بهترین تالار همایش های تهران

بهترین تالار همایش‌های تهران

همانطور که می‌دانیم برای برگزاری هر مراسمی، مکانی وجود دارد. مکانی که مناسب و موافق آن مراسم باشد و به راحتی بتوان مراسم را در آن برگزار نمود.
برای برگزاری همایش نیز سالن‌های همایشی در نظر گرفته می‌شود که با توجه به ویژگی‌های یک همایش بتوان آن‌را به راحتی برگزار نمود.

اما همایش چیست و چه تفاوتی با کنفرانس و جلسه دارد؟
همایش یک جلسه هم اندیشی است که معمولا افرادی در آن شرکت می‌کنند که از لحاظ رشته، دانش، سطح آگاهی متناسب با موضوع همایش هستند. این افراد برای تبادل اطلاعات و دستاوردهای جدید خود در همایش شرکت می‌کنند و آن‌را با بقیه اعضای همایش به اشتراک می‌گذارند. یک همایش معمولا یک رویداد تخصصی است که هدف مشخصی هم دارد.
در این مقاله چند نمونه از بهترین تالارهای همایش تهران به همراه ویژگی‌های هرکدام بررسی شده است.

مرکز همایش‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران)

مرکز همایش‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با تجهیزات صوتی و تأسیساتی مناسب خود جزء بهترین سالن‌های نشست‌های بین‌المللی است. مجموعه همایش‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) دی ماه ۱۳۷۶به مناسبت کنفرانس سران کشورهای اسلامی در دامنه رشته کوه البرز افتتاح گردید، این سالن هم اکنون جهت برگزاری برنامه‌های داخلی و بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مجموعه فضائی به مساحت ۵۰۰ ،۲۴ متر مربع به خود اختصاص داده است. مهمانان جهت ورود از یکی از دو راهروی جناح شرقی و غربی ساختمان وارد مرکز کنفرانس می‌شوند. این سالن دارای شبکه آب بهداشتی، شبکه آبیاری محوطه، سیستم اعلام حریق هوشمند به صورت صوت، سیستم روشنایی هوشمند، سیستم جامع مخابراتی برای برقراری ارتباط و ارسال و دریافت ماهواره‌ای صوت و تصویر، سیستم کنفرانس و ترجمه هم زمان تا هشت زبان در تالار اصلی و شش زبان در تالار کنفرانس است.

بهترین تالار همایش های تهران

مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما

رسانه ملی هر کشور صدای رسای هر کشور است و حجم عظیمی از اطلاعات و اخبار روزانه توسط صدا و سیما مخابره می‌شود. به دلیل همین ویژگی همایش‌های متعددی با موضوعات مشخص در صدا و سیمای هر کشور برگزار می‌گردد که در کشور ما هم اینچنین است. در سال ۱۳۴۱ طرح ساخت یک مرکز همایش برای صدا و سیمای ایران ریخته شد و خاک‌برداری از محل مورد نظر صورت پذیرفت و نهایتا در آبان ماه ۱۳۷۴ این سالن همایش افتتاح گردید و اینک  جزء بهترین و مجهزترین مراکز برگزار کننده همایش، سمینار و کنگره‌های داخلی و بین المللی در سطح کشور می‌باشد این تالار ااز بهترین تجهیزات تشریفاتی، خدماتی، صوتی، تصویری، الکترونیکی و فناوری اطلاعات با تالارهای مختلف و سالن‌های گوناگون، پارکینگ اختصاصی برخوردار است و گنجینه‌ای از تابلوهای نفیس و منحصر بفرد و مجسمه‌هایی بی‌بدیل در آن  خودنمایی می‌کنند. این تالار از توان ضبط و پخش مستقیم و یا غیر مستقیم هر مراسم از رادیو و تلویزیون بهره می‏برد و به عنوان مجهزترین و گسترده‌ترین مجموعه تالارهای سمیناری کشور به شمار می رود.

 تالار وحدت

تالار وحدت توسط اوژن آفتاندلیانس (یوگینا آفتاندلیانس) ساخته شده و در سال ۱۳۴۶ افتتاح گردید. این تالار یکی از مجهزترین و بزرگترین تالارهای موسیقی و تئاتر ایران است این مجموعه متشکل از دو سالن اجرا است که تالار بزرگ‌تر را به وحدت و سالن کوچک را به تالار رودکی می‌شناسیم. زیر بنای تالار ۱۵۷۰۰ مترمربع است که در مجموع گنجایش ۷۴۰ تماشاگر را دارد. صحنه این تالار از ۴ بخش مختلف تشکیل شده است. قسمت جلویی و اصلی صحنه که مخصوص اجرا است را می‌توان تا سه متر پایین برد. دو بخش کناری تا شش متر بالا می‌روند. اما بخش پشتی صحنه «گردان» است. یعنی این قسمت قابلیت چرخش دورانی افقی و تغییر ارتفاع از منفی چهار و نیم متر تا یک نیم متر را دارد .سالن اصلی در کنار سالن انتظار قرارگرفته‌است. این سالن در سه طبقه ساخته شده و ورودی‌های آن در طرفین (شرق و غرب) قرار دارند و تعدادشان متناسب با ظرفیت هر طبقه است. این سالن دارای یک سن اصلی و چهار سن متحرک است.

سالن همایش های برج میلاد

انگیزه اصلی از ساخت سالن همایش‌های برج میلاد نیاز روزافزون به داشتن مجموعه‌ای توانا در برگزاری اجلاس‌های رسمی و بین المللی در زمینه های سیاسی ، هنری و فرهنگی بود که از لحاظ تکنولوژی ، امکانات و تجهیزات ، مطابق با استانداردهای روز جهانی باشد. پروژه ساخت این بنای عظیم با مساحتی بالغ بر ۵۶۰۰۰ مترمربع در ۹ طبقه ساخته شده است. ظرفیت نهایی سالن اصلی (سالن کنسرت برج میلاد) ۲۰۹۸ صندلی است که ۱۴۱۴ عدد از صندلی‌ها در همکف ، و باقی آن در بالکن سالن قراردارد. این سالن به گونه‌ای است که امروز سیستم اکوستیک و کیفیت فنی و تجهیرات تصویری و صوتی موجود در آن ، در ایران بی نظیر بوده و همرده با کشورهای پیشرفته‌ای همچون آلمان، انگلیس و آمریکا است. شکل سالن مکعب با ابعاد قاعده ۸۰ در ۸۰ و نمای آن از بتن پیش ساخته و شیشه سبز رنگ تشکیل شده است. علاوه بر سالن اصلی ، مجموعه دارای ۶ سالن ۶۰ نفره، ۲ سالن ۸۰ نفره، ۴ سالن میتینگ، ۳طبقه پارکینگ با ظرفیت ۲۰۶ محل پارک خودرو و همچنین یک استودیو و اتاق نودال که قابلیت پخش برنامه زنده را دارند، از دیگر قسمت‌های این مجموعه است.

مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی

مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهیدبهشتی اولین مرکز همایش جامع دانشگاهی است که در شمالی ترین نقطه تهران (منطقه ولنجک) در دانشگاه شهیدبهشتی با هوایی دلپذیر و مناظر طبیعی بسیار زیبا و چشم نواز با زیربنایی به مساحت ۷۰۰۰مترمربع احداث شده است. این مرکز دارای ۷ تالار و سالن کنفرانس بسیار شیک برای برگزاری انواع کنفرانس‌های داخلی و خارجی است. از آنجا که دانشگاه شهید بهشتی در لیست ده دانشگاه برتر کشور قرار دارد، این سالن همایش مجهز برای دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که علاقمند به برگزاری همایش در یک محیط آموزشی هستند یک فرصت مناسب محسوب می‌شود. تالارهای هفت گانه این دانشگاه عبارتند از: تالار ابوریحان بیرونی با ظرفیت ۶۵۰ نفر، تالار علامه طباطبایی با ظرفیت ۱۵۰ نفر ، سالن کنفرانس حکیم خیام با ظرفیت ۴۵ نفر، تالار خوارزمی با ظرفیت ۱۵۰ نفر، سالن کنفرانس پروین اعتصامی با ظرفیت ۷۵ نفر، سالن کنفرانس شیخ بهایی با ظرفیت ۴۵ نفر و دو اتاق VIP برای پذیرایی مهمانان است.

دسته بندی: چک لیست

مکان های برتر