جواهرات عروس

جواهرات مناسب برای عروس
وقتی صحبت از روز عروسی می شود، به نظرتان لباس عروس مهم ترین چیز برای ساختن استایل عروس به حساب می آید، اما این تفکر اشتباه است. زیباترین لباس عروس سال هم با زیورآلات نامناسب به چشم نخواهد آمد و یک جفت کفش عروس دمده، بهترین مدل لباس عروس را بر هم خواهد زد. پس نباید از زیورآلات و جواهر آلات غافل شد. در گذشته در ایران یک سرویس طلای عروس خریداری می شد و عروس باید بدون توجه به پوشش و لباس خود، حتما همان سرویس را استفاده می کرد. البته هنوز هم رسم عروسی بسیاری از شهرها همین است اما خانم های جوانی که تمایل دارند زیباترین لباس عروس را داشته باشند، باید کمی با فشن و متد پوشش جدید آشنا باشند و اجازه ندهند لباس نامناسب استایل عروسی آن ها را خراب کند. امروزه خانم های شیک پوش، چه در مراسم مهم مثل فرش قرمز اسکار ۲۰۱۹ چه در یک جشن تولد ساده، پوشش خود را چیزی فراتر از یک پیراهن می دانند و به جزییات توجه ویژه ای دارند. به طور مثال نگاهی به لباس بازیگران زن در فرش قرمز اسکار ۲۰۱۹ که همین چند روز پیش برگزار شد بیندازید، می بینید که بازیگران و مدل ها چه سبک جواهراتی را از برترین برندهای جواهرات به لباس های ساده خود افزوده اند و سبک جهانی مد به کدام سمت سوق دارد. در این متن می خواهیم به شما بگوییم که بهترین جواهر عروس یا زیورآلات مناسب عروس چیست؟ با ما همراه باشید.

مُد سال
مانند هر چیز دیگری که ترند می شود، لباس عروس نیز ترند دارد. هر سال با سوالاتی چون رنگ سال چیست؟ کفش مد روز چه کفشی است و یا آرایش مناسب بهار و … مواجه می شوید. لباس و جواهر عروس نیز از این قادعه مستثنا نیست. لباس های عروس همواره در حال طراحی توسط بهترین طراحان لباس در سر تا سر جهان هستند. هر سال مدل ها تغییر می کنند و چیزی که در سال ۹۰ بهترین لباس عروس به شمار می رفته، دیگر به عنوان لباس عروس مد سال ۹۸ جذابیتی نخواهد داشت. به همین دلیل اگر در شرف ازدواج هستید و دوست دارید زیباترین عروس باشید، از ترندهای لباس عروس و ترندهای جواهرات عروس مطلع باشید.
طلا و جواهراتی که همراه لباس عروس در ایران استفاده می شوند، معمولا شامل چند آیتم گوشواره، گردنبند، دستبند و حلقه می شوند. بعضی از عروس خانم ها به پوشیدن ساعت نیز علاقمند هستند. در ادامه به آیتم های مهم می پردازیم.

گردنبند
گوشواره و گردنبند از هر چیز دیگری مهم تر هستند. وقتی کسی به عروس نگاه می کند، هنگام دیدن آرایش و موها، توجه‌اش به گردنبند و گوشواره نیز جلب می شود. پس باید این دو آیتم را تا حد ممکن درخور و مناسب با استایل موی عروس و لباس وی انتخاب کرد. انتخاب گردنبند کاملا به یقه لباس و طراحی بالا تنه لباس بستگی دارد. اگر یقه لباس شما خیلی پوشیده است، گردنبندی ظریف و یا مرواریدی کوتاه می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما اگر یقه لباس عروس باز است (مثلا دکلته) دست شما در انتخاب گردنبند بزرگ و آویزان و حتی چند لایه بازتر خواهد بود. پس از انتخاب گردنبندهای متناسب با لباس عروس خود، از بین آن ها، آن یکی را انتخاب کنید که گوشواره متناسبی با پوششتان داشته باشد.

گوشواره
اگر تصمیم دارید موهای خود را باز بگذارید، از گوشواره های کوتاه و کوچک استفاده کنید. اما در صورتی که موهای خود را از بالا می بندید، گوشواره های آویزدار و بلند استفاده کنید. با این کار گردن شما بلندتر جلوه خواهد کرد.
تا جایی که ممکن است از استفاده از گوشواره های نامتعارف و چند گوشواره همزمان بپرهیزید. علاوه بر اینکه عروس باید در عین زیبایی ساده باشد، چنین طرح های نامتعارفی امروز مد هستند و ممکن است چند سال دیگر به شدت منفور باشند و شما از نگاه کردن به عکس های عروسی خود شرمنده و از این کار پشیمان شوید. 

دستبند و ساعت
دستبند معمولا در سرویس طلای عروس یا سرویس جواهر عروس وجود دارد و پس از انتخاب گوشواره و گردنبند، شما به صورت پیشفرض دستبند خود را نیز انتخاب کرده اید. سعی کنید از همان دستبند استفاده کنید و دستبندهای بزرگ و غیر همخوان را کنار بگذارید.


حلقه
حلقه ازدواج نیز یکی از مهم ترین آیتم های عروس است که تا سال های زیادی قرار است همراه شما باشد. با مطالعه مقاله “حلقه ازدواج از کجا آمده است؟” با تاریخچه این آیتم مهم آشنا می شوید. به دلیل اهمیت بالای انتخاب حلقه، پیاردو در مقاله ای مجزا به انتخاب حلقه ازدواج مناسب پرداخته است.
جواهرات رنگی
بعضی از عروس خانم ها جواهرات و یا طلای رنگی را می پسندند. جواهراتی که در آن از سنگ های قیمتی رنگی چون زمرد، یاقوت و … استفاده شده است. در صورتی که شما نیز به جواهرات رنگی علاقه دارید، سعی کنید با ست کردن لاک و آرایش خود با رنگ سنگ ها، سلیقه خود را به دیگارن نشان دهید.
در کنار همه نکاتی که در بالا خواندید، به یاد داشته باشید که روز عروسی مختص شما و همسرتان است. این شما هستید که باید از این روز لذت ببرید و مطابق سلیقه خودتان لباس بپوشید. پیاردو با یادآوری چند نکته مهم تلاش می کند تا به شما کمک کند در روز عروسی بدرخشید و عروس سال ها ماندگار در ذهن میهمانان خود باشید. 

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر