لباس مناسب عروسی‌ مختلط

لباس مناسب برای عروسی‌های مختلط

امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی عروسی‌ها در ساعات پایانی مراسم آقایان به سالن خانم‌ها می‌روند تا مراسم را با رقص و شادی مختلط به اتمام برسانند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود. البته همه این‌ها به عواملی مانند فرهنگ، اعتقادات مذهبی، آداب و رسوم و … بستگی دارد.

 

 
اما ممکن است خیلی از ماها برای رفتن به عروسی‌های مختلط با مشکل انتخاب لباس مواجه شویم. از طرفی می‌خواهیم لباسمان شیک باشد، از طرفی شاید بخواهیم لباسمان ساده باشد و از طرف دیگر بحث پوشیدگی یا برهنگی آن برایمان مهم باشد. در هر صورت این موضوع می‌تواند ساعت‌ها ذهن ما را به چالش بکشاند و سرانجام هم بدون نتیجه بماند.
در برخی از شهرهای ایران به دلیل اجرای رقص‌های محلی، معمولا عروسی‌ها به صورت مختلط برگزار می‌شود و زن‌ها و مردها در کنار هم به اجرای رقص سنتی می‌پردازند. در این عروسی‌ها لباس‌های محلی و مخصوص هر شهر در مراسم به چشم می‌خورد که معمولا نیز پوشیده است و علاوه بر زیبایی موجب حفظ شان مراسم می‌شود.
در این مقاله قصد داریم به تفکیک برای خانم‌ها و آقایان برخی از لباس‌های مناسب برای عروسی‌های مختلط را پیشنهاد کنیم. پس اگر ذهن شما هم برای انتخاب لباس برای عروسی درگیر می‌شود این مقاله را دنبال کنید.

 

لباس مناسب برای خانم‌ها برای عروسی‌های مختلط

برای اینکه راحت باشید و لباستان بخاطر مختلط بودن مراسم پوشیده‌تر باشد می‌توانید از لباس‌های زیر استفاده کنید:

 اگر قد بلندی دارید، می‌توانید از کت و شلوارهای زنانه استفاده کنید. کت و شلوار یک تیپ پوشیده و در عین حال رسمی و شیک است که به خصوص برای عروسی‌هایی که از آشنایان یا فامیل‌های دور باشد بسیار مناسب است.

 

 با هر قدی و با هر سنی می‌توانید از کت و دامن استفاده کنید. کت و دامن همیشه جزء لباس‌های محبوب برای خانم‌ها بوده است. قد دامن سلیقه‌ای است و شما می‌توانید به تناسب بلند یا کوتاه انتخاب کنید. همچنین بجای دامن می‌توانید از سارافون بلند یا کوتاه در زیر کت خود استفاده کنید که اینگونه کمی هم جوانتر به نظر خواهید رسید.

 اگر به طور کلی اهل کت نیستید، می‌توانید به جای کت از یک پیراهن مجلسی آستین بلند یا آستین کوتاه با دامن یا شلوارهای گشاد مجلسی استفاده کنید.

 اگر می‌خواهید یک تیپ جوان پسندانه تر داشته باشید، بهتر است از ماکسی یا لباس شب‌های بلند استفاده کنید. انتخاب پارچه آن بستگی به سلیقه شما دارد. می‌توانید از پارچه‌های کرپ و مات یا پارچه‌های براق و دانتل دار استفاده کنید. همچنین دختران جوان می‌توانند از لباس‌های عروسکی‌تر و کوتاه‌تر استفاده کنند تا جوانی آنها مشخص‌تر باشد.

 توجه داشته باشید که کیف و کفش یا صندل خود را حتما مطابق با رنگ لباس خود انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید چه رنگی برای آنها انتخاب کنید هر دو را مشکی در نظر بگیرید. زیرا رنگ مشکی با همه رنگ‌ها جور از آب در می‌آید.

 اگر به دنبال هیچکدام از تیپ‌های رسمی و مجلسی نیستید و به دنبال تیپ اسپورت هستید، می‌توانید از شلوار و جلیقه و پیراهن استفاده کنید و یک کفش اسپورت یا کلاسیک بپوشید و حتی از کلاه اسپورت استفاده کنید.
 
لباس مناسب برای آقایان برای عروسی‌های مختلط
معمولا آقایان برای پوشیدن لباس در مهمانی‌های مختلط و غیر مختلط مشکلی ندارند و به راحتی می‌توانند از هر لباسی استفاده کنند. اما گاهی مراسم عروسی به گونه‌ای است که آقایان نیز با مشکل لباس پوشیدن مواجه می‌شوند. در اینجا چند پیشنهاد ارائه شده است:
 اگر هنوز ازدواج نکرده‌‌اید و یا سن زیادی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به جای پوشیدن کت و شلوارهای رسمی با کراوات از کت و شلوار‌های اسپورت استفاده کنید. زیرا هم جذابیت بیشتری پیدا خواهید کرد و هم جوانی شما زیر یک کت و شلوار گشاد رسمی مخفی نخواهد شد. حتی می‌توانید از کت و شلوار‌های همرنگ هم استفاده نکنید! مثلا شلوار شما یک شلوار اسپورت مشکی باشد و کت شما یک کت اسپورت بژ یا گلبهی! مطمئن باشید اینگونه شیک‌تر به نظر خواهید رسید.

 

 

 اگر به طور کلی کت و شلوار نمی‌پسندید، از پیراهن‌های جذب با شلوار استفاده کنید. اگر ازدواج کرده‌اید می‌توانید لباستان را همرنگ لباس خانمتان انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید خیلی اسپورت به نظر برسید از پیراهن و شلوارهای مردانه‌تر و رسمی‌تر استفاده نمایید.

 انتخاب یک جلیقه و پیراهن و شلوار نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای پسرهای جوان باشد.
 
 

دسته بندی: چک لیست