شب قبل عروسی چه غذاهایی بخوریم 

در شب قبل عروسی و روز جشنمان چه غذاهایی بخوریم 

همه ما میدانیم که تغذیه در حالت جسمی و روحیمان تاثیر گذار است . باتوجه به این نکته حال و هوای روز جشن عروسی و مدت زمان جشنتان بی شک به غذایی که در روز های قبل مصرف میکنید وابسته است در این مقاله سعی داریم غذاهایی را به شما معرفی کنیم که  شمارا برای مراسمتان آماده کنند و انرژی مورد نیاز شمارا تامین کنند.

شام سبک و پر انرژی مهمترین المان شب قبل عروسی 
شما باید در انتخاب خوراکی های شام شب قبل از جشن خود دقت کنید ،یک غذای خانگی و سالم بهترین انتخاب ممکن است ،بهتر است بیرون غذا خوردن را برای بعدا بگذارید. حواستان را جمع کنید که دنبال  غذاهای چرب یا نفاخ نروید ،چرب و سنگین بودن غذای شما میتواند خوابتان را بهم بریزد و شمارا متحمل استرس کند . 
حتما خودتان میدانید که عروس و داماد چقدر مورد توجه همه مهمان ها هستند  و همه ی نگاه ها به سمت آن هاست .پس خوردن غذاهای پر نفخ مثل نخود و لوبیا یا کلم بروکلی و بروکسل اصلا منطقی به نظر نمیرسد.
اگر میتوانید و حساسیتی ندارید سراغ غذاهای دریایی بروید ،یک تیکه ماهی سالمون با کمی سیب زمینی شیرین یا برنج قهوه ای میتواند  غذای خیلی کاملی برای شما باشد ،حواستان باشد که همراه آن  نوشیدنی های کافیین دار ننوشید چرا که کافیین خوابتان را بهم میریزد و شما را برای روز عروسی خسته و کسل میکند .شاید بهتر است بجای مصرف قهوه  یا چایی نیز از یک دمنوش گیاهی  مانند گل گاوزبان که قبلا میل کردید و میدانید به آن حساسیتی ندارید استفاده کنید تا بتوانید خواب عمیق و آرامی داشته باشید .

 

 

صبحانه مهم ترین وعده روز جشنتان است 
سالهاست که همه پزشکان تغذیه از اهمیت صبحانه حرف زدند ،اگر تا امروز صبحانه نمیخوردید  خودتان را برای روز جشن عروسیتان به این وعده عادت دهید .روز عروسی که برای شما روز شلوغ و پرکاری است به انرژی زیادی نیاز دارد و صبحانه مهم ترین تامین کننده این انرژی است .
برای صبحانه روز جشنتان از غلات کامل به همراه میوه استفاده کنید .
خرما ،کره بادام زمینی و گردو هم میتوانند انتخاب های مناسبی برای صبحانه پر انرژیتان باشد.

 

 

خوراکی ها پر انرژی به همراه داشته باشید 
حتما در روز جشن عروسیتان مقداری خوراکی همراه خود داشته باشید ،احتمالا شما تایم زیادی را در آرایشگاه و آتلیه هستید و گرسنه میشوید پس بهتر است از یکی از همراهانتان بخواهید تعدادی خوراکی  مثل بادام یا بادام زمینی ،پسته و موز همراه خود داشته باشد ،اگرهم کسی همراهتان نیست خودتان این خوراکی هارا همراه داشته باشید .
شکلات تلخ را نیز فراموش نکنید این خوراکی معجزه آسا استرس شمارا کاهش میدهد و به شما آرامش میدهد.
و در آخر آب خوردن را در روز جشن عروسی و روزهای قبلش فراموش نکنید آب استرس شما را کاهش میدهد و پوست شما را شفاف میکند .

 

دسته بندی: ترفند

مکان های برتر