اسب سفید خوشبختی

ماشین عروس، انتخاب بهترین وسیله!
کلئوپاترا، ملکه افسانه‌ای مصر باستان را با تخت روان به خانه بخت بردند، آتوسا با مرکبی تزئین شده با گل‌های سلطنتی به کاخ داریوش بزرگ راه یافت و ملکه ویکتوریا کالسکه هشت اسبه را برای مرکب عروس انتخاب کرد.
اینکه عروس را با مرکب ویژه‌ای به خانه بخت بفرستند از سنت‌های بسیار کهن بشر است. هرچند هنوز در برخی روستاها و مناطقی که به سنت‌های زیبا پای‌بندند هنوز عروس را با اسبی سفید با گل‌ها و پارچه‌های رنگین همراهی می‌کنند. اما در بیشتر جوامع از خودرویی تزئین شده با عنوان "ماشین عروس" استفاده می‌کنند.  
قدیم‌ترها رویای دختر بچه ها این بود که مردی خوش‌سیما با کالسکه یا اسبی سفید به دنبال آنها برود و به سوی خوشبختی ببرد. ولی امروزه این رویا تبدیل شده به ماشین‌های لوکس رنگارنگ و گل زده شده است. بعضی‌ها برای
ماشین عروس هزینههای زیادی تقبل می‌کنند و برخی نیز از ماشین‌های موجود مانند ماشین پدر و اقوام استفاده می‌کنند. 
جالب است بدانید که اولین ماشین عروس دنیا ماشین بنز دایملر بوده که در سال ۱۹۰۳ با گل و پارچه‌های رنگی برای جابجایی عروس و داماد استفاده شده است این بنز اولین نقلیه موتوری جهان بود که به عنوان اولین ماشین عروس مورد استفاده قرار گرفته است. بعد از اهدا این ماشین به موزه بریستول کارشناسان و کارکنان موزه دریافتند این ماشین متعلق به عروسی آقایی به نام جیمز اندرو بوده است.
عروس و داماد‌های این روزگار برای سفر کوتاه خود از محل آماده شدن به سمت
تالار یا سالن عروسی نقشه‌ها و راهکارهای متفاوتی را به‌کار می‌بندد. گروهی به دنبال ماشین های گران قیمت و مدرن مانند لیموزین و لامبورگینی و … هستند و با اجاره کردن این اتومبیل‌ها سعی دارند روز عروسی خود را مجلل برگزار کنند. برخی دیگر به دنبال ماشین های کلاسیک و قدیمی هستند که در برخی موسسات کرایه ماشین عروس آنها را برای روز عروسی خود در اختیار می گیرند. اما می بایست در انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن به نکته‌های مهمی دقت کنید تا ضمن شکوه و جذابیت این مورد دچار استرس و دردسر نشوید.
ساعت شلوغی
اگر  قصد کرایه ساعتی ماشین عروس را دارید ، حتما یک زمان اضافی را در کرایه  آن در نظر بگیرید و به فکر بدقولی های میهمانان ، عکاس و فیلم بردار ، آرایشگاه عروس و حتی ترافیک را بکنید تا جهت تحویل ماشین استرس نداشته باشید.
عصر کلاسیک
ماشین‌های کلاسیک جذابیت و اصالت منحصر‌به‌فردی دارند و استایل مراسم عروسی را به درجه ممتازی ارتقا می‌دهند. اگر شما هم علاقه‌مند به سفر با ماشین زمان را دارید حتما فکر خراب شدن آن را هم بکنید ، چراکه در گاهی از مواقع ماشین عروس گل زده را با کمک جرثقیل به تعمیرگاه برده اند . اگر برای اجاره این پیرمردهای جذاب علاقه و اصرار دارید ، عاقلانه است که راننده مخصوص این سبک خودروها را هم با خود ببرید تا در صورتی که برای ماشین مشکلی پیش آمد؛ مهارت‌های او راه‌گشای شما باشد.
تزیینات
در صورتی که لباس‌ عروس خانم بسیار بزرگ و پرچین و همچنین دنباله‌دار است ، بهتر است به فکر ماشینی بزرگ و جادار باشید تا لباس عروس چروک نشود .جهت تزئین و گل آرایی ماشین عروس بهتر است گل های درشت سفارش دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند ، گل های کوچک مانند گل های صحرا و یا علف سبز نیز جلوه می‌کنند . استفاده از پارچه‌های رنگی برای کلاسیک‌ها و بادکنک برای ماشین‌های مدرن و لاکچری جذاب است. دقت داشته باشید گل‌های ظریف و حساسی مانند لیسینتوس که در زمان سرعت و شتاب ماشین نابود می‌شوند مناسب ماشین عروس نیست.
فصل آفتابی
اگر عروسی شما درفصل تابستان است، گل های تزئین شده به دلیل گرمای زیاد به سرعت پژمرده می‌شوند و زیبایی و شکل خود را از دست می دهند. در صورت استفاده از گل بهتر است که ماشین را کمتر در مقابل آفتاب قرار دهید و یا در مکان‌ خنک  و سایه نگه دارید که آسیب کمتری به گل ها وارد شود و شکل اصلی گل‌ها از دست نروند. بهتر است به جای گال از روبان های رنگی و تورها در دیزاین ماشین عروس استفاده کنید و در کنار آنها از صدف و ستاره دریایی نیز بهره ببرید. ماشین ‌کروک برای تابستان شگفت‌انگیز است
روز ابری
اگر جشن عروسی در فصل‌های زمستان یا پاییز است بهتر است وضعیت آب‌وهوای روز مراسم را مدت‌ها قبل چک کنید. اگر در روز عروسی شما هوا بارانی و برفی بود بهتر است برای گل‌آرایی ماشین عروس خودتان را به زحمت نیاندازید و یا طوری برنامه ریزی کنید که کمتر در فضای باز قرار گیرید. در باران و برف بخصوص اگر ماشین در حال حرکت باشد؛ گل ماشین عروس نابود می‌شود و چهره بدی برای ماشین ایجاد می‌کند. اگر من جای شما بودم  ماشین شخصی را برای این‌کار در نظر می‌گرفتم چون هزینه کردن برای ماشین عروس در روزهای برفی و بارانی بیهوده است. در ضمن حتی اگر ماشین شما چندان جدید و مدرن نباشد ماشین خودتان است و ضمن کم کردن صرفه‌جویی در هزینه ، تا سال‌ها خاطره مهم‌ترین شب عمرتان را یادآوری خواهد کرد.
رنگ
هنگام سفارش گل برای ماشین عروس توجه داشته باشید که جلوه بیش تر رنگ ماشین و رنگ گل‌ها باید با هم متضاد یا در اصطلاح کنتراست داشته باشند . مثلا اگر رنگ ماشین سفید است، گل سفید روی آن نزنید. گل‌های رنگی شکوه بیش تری خواهند داشت. اگر ماشین مدنظر دودی است بهتر است از گل‌هایی با رنگ‌های ملایم و روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید. اگر ماشین‌تان نقره‌ای است ، گل هایی با رنگ زرشکی ، قرمز و … به جذابیت آن کمک می‌کند هم چنین اگر ماشین عروس مشکی است به هیچ وجه با رنگ سفید یکدست آن را گل نزنید زیرا شبیه به ماشین های مراسم تدفین می شود.
فراموش نکنید از در طول تاریخ رنگ سفید، رنگ شایسته و پرطرفداری برای مرکب عروس بوده. شایسته است جای اسب‌های نجیب و سفید را ماشین‌های سفید بگیرند.

دسته بندی: عمومی

مکان های برتر