لباس مناسب عروسی برای مردان

لباس مناسب عروسی برای مردان
شاید انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان راحت‌تر از انتخاب لباس بانوان در مجلس عروسی به نظر برسد اما در هر حال انتخاب یک لباس زیبا و مناسب برای مردان نیز در جشن عروسی می‌تواند شما را از بقیه افراد حاضر در مجلس متمایز کرده و باعث شود تا به زیبایی هر چه تمام‌تر در مجلس بدرخشید.
دقت داشته باشید که لباس مناسب عروسی برای مردان یک لباس رسمی می‌باشد و معمولا انتخاب کت شلوار بهترین گزینه برای آقایان می‌باشد. بنابراین در این مقاله سعی داریم تا شما را در انتخاب و خرید یک کت و شلوار زیبا که مناسب با عروسی باشد راهنمایی کنیم.

آقایان در مراسم عروسی چه بپوشند؟
همانطور که ذکر شد؛ بهترین لباس مناسب عروسی برای مردان کت و شلوار می‌باشد، چرا که کت و شلوارها معمولا رسمی بوده و برای مجالس عروسی بسیار مناسب می‌باشند. توجه کنید که در مجالس عروسی پوشیدن لباس‌های اسپورت نظیر شلوار لی یا سویشرت و هودی مناسب نبوده و بهتر است پوشیدن کت و شلوار را انتخاب کنید و بسته به رسمی یا غیر رسمی بودن مجلس، پیراهن، شلوار، کفش و کروات یا پاپیون خود را انتخاب نمایید.


همچنین اگر به عنوان ساقدوش داماد در مراسم شرکت می‌کنید، مطلب ساقدوش داماد را بخوانید.


پیاردو - لباس مناسب عروسی برای مردان

راهنمای انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان
در هنگام انتخاب بهترین و مناسب ترین لباس مناسب عروسی برای مردان شاید کمی گیج شده باشید و انتخاب برای شما دشوار شده باشد. بنابراین در این قسمت سعی کرده‌ایم تا نکاتی را در انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان برای شما برشمریم تا انتخاب را برای شما راحت تر کرده و بتوانید از میان لباس‌های داخل کمد لباس‌هایتان بهترین گزینه را برای یک جشن عروسی انتخاب کنید.

 انتخاب لباس متناسب با میزان رسمی بودن مراسم

ابتدا بایستی نوع مراسم عروسی را مشخص کرده و بر اساس آن لباس مناسب را انتخاب نمایید.
بنابراین مراسم عروسی بر اساس میزان رسمی بودن به چند نوع مختلف تقسیم بندی می‌شوند:

مراسم عروسی برگزار شده در ساحل یا فضای باز: لباس مناسب عروسی برای مردان در اینگونه مراسمات، کت و شلوار های غیر رسمی می‌باشند. در کت و شلوارهای غیر رسمی شما بایستی اکسسوری‌های کمتری استفاده کرده و لباس مناسبی را انتخاب نمایید.

مراسم عروسی در شهر: لباس مناسب عروسی برای مردان در اینگونه مراسمات، کت و شوارهای نیمه رسمی می‌باشد.

مراسم عروسی در تالارها و سالن‌های مجلل: لباس مناسب عروسی برای مردان در اینگونه مراسمات، کت و شلوارهای رسمی و شیک می‌باشد.

مراسم عروسی با حضور میهمان‌های خاص: لباس مناسب عروسی در این مراسمات، کت و شلوارهای خیلی رسمی با رنگ‌های تیره و اکسسوری‌های خاص می‌باشد.

انتخاب کت و شلوار یا تاکسیدو

به لحاظ کاربری، تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو در نوع رسمی تر بودن تاکسیدو می‌باشد. تاکسیدو نوعی از کت و شلوار است که در اصطلاح فرانسوی به آن اسموکینگ نیز گفته می‌شود. در تاکسیدوها معمولا از یقه‌های انگلیسی، بلیزر و یا آرشال هستند و رنگ و جنسی متفاوت از پارچه اصلی کت و شلوار دارند. همچنین معمولا در تاکسیدوها دکمه‌ها جنبه تزئینی داشته و جلوی این کت‌ها باز است.
انتخاب تاکسیدو معمولا در مراسمات تشریفاتی و رسمی بسیار مناسب می‌باشد و شما می‌توانید بسته به استایل خود از آن‌ها استفاده نمایید.
کت و شلوار نیز که از دیگر لباس‌های مناسب عروسی برای مردان است معمولا با دکمه‌های پلاستیکی و یا روکش شده با پارچه می‌باشند و یک پیراهن متعارف با آن‌ها ست می‌شود. قسمت برگردان یقه نیز در کت و شلوار با دیگر قسمت‌های آن هم رنگ و هم جنس می‌باشد.

