فیلم عروسی چگونه باید باشد؟

همه آن چیزی که درباره فیلم عروسی باید بدانید؟
برگزاری مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن رویای عروس‌ها و دامادان است و در این بین فیلم عروسی سندی دائمی و خاطره‌انگیز از ثبت تک‌تک این لحظات تکرار نشدنی و روح‌انگیز به شمار می‌آید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی فیلم‌برداری از جشن ازدواج هم دچار تغییرات زیادی گشته و همین امر باعث شده که انتخاب آتلیه از مهم‌ترین بخش‌های تشریفات عروسی باشد. از آنجایی که جزئیات برای خانم‌ها بیشتر از آقایان اهمیت دارد، داشتن فیلم عروسی با آخرین متدها و مطابق به روزترین ژورنال‌ها آرزوی عروس‌ها است‌؛ اما این‌که اصولاً فیلم عروسی خوب چه فیلمی است و چه نکاتی را شامل می‌شود، در ادامه به آن می‌پردازیم.

مقاله نکاتی درباره آتلیه و عکاسی مراسم عروسی را حتما بخوانید.

اهمیت فیلم عروسی
باور عمومی بر این است که عروسی یک‌بار اتفاق می‌افتد، پس برای ثبت همه لحظات آن باید از بهترین امکانات استفاده کرد. چراکه فیلم عروسی تداعی‌کننده خاطرات شیرین، شیطنت‌ها، شادمانی اطرافیان و آغاز هم‌سفر شدن و از همه مهم‌تر رسیدن به آرزویی پوشیدن لباس عروسی یا دامادی است. از طرفی دیگر فیلم عروسی همچون فیلمی مستند و جذاب بوده که می‌توان آن را به‌عنوان میراثی گران‌بها برای فرزندان و نسل‌های بعدی به یادگار گذاشت.

تاریخچه فیلم عروسی
درگذشته فیلم عروسی بدین صورت تهیه می‌شد که فیلم‌بردار از دم در آرایشگاه عروس تا رسیدن به خانه یا تالار و بعد مراسم عروسی و در انتها تا بدرقه عروس و داماد فیلم‌برداری کرده و سپس به همان شکل تحویل می‌داد. کم‌کم با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری تدوین‌های ساده بر روی فیلم‌های عروسی انجام می‌شود.
اما امروزه فیلم عروسی از قالب سنتی خود خارج شده و آتلیه‌ها با توجه به بودجه عروس و داماد اقدام به تهیه فیلم‌نامه برای ساخت فیلم می‌کنند.

عوامل مؤثر در کیفیت فیلم عروسی
واضح است که انتخاب آتلیه نقش اصلی در کیفیت فیلم عروسی بازی می‌کند. همچنین تالار، فضا بیرونی و دکوراسیون داخلی، نورپردازی، آرایش عروس، لباس عروس و داماد و موسیقی از جمله فاکتورهایی هستند که به فیلم‌بردار کمک می‌کنند فیلم عروسی زیباتر و بهتری را بسازد. البته در این بین از نقش پول نباید غافل بود؛ زیرا استفاده از دوربین‌های پیشرفته با تعداد بیشتر و نیز تجهیزات جدید نظیر هلی‌شات نیاز به صرف هزینه بیشتر دارد.

چگونگی انتخاب آتلیه مناسب برای فیلم عروسی
از آنجایی تهیه فیلم عروسی به عهده آتلیه‌ها است پس برای داشتن فیلمی خوب و با کیفیت نیاز به جستجو برای یافتن مکانی مناسب با کادری مجرب و تجهیزات مناسب است تا با توجه به بودجه مورد نظر عروس و داماد اقدام به ثبت وقایع جشن عروسی نماید. البته در تهیه فیلم عروسی جدید فیلم‌برداری فقط مختص به روز مراسم نبوده و چند وقت قبل از آن عروس و داماد به آتلیه رفته تا کلیپ‌ اسپرت یا همان فیلم کوتاه عروسی خود را ضبط کنند.
در ابتدا آشنایی یا شهرت آتلیه، سابقه تهیه فیلم عروسی فامیل و دوستان معیار انتخاب آتلیه عروسی است. در غیر این صورت با اندکی گشت‌وگذار و مقایسه آتلیه‌های مختلف می‌توان بهترین را برگزید. در این راه توجه به ویژگی‌های زیر در انتخاب آتلیه مناسب برای فیلم عروسی راه‌گشا خواهد بود.

ویژگی‌های آتلیه عروسی خوب

– داشتن کادری مجرب و خوش‌برخورد
– مجهز به تجهیزات پیشرفته
– بررسی سوابق قبلی و مشاهده آلبوم کار
– دیزاین و امکانات آتلیه در قسمت مخصوص عکاسی و فیلم‌برداری عروسی
– نحوه نورپردازی

سخن پایانی
اهمیت داشتن فیلم عروسی در ثبت و زنده نگه داشتن خاطرات ازدواج خلاصه می‌شود؛ بنابراین برای تهیه آن باید وسواس و دقت زیادی خرج کرد. از آنجایی که آتلیه وظیفه تهیه فیلم عروسی را به عهده دارند، انتخاب آتلیه نقش پررنگی در چگونگی فیلم عروسی خواهد داشت.

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر