در فضای عروسی، منتقل کنید. این رقص در نگاه دوربین فیلمبرداری ثبت می شود و می تواند سالیان سال، همان حس را برای شما احیا و تجدید خاطره کند.

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر