فیلم عروسی چگونه باید باشد

امروزه اکثر عروس، دامادها به کلیپ و فیلم عروسی خود اهمیت زیادی می‌دهند تا جایی که ممکن است برای آن ماه‌ها زحمت بکشند. چنانچه شما نیز از افرادی هستید که می‌خواهید فیلم و کلیپی منحصر به فرد داشته باشید بایستی در انتخاب آتلیه دقت زیادی را به خرج دهید. ما در مقاله زیر به بررسی این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد می‌پردازیم.

کلیپ اسپورت عروسی

چند سالی است که موسسه‌های مختلف، کلیپ عروسی می‌سازند و به آن کلیپ اسپورت می‌گویند. در حقیقت این فیلم، یک فیلم کوتاه عروسی بوده و همه جای دنیا آن را با این نام می‌شناسند.

در رابطه با این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد می‌توان گفت که برای داشتن یک فیلم عروسی با کیفیت و خوب نیاز به یک فیلم نامه درست است. فیلم نامه‌ای که دقیق بوده و اتفاقات داستان را با مکان و زمان دقیق شرح دهد. همچنین این فیلم نامه بایستی قصه خوبی نیز داشته باشد.

استابلایزر چیست؟

استابلایزر وسیله‌ای است که لرزش‌ها و حرکت‌های ناخود آگاه بدنتان را مهار کرده و باعث می‌گردد که تصاویر با کیفیت تری را داشته باشید.

هلی شات چیست؟

می‌توان گفت که هلی شات به نوعی یک فیلم برداری هوایی است. یکی از مزیت‌های هلی شات این است که هم تصاویر با کیفیت تر و بهتری را ثبت می‌کند و هم مقرون به صرفه است. این در حالی است که فیلم برداری هوایی همراه با هلی کوپتر این گونه نیست.

ویژگی های یک فیلم نامه خوب

در خصوص این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد باید گفت که یک فیلم نامه خوب، نباید فقط به بوس و بغل و صحنه‌های عاشقانه ختم گردد. از نکاتی که در زیبا سازی فیلم عروسیتان نقش بسزایی دارد، ایده پردازی و همچنین یک اجرای درست از آن است. چنانچه این ایده‌های داستانی به صورت اصولی و درست اجرا شود، کیفیت بالایی را به فیلم عروسیتان خواهد بخشید. چرا که لازمه داشتن یک فیلم خوب، فیلم نامه خوب است.

با داشتن یک ایده خوب، حتی بدون هیچ گونه ابزاری می‌توان یک فیلم خوب ساخت. ایده‌های مختلفی که برای این کار می‌توان در نظر گرفت، عبارتند از:

  • انجام کارهای هیجان انگیز: همیشه کارهای مهیج، طرفداران خاص خود را دارد. کارهایی از قبیل اسکی، دوچرخه سواری، کوهنوردی و … می‌توانند کار را جذاب کنند.
  • هماهنگی در لباس عروس و داماد: هماهنگی‌هایی که در لباس عروس و داماد ایجاد می‌شود؛ خصوصا در لباس‌های اسپورت، باعث جذابیت فیلم عروسی می‌شود. حتی شما می‌توانید از هماهنگی لباس ساقدوش‌ها نیز استفاده نمایید. ساقدوش‌های آقای داماد و عروس خانم که لباس هماهنگی پوشیده‌اند، می‌توانند جلوه زیبایی را به فیلم عروسیتان ببخشند.
  • طبیعت: یکی دیگر از ایده‌های خوب، رفتن به طبیعت است. رفتن به دریا، کوه، جنگل و حتی کویر می‌تواند ایده خوبی برای ثبت لحظات عاشقانه باشد.
  • استفاده از لباس‌های سنتی: استفاده از یک بافت سنتی و قدیمی و پوشیدن لباس‌های سنتی می‌تواند ایده جذابی برای فیلم برداری باشد.
  • بازسازی صحنه‌های عاشقانه: بازسازی صحنه‌های عاشقانه نیز می‌تواند یکی از این ایده‌ها باشد. به این شکل که عروس خانم و آقای داماد در یک پوشش و گویشی به سبک فیلم‌های قدیمی در کلیپ عروسی خود حاضر شده و در همان حس و حال عاشق یکدیگر شوند.

چگونه فیلم عروسی جذاب می‌شود؟

در رابطه با این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد تا جذاب شود باید گفت که این فیلم را در دو مرحله می‌توان جذاب ترنمود. این مراحل عبارتند از:

  • در مرحله فیلمبرداری رعایت چند نکته ضرورت دارد: در این مرحله بایستی به نورپردازی، موسیقی، جلوه‌های ویژه، تزئینات داخلی، لباس و آرایش عروس خانم و آقای داماد توجه زیادی نمود.
  • ویرایش میکس و فیلم نیز از دیگر نکاتی است که پس از فیلمبرداری باید به آن توجه نمود.

اهمیت نورپردازی

در رابطه با این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد تا جذاب بشود باید گفت که در فیلم برداری، نورپردازی اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر فیلم بردار تخصص لازم را نداشته باشد و نور را تنظیم نکند، فیلم شفافیتش را از دست می‌دهد. یکی از این موارد حالتی است که فیلم بردار دوربینش را مقابل نور گذاشته در حالی که سوژه‌اش در پشت نور قرار گرفته است.

اهمیت افکت و جلوههای ویژه

در رابطه با این سوال که فیلم عروسی چگونه باید باشد  تا جذاب شود؛ باید گفت که یکی از مواردی که فیلم را جذاب می‌کند وارد کردن افکت است. هنگامی که سکانس‌های فیلم عروسی تغییر پیدا می‌کند، بایستی به آن افکت وارد کرد.

مثلا زمانی که آقای داماد و عروس خانم وارد سالن می‌شوند بایستی از افکتی استفاده کرد که به صورت همزمان نوری را در فضای سالن ایجاد کند. نوری که عروس خانم و آقای داماد در زیر آن باشند.

اهمیت انتخاب نوع موسیقی

یکی دیگر از مواردی که به جذابیت فیلم کمک می‌کند، انتخاب نوع موسیقی است. نوع موسیقی بایستی با توجه به فضای فیلمبرداری انتخاب شود. مثلا برای رقصیدن از موسیقی استفاده می‌شود که شاد باشد.

اهمیت صداگذاری

در قسمت‌هایی از فیلم که موسیقی آن به خوبی ضبط نگشته یا مطابق میل عروس خانم و آقای داماد نیست؛ می‌توان از موسیقی دیگری استفاده کرد. صداگذاری نیز یک ایده خوب دیگر است که برای جذاب شدن فیلم می‌توان از آن استفاده نمود.

اهمیت تزئینات داخلی

مکانی که در آن جشن عروسی برپا می‌شود بایستی زیبا باشد. گل آرایی، رنگ آمیزی، تزئینات داخلی، چیدمان صندلی‌ها و آینه کاری نقش زیادی در زیبا سازی فضا دارند. جذابیت فیلم عروسی با زیبا سازی فضای فیلمبرداری دو چندان می‌شود.

راه‌های تشخیص فیلم خوب از بد

در رابطه با این موضوع که فیلم عروسی چگونه باید باشد تا فیلم خوب به حساب بیاید باید گفت این فلیم باید طوری باشد که زمانی که شما آن را تماشا می‌کنید احساساتتان جریحه دار گردد. حس و حالتان تغییر کند.

 علاوه بر این هر کس دیگری هم که این فیلم را ببیند می‌گوید که این فیلم بهترین فیلمی است که تا حالا دیدم. بنابراین اگر به غیر از خودتان، دیگران نیز آن را تایید کردند، اطمینان پیدا نمایید که فیلمتان واقعا خوب است.

چنانچه آتلیه‌ای برایتان فیلمی پخش کرد که مثلا عروس گلبرگ‌های گل را فوت می‌کند یا این که داماد به سمت عروس رفته و او را بغل می‌کند یا این که عروس به دسته گلش نگاه می‌کند، بدانید چنین فیلمی فیلم بسیار بدی است. چرا که  این فیلم درون مایه ندارد. زمانی که شما این فیلم را از ابتدا تا انتهای آن می‌بینید نمی‌توانید به درون مایه آن پی ببرید.

دسته بندی: چک لیست