لباس مناسب خواستگاری

لباس مناسب خواستگاری
برای شب خواستگاری چی بپوشیم؟ چگونه یک لباس خوب و مناسب انتخاب کنیم؟

خواستگاری، بعنوان یک سنت دیرینه و کهن شناخته می‌شود که هنوز هم برپایی آن، برای اغلب خانواده‌های ایرانی اهمیت دارد. پایه‌های شروع یک زندگی موفق، در این جلسه بنیان می‌شود. اگر جلسات خواستگاری شما با جدیت و صداقت جلو برود، به راحتی می‌توانیم ورود شما را به دنیای متاهلین، تبریک بگوییم.
مهم ترین مسئله و شاید پر دغدغه ترین موضوع، انتخاب یک پوشش مناسب و شکیل برای این روز مهم است. چرا که ظاهر هر دو نفر و حتی خانواده‌هایشان، می‌تواند به وضوح برخی مسائل را مشخص کند. بقول شاعر، از کوزه همان برون تراود که در اوست!

پیاردو - لباس مناسب خواستگاری

چه لباسی برای روز خواستگاری من مناسب است؟

پوشش مخصوص روز خواستگاری، رابطه مستقیمی با میزان ارتباط و میزان صمیمیت شما با داماد و خوانواده او دارد. مثلا اگر شما با خواستگار خود رابطه‌ای از قبل دارید و مراحل آشنایی را تمام و کمال طی کرده‌اید، می‌توانید در آن روز پوشش‌های راحتتری را انتخاب کنید. این موضوع در خواستگاری‌های سنتی متفاوت است. چرا که اگر دیدار اول خود را به روز خواستگاری موکول کرده‌اید، مهم ترین کار، انتخاب یک پوشش درست و متناسب با جلسه خواستگاری است. عموما حساسیت های بیش از حد دختران نیز، در اینگونه خواستگاری‌ها نمایان می‌شود. چرا که آنها دوست دارند در نگاه اول بدرخشند و مورد تعریف و تمجید قرار گیرند. همانطور که گفته شد فاکتورهای مختلفی در انتخاب یک پوشش مناسب و درخور، موثر است:

•    مسائل دینی و اعتقادی: مهمترین مسئله در زمینه پوشش، اعتقادات خانوادگی است. بهتر است اعتقادات خود در وهله اول به نمایش بگذارید و از آن ابا نداشته باشید. اگر در طول زندگی خود به پوشش‌های محجبه و پوشیده رغبتی نداشته اید، بهتر است در روز خواستگاری نیز با سبک زندگی خود جلو بروید. اما اگر همیشه پوشیده و ساده در جمع ظاهر می‌شوید، اسیر مدل‌های روز و آنچه که با شخصیت شما اختلاف دارد، نشوید.

•    جلسات خواستگاری: زمانی که برای آشنایی با خواستگار خود تعداد جلسات مختلفی را تعیین کرده‌اید، نیاز نیست در هر جلسه یک لباس رسمی و سنگین بپوشید. به میزانی که رابطه شما رشد کرد و گسترده‌تر شد، می‌توانید پوشش خود را معمولی و غیر رسمی انتخاب کنید. این موضوع می‌بایست با رعایت زیبایی و تمیزی ظاهر صورت گیرد.

•    عمومی یا خصوصی؟ اصولا در برخی خانواده‌ها جلسات خواستگاری در ابتدای کار تنها با حضور بانوان صورت می‌گیرد. این جلسات خصوصی، بیشترین تاثیر را دارند و می‌توانند بطور واضح ویژگی‌های برجسته شما را نمایش دهند. در کنار آن نیز معایب شما را از ابتدای کار بازگو کرده و مطرح کنند. توصیه می‌شود در اینگونه جلسات لباس‌های باز و دخترانه بپوشید. خودتان را نپوشانید و پنهان نکنید.

پیاردو - لباس مناسب خواستگاری

ترکیب ماهرانه لباس های خواستگاری
مهم ترین مسئله در هر پوششی، ترکیب ماهرانه عناصر مختلف لباس است. زمانی که چند لباس با سبک‌های مختلف را بدون توجه به عملکرد آنان ست کنید، بدون شک زشت و شلخته دیده می‌شوید. در این خصوص نیاز نیست بیش از حد حساس شوید و برای پیدا کردن یک ست مناسب، بازار را زیرو رو کنید. تنها کافیست هر آنچه که دارید را در یک ترکیب حرفه‌ای کنار هم قرار دهید.

•    مدل‌های دخترانه: اگر خواستگاری شما به امید خدا به ازدواج ختم شود، می‌توان گفت این آخرین فرصتی هست که می‌توانید با خیال راحت لباس‌های دخترانه بپوشید. پس درگیر لباس‌های زنانه رسمی، با کفش‌های پاشنه بلند نشوید. شما هنوز با ازدواج و رسیدن به مقام یک زن، فاصله زیادی دارید.

•    رنگ لباس: بطور واضح رنگ‌های جیغ و زننده به شما کمکی نمی‌کند. انتخاب تونالیته رنگی شاد و در عین حال ملایم، بسیار کارساز است و حس خوبی را به شما و خانواده داماد می‌دهد.

•    اندامی بپوشید: اگر چاق هستید دنبال ترکیبی بگردید که این ویژگی را کمتر جلوه دهد. یا اگر بیش از حد لاغر هستید، لباس‌هایی بپوشید که توپر دیده شوید. همچنین در حالت ایده آل، از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ و خیلی گشاد اجتناب کنید. مهمترین مسئله راحتی شما در حرکت و نشستن است.

•    کفش‌ها را ست کنید: همانطور که گفته شد، این مجلس ویژه یک مراسم عروسی نیست. پس کفش‌های پاشنه بلند را برای مراسم‌های دیگر نگهدارید. کفش‌های کوتاهتر و صندل‌های راحتی، احساس صمیمیت بیشتری را ایجاد می‌کند و حرکت شما را در طول مراسم خواستگاری، آسانتر می‌کند.

•    آرایش غیر معمول، ممنوع! چرا باید خود را زیر یک خروار آرایش پنهان کنید؟ بدون شک چهره طبیعی شما به اندازه کافی زیبا و جذاب است. اعتماد بنفس داشته باشید و با یک آرایش ملایم و خوش رنگ ظاهر شوید.

پیاردو - لباس مناسب خواستگاری

•    زیورآلات بکار می‌آیند: استفاده از اکسسوری‌های متناسب و در حد معمول، تیپ شما را شکیل و بروز جلوه می‌دهد. پیرامون این موضوع اغراق نکنید. نگذارید ترکیب تیپ شما به سمت فخر فروشی برود. استفاده از طلاهای بزرگ و نامتعارف، چهره دخترانه شما را خدشه دار می‌کند.

•    روسری و چادر: اگر از آن دسته دخترهایی هستید که تمایل دارند در مجالس خواستگار از چادرهای رنگی استفاده کنند، در انتخاب و ترکیب چادر با روسری بیشتر دقت کنید. چادر با طرح ساده و رنگ ملایم، به همراه روسری با کنتراست بالا، زمانی که با یک لباس ملایم و کمرنگ ترکیب شوند، هارمونی رنگ زیبایی می آفرینند که به افزایش وقار و متانت شما، کمک شایانی می کند. اما روسری های که لیز می خورند، شما را کلافه خواهند کرد و کار دستتان می دهند. بهترین انتخاب روسری های نخی و نازک هستند.
در یک نگاه کلی می توان گفت، لباس به شما انرژی و جسارت می دهد. زمانی که خوش پوش هستید و توانسته اید یک هارمونی زیبا ایجاد کنید، در پس ذهنتان خور را تحسین کرده و قبول می کنید. لذا انتخاب لباس هایی که با رنگ چهره شما تناسب دارد و مورد علاقه شما هستند، بهترین انتخاب هستند. به شما اعتماد بنفس می دهند و یک خاطره شیرین از روز خواستگاری به جا می گذارند.

دسته بندی: ترفند