فصل عاشقی قسمت اول

کدام فصل برای مراسم عروسی مناسب است؟(قسمت اول)
بهار پر از رنگ‌های حیرت‌انگیز و گل‌های با طراوت است. فراغت تابستان داغ، مجلس شما را گرم می‌کند، در پاییز دلربا با رنگ‌های رمانتیکش شیفته می‌شوید و زمستان سرد، سفیدی برف برای مراسم شما خوش یمن است. اما کدام فصل برای جشن عروسی شما مناسب است. مهم‌ترین چیزی که به محض شنیدن نام این فصل‌ها به ذهن می‌رسد دمای هواست اما برگزاری جشن در هر فصلی دارای معایب و مزایایی حتی به لحاظ مالی است.
اغلب زوج‌ها فصل بهار یا تابستان را انتخاب می کنند. دلیل این اشتیاق یه هوای مطبوع این دو فصل، طبیعت مناسب و سبز، انجام مانورهای جشن در فضای باز و راحتی کارهاست. اما رغبت همگانی به این دو فصل سبب شده که بسیاری از مردم از جذابیت عروسی در پاییز و زمستان و از آن مهم‌تر از منظر هزینه‌های عروسی غافل مانده‌اند.

زمستان‌ها به دلیل استقبال کم عروس و داماد‌ها خوش قیمت‌تر و به صرفه‌تر است و جدای از آن یک سری مسائل وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست.
عروسی در زمستان
بارش برف و باران در مراسم رویایی است اما می‌تواند تبدیل به یک معضل برای اجرای مراسم شود . اگر بخواهیم منصفانه به این موضوع نگاه کنیم تمامی رویایی بودن وخاص بودن برگزاری مراسم عروسی در فصل زمستان یا به طور کلی خاص بودن مراسم عروسی به همین بارش برف و سفید پوش شدن باغ عروسی شما، نوع پوشش لباس عروس و داماد و نوشیدنی هایی که سرو می شود بستگی دارد که عروسی شما را متمایز با مراسم عروسی دیگران می کند. تصور کنید عروسی را که در لباس و شنل سفید رنگ با طیف روشن برف آمیخته می‌شود
میدان شیک پوش‌ها
از مهم‌ترین ایده‌پردازی‌هایی که در زمستان و پاییز می‌توان داشت انتخاب پوشش و لباس است. لباس‌های فصل سرد به دلیل تنوع در جنس، بافت و رنگ می‌توانند آیتم شیک‌پوشی را چه برای زوج و همینطور میهمانان بی‌نهایت کند. استفاده از پالتو، شنل، کلاه، شال و دیگر اکسسوری‌ها همهگان را شیک‌تر جلوه می‌دهد  لباس عروسی که عروس خانم ها می توانند در این فصل بر تن کنند یکی از خاص ترین لباس عروسی است که در جشن عروسی وجود دارد. به دلیل سرد بودن هوا عروس خانم ها می توانند بر روی لباس عروس خود پالتویی با پوست خز بر تن کنند که این پالتو شکوه لباس عروس را دو چندان می کند. برای تماشایی‌تر شدن، ساقدوش‌ها از لباس تیره استفاده می‌کنند که این هارمونی رنگ لباس عروس و محیط باغ عروس بسیار دلرباست و می‌تواند تصاویر یادگاری رویایی‌تری از مراسم و جشن عروسی خلق کند.

پذیرایی گرم
نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های زمستانی جادویی است؛ پذیرایی میهمانان با نوشیدنی‌های گرم است مانند قهوه، نسکافه و استفاده از کاپ‌کیک‌ها و دسرهای گرم مناسب فصل جذابیت پذیرایی را دوچندان می‌کند. میوه‌های شش ماهه دوم سرشار از طراوت و طعم‌های ترش و شیرین است. استفاده از پیش‌غذاها، سوپ و ترشی‌ها در کنار غذاها و سالادهای معمول جذابیت میزشام را بیشتر و متنوع‌تر می‌کند. برای کودکان هم می‌شود لواشک و خوراکی‌های گرم فصل را فراهم کرد تا کانون میهمانی و مجلس شما در سرمای این فصول گرم‌تر شود.
تزیینات
ترکیب شمع و چوب با نمای بارش برف و یا باران آرامشی فوق‌العاده به تالار می‌دهد که تا ابد در ذهن مهمانان می‎ماند. البته این ترکیب بیشتر برای اتاق عقد مناسب است و برای باغ عروسی می‌توان از شاخه های خشک درختان و قرار دادن شمع بر روی آن ها استفاده کرد که فضای رومانتیکی را بسازد. گل‌های پاییزی و زمستانی نیز برای گل‌آرایی شاهکار است. رنگ‌های داغ این گل‌ها تصاویر خوبی در ذهن خواهد گذاشت. شما می‌توانید برای نورپزدازی مراسم خود از شمع یا چراغ‌های ال ای دی استفاده کنید و فضای مکان برگزاری را رومانتیک‌تر کنید. همچنین سرو کردن شیرینی‌های گرم هم یکی دیگر از مزایای عروسی کردن در زمستان است

صرفه‌جویی
همانطور که پیش‌تر گفته شد. هزینه کلی مراسم عروسی در فصل پاییز و زمستان به صرفه‌تر از فصل‌های بهار وتابستان است. علت عمده آن هم این است که بیشتر مردم دوست دارند در هوای گرم و بدون دردسرهاس برف و باران و رفت‌و‌آمد مجلس خود را انجام دهند. از دیگر عوامل درگیری خانواده‌ها در امر تحصیل فرزندان است. از بارزترین حسن‌های برگزاری مراسم عروسی در ش ماهه دوم  این است که شما تالار یا باغ مدنظرتان را بی دردسرتر خواهید یافت و قیمت برخی پارامترها و خدمات بسیار ارزان‌تر از سایر فصل‎هاست. سر گروه‌های موزیک، تشرفاتی‌ها، آشپزها، قنادها و .. در این ایام خلوت تر است.
در ادامه نگاهی به برگزاری مراسم عروسی در فصل‌های دیگر خواهیم انداخت با ما همراه باشید

دسته بندی: ترفند