آزمایش‌های قبل ازدواج

چیزهایی که باید درباره آزماشات قبل ازدواج بدانید

مراحل قبل از ازدواج بسیار طولانی و خسته کننده به نظر می‌آیند. از حق نگذریم این دوران از بهترین و به یادماندنی‌ترین دوران زندگی هر زوج جوانیست. اما گاهی اوقات کارهای قبل از عقد و ازدواج بسیار زیاد و طاقت فرسا می‌شود. قبل از هر چیزی آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید این روزها را در کنار همسر خود به نحو احسن بگذرانید و از دل هر سختی و مشقت، خاطره ای زیبا بیرون بکشید. پس از حفظ آرامش نیاز است به تمامی مراحل قبل از عقد و عروسی واقف باشید. اگر قرار است عقد و جشن ازدواج شما در یک زمان انجام شود، بد نیست پس از این مقاله نگاهی به چک لیست ازدواج بیندازید و برای برگزاری یک عروسی مفصل با رعایت تمام جزئیات آماده شوید.
وقتی با لیستی بلند بالا از خرید، رزروهای متعدد، مراجعات به مکان‌های گوناگون و انواع کار مواجه باشید، تنها چیزی که می‌تواند شما را از هر مشکلی نجات دهد، برنامه ریزی آگاهیست. پیاردو  به عنوان مشاور معتمد شما در برگزاری صفر تا صد جشن ازدواج، در این مقاله سعی دارد شما زوج عزیز را با یکی از پیش نیازهای مهم؛ یعنی آزمایش‌های پیش از عقد آشنا کند.  ممکن است سوالی مانند آزمایش قبل از عقد چیست؟ یا لزوم آزمایشات قبل از عقد چیست؟ و سوالات متعدد دیگری در ذهن شما نقش ببندد. در ادامه به پاسخ یکایک سوالات خود خواهید رسید.
یک فرد عاقل، همیشه قبل از هر اقدامی، احتمالات، خطرات و شرایط آن اقدام را می‌سنجد. خواه این اقدام رفتن به یک سفر باشد، خواه انتخاب رشته دانشگاه. هر یک از این تصمیمات هرچند کوچک در صورت عدم پیش بینی و تحلیل صحیح می‌تواند آسیب جدی به سلامت روحی جسمی و یا کل زندگی شما بزند. حال حساب کنید که با مهم‌ترین تصمیم زندگی خود مواجه هستید. قرار است با شخصی زندگی مشترک را آغاز کنید و او را در خصوصی‌ترین لحظات زندگی خود شریک کنید. با این حساب هر نوع بررسی دقیق و تست، منطقی به نظر می‌رسد. هر اندازه این کار از شما زمان، هزینه و انرژی ببرد، یقین ارزش آن را دارد.
در زمان مراجعه به دفتر عقد و ازدواج یک معرفی نامه خواهید گرفت. آن معرفی نامه راهنمای شما برای مراجعه به آزمایشگاه است. با انجام آزمایش‌های لازم، ضمن نظارت بر سلامتی خود و همسر آینده‌تان، سلامت فرزندان خود را نیز تضمین خواهد کرد.

 آزمایش‌های ضروری ازدواج
 دو آزمایش اصلی قبل از ازدواج تالاسمی و اعتیاد است. علت آزمایش اعتیاد کاملا مبرهن است. آزمایش تالاسمی نیز به این دلیل انجام می‌شود که در صورت ازدواج دو فرد مبتلا به تالاسمی مینور(جزیی)، کودکانی با تالاسمی ماژور(کلی) با مشکلی بسیار جدی متولد خواهند شد. این آزمایش جهت جلوگیری از این موضوع انجام می‌شود. ممکن است در مراحل اولیه به خانم واکسن کزاز نیز تزریق شود.
آزمایش‌های اختیاری ازدواج
برخی از زوج‌ها آزمایش‌های دیگری را نیز انجام می‌دهند. آزمایش ژنتیک یکی از انواع آزمایش‌هست. این آزمایش ممکن است کاری بیهوده و هزینه برق به حساب آید اما شک نداشته باشید که هزینه تولد فرزندان با مشکلات ژنتیکی، به مراتب بالاتر از این آزمایش است. اگر عروس و داماد نسبت فامیلی با هم داشته باشند، انجام آزمایش ژنتیک بسیار ضروری است. هر چه نسبت فامیلی دو طرف نزدیکتر باشد، ضرورت آزمایش ژنتیک بیشتر حس می‌شود. در صورتی که عروس خانم کمتر از ۱۸ سال یا بیش از ۳۳ سال سن دارد نیز، این آزمایش و مشاوره بارداری ضروری به نظر می‌رسد.
گروه آزمایش‌های اختیاری دیگر که ممکن است به فکر انجام آن باشید، آزمایش بیماری‌های واگیر مانند ایدز (HIV) و هپاتیت است. سعی کنید این آزمایش را انجام دهید. فقط دقت داشته باشید که درخواست خود را بسیار مودبانه و محترمانه مطرح کنید و به جای اجبار، جهت انجام آزمایش به توافق برسید.

 زمان مناسب انجام آزمایش‌ قبل از عقد
 با توجه به زمان گیر بودن آزمایش‌های ژنتیک و یا مشکلات پیش بینی نشده مانند شلوغ بودن آزمایشگاه، بهتر است پروسه انجام آزمایش را یک ماه قبل از عقد خود شروع کنید.  درصورتی که آزمایش‌های ضروری را انجام ندهید، دفاتر عقد و ازدواج خطبه عقد شما را جاری نخواهند کرد. جهت جلوگیری از چنین مشکلی آزمایش را در زمان مناسب انجام دهید.
حال میتوانید با علم و آگاهی به استقبال آزمایش قبل از عقد بروید. پس از انجام آزمایش، با همسر خود خلوت کنید. هر گاه کارهای قبل از ازدواج به درازا انجامید یا خستگی بر شما فائق آمد، با نوشیدن یک لیوان چای در کنار همسر عزیزتان و فکر کردن به آینده درخشانی که پیش رو خواهید داشت و فرزندان سالم و زیبایی که به دنیا خواهید آورد،  خستگی را از تن خود و او بیرون کنید. در کنار یکدیگر با امید و انگیزه فراوان ادامه راه را در پیش بگیرید. پیاردو  برنامه ریزی دقیق و بدون مشکل و ازدواج خاطره انگیزی را برای شما دوست عزیز آرزو می‌کند. 

دسته بندی: عمومی

مکان های برتر