بهترین مکان برای عکاسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۵
۱۱:۳۹

عکس های عروسی و کلیپ ها را کجای ایران بگیریم؟
یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های عروسی، آتلیه رفتن و عکاسی روز عروسیست. عکس‌هایی که بسیار خاطره انگیز می‌شوند و هربار نگاه کردن به آن‌ها، روح شما را جلا می‌بخشد. به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به انتخاب آتلیه داشت. مهم تر از انتخاب آتلیه، انتخاب لوکیشن عکاسی است. هر چقدر هم که عکاس خوب باشد، اگر فضای آتلیه، باغ یا هر لوکیشن دیگری خوب نباشد، عکس شما خراب خواهد شد.
در سال‌های اخیر بسیاری از عروس و دامادها برای عکاسی و فیلمبرداری کلیپ عروسی به خارج از ایران می‌روند. اما با هزینه‌های سفر بالا، امروزه چنین کاری بسیار سخت و گران به نظر می‌رسد. ضمن اینکه صرف چنین هزینه ای در آغاز زندگی مشترک کار خیلی عاقلانه ای نیست، جاهای بسیار بهتری نسبت به سواحل ترکیه در ایران وجود دارد که به آن‌ها توجهی نمی‌شود. در ادامه چند نقطه از ایران را به شما معرفی خواهیم کرد که برای عکاسی عروسی فوق العاده هستند و با هزینه ای اندک، می‌توان عکس‌های بسیار متفاوت و زیبایی در آنجا گرفت.

 


سلیقه خود را در نظر بگیرید
ایران کشوریست که فرهنگ‌های بسیار متفاوتی را در دل خود جای داده است و همین فرهنگ‌های متفاوت، باعث ایجاد سبک‌های معماری متنوعی در شهرهای مختلف شده است. شما باید تکلیف را با خودتان روشن کنید. دوست دارید با معماری مدرن عکس بگیرید؟ معماری سنتی را دوست دارید و یا کاشی‌کاری‌های اسلامی ‌را می‌پسندید؟ با توجه به سلیقه خودتان، یکی از فضاهایی که در ادامه می‌آید را انتخاب کنید. 
علاوه بر معماری، ایران کشوری چهار فصل نیز هست. شما می‌توانید در دل کویر عکس بگیرید یا جنگل‌های انبوه. سواحل نیلگون را انتخاب کنید یا کوه‌های پوشیده از برف و پیست‌های فوق العاده اسکی. انتخاب با شماست!

در قلب خورشید
ایران چند کویر فوق العاده دارد که سالانه عکاسان زیادی را به سوی خود می‌کشد. شما می‌توانید عکاسی عروسی خود را در کویر و شنزارهای مرکز ایران بگیرید و از تکنیک‌های خلاقانه عکاسی در بیابان و شنا استفاده کنید. ضمن آن می‌توان عکس‌های فوق العاده ای در کاروانسراهای کویری بگیرید و از نزدیکی به خورشید لذت ببرید. آسمان کویر بسیار نزدیک است و عکسای زیر آسمان پر ستاره نیز بسیار جذاب خواهد بود.

 


 

سبز چون جنگل
جنگل‌های بکر زیادی در شمال ایران وجود دارد که درخت‌های تنومند و سر به فلک کشیده فراوانی دارند. اگر به طبیعت علاقه دارید، می‌توانید یکی از جنگل‌های زیبای شمال را انتخاب کنید و از رودهای کوچک و آبشارهای متعدد در دل جنگل برای زیباتر شدن عکس خود بهره بگیرید.

 


به قدمت تاریخ ۲۵۰۰ ساله
معماری دوران هخامنشیان و اشکانیان در جهان بی بدیل است. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به تاریخ دارند، به دل تاریخ بزنید و فضاهایی چون تخت جمشید یا هگمتانه و گنجنامه در همدان را در بالای لیست خود قرار دهید. به غیر از ایام تعطیلاتی چون نوروز، در سایر اوقات سال می‌توانید این سه مکان را بسیار خلوت بیابید و به راحتی به عکاسی در آنجا بپردازید.

 


خانه‌های کاه‌گلی مرکز ایران
اگر تنها یک بار به یزد بروید، بدون شک خانه‌های کاه‌گلی محله‌های قدیمی یزد تا ابد در خاطر شما خواهند ماند. شما می‌توانید به یکی از محله‌های بی نظیر یزد چون فهادان بروید و روی پشت بام خانه‌های کاه‌گلی و در کنار بادگیرهای زیبا عکس‌های چشم نوازی بگیرید. ابیانه نیز چنین فضاهایی را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما می‌توانید بخشی از عکس‌های دو نفره خود را با لباس‌های سنتی ابیانه نیز بگیرید.

 

شاه نشین‌های کاشان
در کاشان خانه‌های سنتی و بزرگ زیادی وجود دارد. خانه‌های زیبا با دیوارهای بلند و نقش و نگار و گچ‌کاری‌های هنرمندانه و حوض بزرگ در وسط حیاط. حتی تصور عکس گرفتن با لباس زیبای عروس و داماد در این فضا هوش از سر آدم می‌برد! یکی از این خانه‌های زیبا خانه بروجردی‌های کاشان است. 
کاشی‌های هفت رنگ
آیا شما هم از نگاه کردن به کاشی کاری‌های کاخ‌ها و مساجد ایرانی سیر نمی‌شوید؟ برای ما که این چنین است! کاشی کاری در معماری ۳۰۰ سال گذشته جایگاه ویژه ای دارد و اماکن دیدنی زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده کنید. کاخ گلستان تهران، مسجد نصیرالملک کاشان و مسجد لطف الله اصفهان  از نمونه‌های بی نظیر این معماری هستند. 

 


دریای نیلگون خلیج فارس
کیش یکی از زیباترین اماکن ایران است. این شهر زیبا با معماری مدرن و مشابه کشورهای عربی، لوکیشن‌های بسیاری برای عکاسی دارد.  سواحل مرجانی بی نظیر، کشتی یونانی و سواحل شن‌های سفید می‌تواند برای عکاسی عالی باشد. توجه داشته باشید که فروردین ماه برای عکاسی به کیش نروید. چون پیدا کردن ساحل خالی برای عکاسی سخت خواهد بود. اردیبهشت بهترین ماه است. هم جزیره خلوت است، هم هنوز گرمای هوا طاقت فرسا نشده است. علاوه بر کیش مکان های مانند جزیره رنگارنگ هرمز، سواحل چابهار و بوشهر نیز ایده آل است.


امیدواریم با انتخاب یک یا چند لوکیشن عکاسی برای عروسی، ضمن ارج نهادن به طبیعت و معماری‌های بی همتای ایران، تصاویری خاطره انگیز از ازدواج خود ثبت کنید. 
 

نویسنده: کیانا یزدانی دسته بندی: ترفند

مکان های برتر