ساقدوش عروس

چگونه ساقدوش عروس فوق العاده ای باشید؟
از شما خواسته شده ‌است که ساقدوش عروس باشید؟ نمی‌دانید نقش ساقدوش عروس چیست؟ یا از وظایف او اطلاع ندارید؟ تبریک! اول به این دلیل که ساقدوش عروس شدن یک افتخار است و به این معنیست که شما در نگاه عروس خانم جایگاه ویژه ای دارید. دو اینکه پیاردو در کنار شماست تا به بهترین شکل این ماموریت را به بهترین شکل به اتمام برسانید. برای انجام این وظیفه مهم، نکاتی که در ادامه می‌آید را به دقت مطالعه کنید.

در این راه تلاش شما بسیار مهم است
ممکن است از این که به عنوان ساقدوش انتخاب شده اید احساس ناراحتی بکنید. این اعتماد عروس خانم را ارج بنهید و هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا نگرش مثبت او در طول رویدادهای مربوط به عروسی را حفظ کنید.
وفاداری
شرایطی که عروس در آن قرار دارد سرشار از استرس و نگرانی است. وظیفه شما این است که در تمام لحظات قلبا و عملا در کنار او باشید و به او اعتماد به نفس بدهید. مهم ترین وظیفه شما در قبل از عروسی این است که به او حس خوبی نسبت به خودش بدهید. تمام چیزی که دوست شما نیاز دارد، شخصیست که در کنارش باشد و بتواند تمام احساسات زنانه او را درک کند. 

نیازهای او را بشناسید
عروس با عروس متفاوت است، ببینید او چه می‌خواهد و چه چیزی از شما توقع دارد. ممکن است در روزهای قبل از عروسی به حضور بیشتر شما نیاز داشته باشد و یا صرفا در روز عروسی نیازمند کمکتان باشد. اگر خودش این مسئله را به صورت واضح مطرح نکرد، از او بپرسید و خواسته اش را شفاف کنید.
تیمی عمل کنید
ممکن است تعداد ساقدوشان عروس بیش از یک نفر باشد. شما باید بلد باشید که به عنوان بازیکنان یک تیم در زمین بازی کنید. از هر گونه چالش، بحث، حسادت و … دوری کنید و تا جایی که قدرت دارید سعی کنید از این مسائل پیش گیری کنید.

نقش اول فیلم عروس است
به عنوان ساقدوش، به یاد داشته باشید که این عروسی در مورد عروس است، نه شما. سعی کنید در انتخاب لباس ساقدوش یا انتخاب مدل مو و آرایش طوری عمل نکنید که از عروس زیباتر و چشم گیرتر باشید. این کار علاوه بر القا حس خوب به عروس، عزت نفس شما را نیز نشان می دهد. مواره به این فکر کنید که روز عروسی رویای کودکی هر دختریست. رویایی برگزار شدن این مراسم را به دوست خود هدیه کنید. 
نظر شما یا نظر عروس؟
عروس ممکن است درباره چیزهای مختلفی در طول فرآیند برنامه‌ریزی از شما سوال بپرسد. صادق بودن خوب است، اما اگر دیدید که واکنش شما باعث پریشانی و استرس او شده ‌است، عقب نشینی کنید و مجدد نظر او را بپرسید و سعی کنید با او همسو شوید. مثلا اگر لباس خود را انتخاب کرده بود و آن را دوست داشت، شما نیز تایید کنید. مگر اینکه ایراد بسیار بزرگی در لباس باشد و آبروی او به خطر بیفتد. اگر زمان زیادی تا عروسی مانده بود، نظر خود را در آرامش و محترمانه به او بگویید. 
سحرخیزی در روز عروسی
معمولا از اولین ساعات صبح عروسی کار ساقدوش اصلی شروع می‌شود. شما باید برای کمک به عروس به سالن آرایشگاه، آتلیه و سپس محل برگزاری بروید و او را تنها نگذاریید. ممکن است وظیفه گرفتن لباس عروس و نگهداری حلقه نیز به عهده شما باشد. در انجام این کار به نحو احسن کوشا باشید.


در ادامه نکاتی کوتاه اما مهم آمده است. این نکات را به خاطر داشته باشید.
– اگر پیشنهادی از جانب داماد مطرح نشد، هزینه خرید لباس، کفش و آرایشگاه را خودتان بپردازید.
– کارهایی مثل طراحی ناخن و رنگ مو را چند روز قبل از عروسی انجام دهید.
– در پیدا کردن لباس عروس، گل و تاج به او کمک کنید.
– در آرایشگاه، پوشیدن لباس و هرکار دیگری که پیش آمد، به او کمک کنید.
امیدواریم با رعایت کلیه این نکات، بهترین ساقدوش عروس باشید. اگر تمایل دارید که در رابطه با ساقدوش داماد حرفه ای نیز اطلاعاتی داشته باشید، می توانید در پیاردو اطلاعات کاملی به دست آورید. 

دسته بندی: فرهنگ

مکان های برتر