پیاردو - لباس مناسب عروسی برای مردان

انتخاب کت و شلوار با سایز مناسب

انتخاب کت و شلوار با سایز مناسب نیز شاید یکی از سخت‌ترین قسمت‌های انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان باشد، چرا که بایستی کت و شلوارهای داخل کمد لباس‌هایتان را بپوشید و مناسب ترین آن‌ها را انتخاب نمایید.
در انتخاب کت و شلوار با سایز مناسب نکات زیر را در نظر بگیرید:
•    سرشانه های کت با عرض شانه های شما هم خوانی داشته باشد.
•    دکمه های پیراهن و دکمه های کت شما بایستی دقیقا در وسط بدن تان قرار گیرند.
•    طول کت بایستی وقتی دستتان را آویزان نگه می دارید، هم تراز با محل بند انگشتان شما باشد.
•    طول آستین کت بایستی دقیقا تا مچ دستان شما باشد.
•    حدود یک چهارم از آستین لباس شما بایستی از آستین کت خارج تر باشد.
•    قد شلوار نیز بایستی تا قسمت روی کفش برسد.

 انتخاب جنس پارچه لباس

جنس پارچه لباس که برای مجالس عروسی معمولا کت و شلوار می باشد نیز برای موقعیت های مختلف، متفاوت می باشد و شما بایستی بسته به فصل و محل برگزاری مراسم عروسی، کت و شلوار با جنس پارچه مناسب را انتخاب نمایید.
از جمله جنس های مختلف پارچه کت و شلوار عبارتند از:
•    فاستونی: این نوع از پارچه ها برای کت و شلوار های لاسیک مناسب بوده و در فصول سرد سال می توانید از آن ها استفاده نمایید.
•    پشمی: این نوع از پارچه ها برای کت و شلوار های رسمی مناسب بوده و در همه ی فصول می توان از آن ها استفاده نمود.
•    نخی: این نوع از پارچه‌ها برای کت و شلوار های غیر رسمی مناسب بوده و معمولا در آب و هوای گرم و یا فصول گرم سال مناسب می باشند.
•    کتان: این نوع از پارچه ها برای کت و شلوار هایی که در مراسمات عروسی برگزار شده در فضای باز، باغ و یا ساحل برگزار می شوند مناسب بوده و معمولا در آب و هوای خیلی گرم و یافصل تابستان کاربرد دارند.
•    نانو: این نوع از پارچه ها برای کت و شلوار های خیلی رسمی مناسب بوده تا از عرق کردن و نیز چروک شدن آن جلوگیری نماید.

پیاردو - لباس مناسب عروسی برای مردان

 نوع برش های کت

نوع برش های کت های موجود نیز امروزه متفاوت بوده و براساس سلیقه و البته نوع اندام، بایستی مناسب ترین لباس مناسب عروسی برای مردان را برای خود برگزینید.
از جمله انواع برش های کت عبارتند از:
•    کلاسیک: این نوع از کت و شلوار ها برای تمامی اندام ها مناسب می باشد و آزاد و راحت هستند.
•    مدرن: این نوع از کت و شلوار ها تقریبا چیزی مابین کت و شلوار های کلاسیک و اسلیم می باشند و مد روز هستند.
•    اسلیم فیت یا تنگ: این نوع از کت و شلوار ها کاملا متناسب با سایز بدن شما دوخته شده اند و معمولا اکثر مردان می توانند از ان ها استفاده نمایند.
•    به شدت اسلیم فیت یا به شدت تنگ: این نوع از کت و شلوار ها بسیار تنگ و چسبان هستند و کمر تنگ و قفسه سینه جذب آن ها باعث شده تا برای جوان تر ها و افرادی که در اصطلاح مانکن هستند مناسب باشد.

دسته بندی: ترفند