مروری بر کارهای مهم هفته آخر عروسی

۱۳۹۸/۰۲/۱۰
۱۴:۲۹

شمارش معکوس
جشن عروسی برای همه از اهمیت زیادی برخوردار است این جشن که معمولا فقط یکبار در زندگی شما برگزار میشود باید بهترین جشن زندگی شما باشد و مرور خاطرات آن در هر زمانی برایتان خوشایند باشد.
برای داشتن یک جشن عروسی بی نقص باید همه چیز را کنترل کنید ،گاهی فراموش کردن یک نکته کوچک یا یک اتفاق پیش بینی نشده آرامش شما را بهم میریزد و ممکن است برنامه هایتان بی نظم کند. برای جلوگیری از هر اتفاق غیر منتظره ای بهتر است همه چیز را یک هفته قبل از جشنتان هماهنگ کنید و اگر شاغل هستید این چند روز را مرخصی بگیرید و به کارها جشن بپردازید. در این مقاله ما کارهای هفته قبل جشن تان را بررسی میکنیم تا یک مراسم بی نقص داشته باشید.

تمام سفارش هایتان را یادآوری کنید
چندروز مانده به جشن تان تلفن را بردارید و مجددا با همه کسانی که از آن ها چیزی خریدید یا قرار است برای جشن شما کاری انجام دهند  تماس بگیرید .شما باید با آرایشگاه عروس و داماد، گل فروش‌ مسئول تزیین ماشین و تهیه دسته گل، گروه موزیک، گروه تصویربرداری ومسئول تالار یا باغ تماس بگیرید و تاریخ جشن وسفارش هایتان را با آن ها هماهنگ کنید. این کار باعث می‌شود که آنها از اهمیت شما به جشن‌تان آگاه شوند و همه چیز را در بهترین شکل به شما ارائه دهند.

با افرادی که در مراسمتان مسئولیتی دارند هماهنگ باشید
روز عروسی برای شما روز شلوغی خواهد بود پس بهتر است یکسری از  مسئولیت ها را به افراد نزدیکتان بسپارید مثلا از پدر مادر یا خواهر برادرتان بخواهید مقداری پول نقد و مدارکتان را همراشان داشته باشند .
اگر ساقدوش دارید لباس و نوع آرایش مو و صورتشان را با هم هماهنگ کنید و ساعت حضورشان در جشن  را به آن ها اطلاع دهید. از آن ها بخواهید راس همان ساعت در مکان مورد نظر حضور پیدا کنند.

موارد مربوط به مهمانان‌تان را هماهنگ کنید
 اگر مهمانانی از شهرها یا کشور های دیگر دارید باید محل اسکان آن ها را آماده کنید و اگر میتوانید حتما به استقبال آن ها بروید همچنین اگر میخواهند به آرایشگاه بروند برایشان نوبت رزرو کنید .
کارهای مربوط به زیبایی
اگر می‌خواهید موهایتان را برای جشن‌تان کوتاه کنید حتما باید این کار را یکماه قبل از تاریخ جشن انجام بدهید تا به اصطلاح موهایتان جا بیفتد و رد قیچی روی موهایتان مشخص نباشد. اما کارهای مربوط به رنگ موها مثل رنگ یا مش و هایلایت و کراتین کردن را حتما در هفته آخر انجام دهید تا براقی موهایتان کم نشود. شما باید کارهایی مثلا اپیلاسیون، ماساژ، درست کردن ناخن ها و تست گریمتان را هم در این هفته انجام دهید و این کارها را به روز آخر واگذار نکنید.
می‌توانید برای زیبایی بیشتر به دندانپزشک مراجعه کنید با راهنمایی دندانپزشک‌تان دندان های‌تان را جرمگیری، بلیچ و….. کنید.

تحویل گرفتن و بررسی لباس‌ها 
حتما چند روز مانده به جشن عروسی لباس عروس و کت و شلوار را تحویل گرفته یکبار پرو کنید و بعد آن را برای بخار دادن ببرید بعد از بخار دادن دیگر لباس ها را پرو نکنید تا چروک نشود.
بعد از بخار دادن ملیله ها، نگین ها و مرواریدهای لباستان را چک کنید و اگر گیره کراوات و دکمه سردست تهیه کردید آنها را جایی کنار لباستان بگذارید تا فراموش نشوند.

مراقب سلامتتان باشید 
سعی کنید برای این هفته غذای بیرون را کنار بگذارید. بیشتر از سبزیجات استفاده کنید و آب فراوان بنوشید تا پوستتان لطیف شود. علاوه بر این خوب بخوابید و تایم خوابتان را تنظیم کنید تا در روز مراسم بدنتان عادت داشته باشد.

مقاله  چگونه بر استرس قبل از مراسم غلبه کنیم​​​​​​​  را مطالعه کنید.

در آخر اگر در روزهای نزدیک به جشن احساس بیماری کردید حتما خیلی زود به پزشک مراجعه کنید ، همچنین اگر به ماده آرایشی یا بوی گل آلرژی دارید مصرف داروی های لازم را فراموش نکنید. اگر همه کارهای گفته شده را انجام دهید دیگر استرس ندارید و میتوانید خودتان را برای یک جشن بی نظیر آماده کنید.

نویسنده: کیانا یزدانی دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر