فصل عاشقی قسمت دوم

کدام فصل برای مراسم عروسی مناسب است؟(قسمت دوم)
بهار پر از رنگ‌های حیرت‌انگیز و گل‌های با طراوت است. فراغت تابستان داغ، مجلس شما را گرم می‌کند، در پاییز دلربا با رنگ‌های رمانتیکش شیفته می‌شوید و زمستان سرد، سفیدی برف برای مراسم شما خوش یمن است. اما کدام فصل برای جشن عروسی شما مناسب است. همانطور که در مطلب پیشین گفتیم اغلب عروس و دامادها شش ماه اول را برای جشن عروسی انتخاب میکنند و همچنین مزایا و معایب برگزاری مراسم در فصل های سرد را برشمردیم اکنون میخواهیم به نکات مثبت و منفی جشن عروسی در فصول گرم را بررسی کنیم
هوای مطلوب
اگر شما در فصل تابستان ازدواج می‌کنید، مطمئنا با هوایی خوب و عالی روبه رو خواهید شد. تابش نور خورشید زیبایی عکس‌هایتان را چندبرابر می‌کند. همچنین مهمان‌هایتان می‌توانند از یک مهمانی در فضای بیرون و هوای مناسب لذت ببرند. هرچند همیشه لازم است که فضای داخلی را هم آماده کنید چون گاهی اوقات هوا هم سر ناسازگاری می‌گذارد!

میدان شیک پوش‌ها
به پالت رنگی تابستان توجه کنید. از دیرباز به این امر پی برده‌اند که لباس‌های تابستانه‌ با رنگ‌های روشن و درخشان، بازتاب‌دهنده‌ی رنگ‌های فصل هستند. انتخاب رنگ‌های روشن و خیره کننده مثل زرد و فیروزه‌ای برای جشن‌هایی که از روشنایی روز استفاده می‌کنند، بسیار معمول‌اند؛ چرا که رنگ‌های طبیعی در محیط پیرامون را منعکس می‌کنند. یک کت و شلوار خاکستری یا قهوه‌ای روشن شما را خیلی خنک‌تر از اقسام تیره‌ترشان نگه می‌دارد و از طرفی کاملاً مناسب حال و هوای مراسم نیز هستند. به طور معمول لباس آقایان نسبت به زنان کمتر رنگارنگ و کمتر به رنگ‌های روشن است بنابراین آقایان می‌توانند بر روی رنگ پیراهن و کراوات خود تمرکز کنند. خوب است بدانید که یک کت و شلوار رنگ روشن بیش از آن‌چه فکر می‌کنید به چشم می‌آید؛ این امر یا باعث هماهنگ شدن فرد با جو میهمانی می‌شود و یا کلاً ناهماهنگ بوده و نچسب به نظر می‌آید. تابستان فصل مناسبی برای پوشیدن ست سه لایه‌ی سنگین نیست؛ بنابراین سعی کنید کت و شلوارتان را از جنسی که تهویه هوای خوبی داشته باشد مانند کتان، نخ پنبه یا پارچه‌های راه‌راه نخی. رنگ‌های مناسب فصل تابستان خاکستری روشن، آبی بسیار روشن و رنگ خاکی است. همچنین برای این‌که کلاسیک‌تر بشوید می‌توانید کت و شلوارتان را با یک پیراهن سفید و آهار خورده هماهنگ کنید. حتی می‌توانید کمی خلاقیت به خرج داده و از گزینه‌های رنگارنگ‌تری کمک بگیرید. برای پیراهن‌های آستین بلند، آستین‌ها را بیشتر تا بزنید و این‌گونه خوش‌لباس‌تر هم جلوه می‌کنید. به پا کردن یک جفت کفش سبک و آزاد بدون جوراب کار شما را برای حضور در مراسم تکمیل می‌کند.

تزیینات
انتخاب گل‌های تازه بهاری و تابستانی برای تزیین میز، یک انتخاب درخشان و زیباست؛ اما می‌توانید برای تزیین میزهای عروسی از ایده‌های دیگری هم استفاده کنید. در تزیین میز بیشتر از برگ استفاده کنید تا گل. این کار هم هزینه تزیینات را کمتر می‌کند و هم زیبایی خاصی به میزها می‌بخشد.  سبزی و لطافت طبیعت با این کار به مراسم شما جلوه دیگری می‌بخشد.
همه می‌دانند که نور تا چه اندازه نقش مهم و کلیدی را در عکاسی ایفا می‌کند. بنابراین شما می‌توانید عکس‌های زیبایی را از مراسم عروسی تابستانی خود داشته باشید. اما فراموش نکنید که نور شدید آفتاب ممکن است باعث ناراحتی چشمان شما شود. پس از عکاس خود بخواهید که ترجیحا شما را در فضاهایی برای عکاسی قرار دهد که نور آفتاب اذیتتان نکند و همچنین روی صورتتان سایه نیافتد.

صرفه‌جویی
همانطور که پیش‌تر گفته شد. هزینه کلی مراسم عروسی در فصل پاییز و زمستان به صرفه‌تر از فصل‌های بهار وتابستان است. علت عمده آن هم این است که بیشتر مردم دوست دارند در هوای گرم و بدون دردسرهای برف و باران و رفت‌و‌آمد مجلس خود را انجام دهند. اما نکته مهم اینجاست که در تابستان و بهار دسترسی به میوه ها و مواد غذایی آسان تر و خوش قیمت تر است. این نکته را در نظر بگیرید که اگر اصرار به برگزاری مراسم در تعطیلات نداشته باشید در روزهای عادی تابستان می توانید شرایط و تالارها ارزان تری را برای خود بوجود بیاورید

دسته بندی: عمومی