قوانین ساده شاد زیستن قسمت دوم

۱۳۹۷/۱۱/۱۸
۱۴:۰۵

چگونه شاد زندگی کنیم
ماجرا از آنجایی شروع شد که داشتیم در مورد سختی دوران مدرسه صحبت می‌کردیم که ناگهان با دیدن عکسی نوستالژیک، متوجه شدیم که شادی همین لحظاتیست که آن را با ناشکری، بی هدف بودن، بدون عشق و با مقایسه زندگی خود و دیگران از خودتان دریغ می‌کنید. با تمرین برای ترک این چهار عادت بد که در قسمت اول قوانین شاد زیستن در مورد آن به تفصیل صحبت کردیم، قدمی در راستای شاد زیستن بردارید. برای موفقیت بیشتر در این راه، شما را به مطالعه ادامه قوانین شادی دعوت می‌کنیم.
بخشندگی را تمرین کنید
هرچه بیشتر از کودکی فاصله می‌گیریم و بزرگتر می‌شویم، در می‌یابیم که آرامش درونی یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های زندگیست. بخشش اکسیر روح است. خودت را ببخش. دیگران را ببخش. هیچ‌کس کامل نیست. همه ی ما اشتباه می‌کنیم. همه سقوط می‌کنیم. همه شکست می‌خوریم. پس از بخشیدن اشتباهاتی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید امتناع نکنید. بخشش یک نیروست که باید یاد بگیرید آن را در خود تقویت کنید. تنها انسان‌های ضعیف هستند که نمی‌توانند دیگران را ببخشند. وقتی انرژی منفی در قلب خود را نسبت به دیگران تقویت می‌کنید، هرگز نمی‌توانید احساس خوشبختی داشته باشید.


افراد شاد را به زندگی خود دعوت کنید
ممکن است کمی خشن به نظر برسد، اما سعی کنید در اولین فرصت افراد منفی را از زندگی خود حذف کنید. همه ما افرادی را می‌شناسیم که مدام در مورد این که چقدر بدبخت هستند، چگونه دنیا ناعادلانه است، یا اینکه چطور زندگی آن‌ها وحشتناک است صحبت می‌کنند. باید قبول کنید که وقت زندگی آن قدر محدود است که عملا زمانی برای همدلی با افراد منفی ندارید. بزرگ‌ترین مشکل افراد منفی در ۹۹ % مواقع، خودشان هستند. اگر به افراد منفی اجازه ورود به زندگی خود را بدهید، شما هم منفی خواهید شد و دوباره افراد منفی بیشتری را در زندگی خود جذب خواهید کرد. در جایی کنترل این سیکل معیوب از دست شما در خواهد آمد. درست زمانی که دیگر فرصتی برای جبران نیست. عکس آن نیز صادق است. اطراف خود را با افرادی شاد پر کنید که با شکرگذاری زندگی می‌کنند و خواهید دید که زندگی شما نیز شادتر خواهد بود. زمانی که خوشحال هستید، افراد خوشحال دیگری را جذب می‌کنید. و در نهایت گروهی از افراد شاد خواهید شد که انرژی مثبت را در دنیا پخش می‌کنند.
به کودک درون خود پشت نکنید
همه ی ما روزگاری کودکانی بوده ایم سرشار از عشق، معصومیت، شگفتی، رویا، ماجراجویی و شادی. هیچ چیز برای بچه‌ها غیر ممکن نیست، و در دنیای آن‌ها هیچ‌کس بد نیست. با این وجود، وقتی بزرگ می‌شویم، آن قدرت جادویی را از دست می‌دهیم. هیچوقت اجازه ندهید که مشکلات زندگی، شما یا کودک درونتان را تغییر دهند. بیایید و عاشق ماجراجویی باشید. رویاپردازی کنید، به خوبی اعتقاد داشته باشید و ایمان بیاورید که هیچ چیز غیر ممکن نیست. زندگی سخت است قبول دارم، با این حال، از کودک درون خود محافظت کنید و تا جایی که ممکن است آزادانه زندگی کنید. اگر همه دست به دست هم دهیم و اجازه دهیم بالغ درونمان همیشه بر کودک درون پیروز باشد، بدی و منطق بر خوبی و احساس غالب خواهند شد و شک نکنید که این غم انگیزترین اتفاق بشریت است. پس گاهی کودک باشید و کودکانه زندگی کنید.
مادی گرا نباشید
ممکن است شعاری به نظر برسد اما واقعا زندگی خرید یک ماشین لوکس نیستف اگر پول زیادی دارید و خرید یک ماشین و خانه آنچنانی شما را خوشحال می‌کند، درنگ نکنید. اما بدانید که شادی در ورای این کالاهای بی ارزش است. وقتی این مادیّات لوکس نباشند، آیا همچنان شاد خواهید بود؟ اگر پاسخ آری است که خوشا به حال شما. اما اگر پاسخ نه بود، در زندگی خود تجدید نظر کنید و بدانید شادی، رضایت درونی حقیقی و آرامش روحی است. لذت مادی زودگذر و تو خالیست. زمانی که یک اسباب‌بازی جدید بخرید، برای مدتی شما را خوشحال می‌کند تا زمانی که به یک اسباب‌بازی جدیدتر نیاز پیدا کنید. این یک چرخه بی‌پایان از دنبال کردن چیزهای گذراست. سعی کنید در جستجوی شادی و خوشبختی در چیزهای پایاتر، مانند خانواده و دوستان باشید. 


نیکو عمل کن
وقتی کار خیری انجام می‌دهید و کسی را خوشحال می‌کنید، ناخودآگاه خودتان نیز خوشحال می‌شوید. گویی این چرخه از شما آغاز می‌شود و به شما نیز برمی‌گردد. اگر کمک به خیریه، سرزدن به سالمندان و کودکان بی سرپرست و یا هرکار مشابهی شما را خوشحال می‌کند، آن کار را به یک برنامه مدوّن تبدیل کنید و آن را بخشی از زندگی خود بسازید. بگذارید سر این سیکل شادی شما باشید. یقین داشته باشید که تمام شادی خرج شده به شما باز خواهد گشت.
در لحظه زندگی کن
سخت ترین قانون در بین قوانین نامبرده همین مورد است. در لحظه زندگی کردن سخت است اما بهترین تلاشتان را بکنید تا غول این کار سخت را شکست دهید. برای شروع، وقتی اتفاق خوبی می‌افتد، خودتان را در آن لحظه خوب غرق کنید و خوشبختی عمیق را در آغوش بکشید. این کار کمک می‌کند به طور موقت از  نگرانی‌های و مشکلات زندگی خلاص شوید. زندگی ممکن است پر از رنج باشد، اما پر از زیبایی و عشق نیز هست. آن لحظات زندگی را از دست ندهید.

در نهایت در نظر داشته باشید که خوشحالی یک مقصد نیست. یک مسیر است. منتظر شادی نباشید. روی قلّه قاف دنبال خوشبختی نگردید. شادی و خوشبختی یک انتخاب برای دیدن زیبایی در هر روز است. شادی، یک جشن آگاهانه از موهبت ارزشمند زندگی و همه نعمت‌های شما است. خوشحالی یک سفر است.
لطفاً توجه داشته باشید که لیست قوانین شاد زیستن به هیچ وجه یک فهرست جامع نیست.قطعا برخی از مردم با بخش‌های مختلفی از این لیست مخالفت خواهند کرد. شادی یک چیز فردی است، اما پیاردو امیدوار است که شما برخی از این درس‌ها را یاد بگیرید و آن‌ها را در زندگی‌تان اعمال کنید. در نهایت، تنها آرزوی ما این است که شما را در روزهای بیشتری شاد ببینیم. غمتان کم باد.

chatrisityodtong.com

نویسنده: کیانا یزدانی دسته بندی: عمومی

مکان های برتر