آرایش مناسب با انواع لباس‌ها

آرایش مناسب با انواع لباس‌ها

انتخاب رنگ آرایش مناسب به اندازه پوشیدن لباس هماهنگ با اندام اهمیت دارد. در هنگام انتخاب مدل آرایش، علاوه بر رنگ مو، رنگ پوست و فرم صورت باید به رنگ لباس خود نیز توجه کنید و آرایش مناسب با انواع لباس‌ها را استفاده نمایید.
برای میکاپ صورتتان از یک رنگ استفاده نکنید. همچنین بهتر است که برای هر لباس، آرایشی جذاب و متفاوت داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم که به آموزش آرایش مناسب با انواع لباس‌ها بپردازیم.

با لباس قرمز

در رابطه با این مبحث که آرایش مناسب با انواع لباس‌ها چگونه است؟ باید گفت: آرایش صورت با لباس قرمز باید بیرنگ و ملایم باشد. شما روی هیچ قسمتی از صورتتان نباید تاکید داشته باشید. برای پوست صورت نیز بهتر است که از کرم طبیعی استفاده نموده و سپس به روی آن مقداری پودر بزنید تا برق صورتتان کمتر گردد.
رژگونه خود را هم از رنگ برنز استفاده کرده و آن را روی گونه‌های خود بزنید. چنانچه قصد دارید که به میهمانی‌های شبانه بروید، از رژگونه روشن استفاده نمایید که انتخاب مناسب تری می‌باشد.
برای سایه چشم نیز باید از سایه‌های مات استفاده نمایید. برای چشمانتان هم از خط چشمی باریک و ریملی مشکی استفاده نمایید تا چشمانتان گیراتر و جذاب‌تر به نظر برسند. 

پیاردو - آرایش مناسب با انواع لباس‌ها

همچنین اگر می‌خواهید از لباس قرمز در میهمانی‌های شبانه خود استفاده کنید، توصیه می‌گردد از خشم چشم پهن تر و سایه روشن استفاده نمایید. برای تکمیل آرایشتان بهتر است که از برق لب و یا رژلب بیرنگ استفاده نمایید یا این که رژ لب قرمز به کار برده و روی آن برق لب بزنید تا جذاب‌تر به نظر بیایید.
زمانی که لباس قرمز می‌پوشید، از بولد نمودن همزمان لب‌ها و چشم‌ها خودداری کنید. یکی را انتخاب نمایید. مثلا می‌توانید چشمانتان را پر زرق و برق آرایش نمایید ولی برای لب‌ها از آرایش ساده استفاده نمایید. همچنین اگر می‌خواهید ظاهرتان متفاوت‌تر و جذاب‌تر باشد باید رنگ پیراهن و رژلب و رنگ ناخن هایتان ست باشند. 

با لباس زرشکی

در مورد لباس زرشکی، هر چقدر آرایش صورت از رنگ زرشکی دورتر باشد و به رنگ صورتی روشن و مات نزدیک شود، آرایش زیباتر و جلوه دارتر خواهد شد. برای رژلب نیز می‌توانید از انواع رژلب‌های صورتی استفاده نمایید. باید بدانید که پوست صورت چه تیره باشد و چه روشن، با آرایش زرشکی تیره‌تر خواهد شد.
با لباس صورتی

با لباس صورتی می‌توانید پشت چشمانتان را آبی روشن و یا خاکستری نمایید. همچنین می‌توانید انتهای چشمانتان را سایه سرمه‌ای و داخل چشمانتان را هم از صورتی بسیار روشن استفاده نمایید. برای لب‌ها هم می‌توانید از رژهای صورتی کمرنگ یا براق یا مات استفاده نمایید.
با لباس بنفش

در رابطه با این موضوع که آرایش مناسب با انواع لباس‌ها چگونه است؟ باید گفت: با لباس بنفش، می‌توانید پشت چشمانتان را سایه‌های بژ، طلایی و یا خاکستری روشن و تیره استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از انواع سایه‌های بنفش در کنار بژ و خاکستری استفاده نمایید. طوری که رنگ تیره سایه در انتهای چشم و رنگ روشن آن در قسمت داخلی چشمانتان قرار گیرد. برای آرایش لب‌ها هم می‌توانید از رژهای بنفش کمرنگ و بنفش براق استفاده نمایید.
پیاردو - آرایش مناسب با انواع لباس‌ها

با لباس سبز

در مورد آرایش مناسب با انواع لباس‌ها باید گفت: در مورد لباس سبز هم می‌توانید سایه را سبز کمرنگ انتخاب نمایید. برای قسمت بیرونی سایه هم می‌توانید از سبز یشمی استفاده نمایید. این سایه را هم می‌توانید در بقیه سایه‌ها محو نمایید. برای لب‌ها هم می‌توانید از رژهای نارنجی روشن یا مات کمرنگ یا آجری روشن استفاده نمایید.
با لباس آبی

بسته به پر رنگ و کمرنگ بودن لباس خود می‌توانید از آبی کمرنگ یا پر رنگ به شکل برعکس استفاده نمایید. یعنی چنانچه لباس شما آبی آسمانی کمرنگ است، از سایه‌ای که سرمه‌ای یا آبی تیره است در قسمت بیرونی چشم استفاده نمایید. این سایه را به سمت داخلی چشم زده و کمی هم از سایه کمرنگ استفاده نمایید.
چنانچه رنگ لباستان آبی تیره و لاجوردی است، در قسمت بیرونی چشمانتان کمی از سایه آبی تیره استفاده نمایید ولی بیشتر از سایه‌هایی استفاده نمایید که روشن باشد. قسمت‌های داخلی چشمانتان را هم می‌‌توانید با صورتی سایه بزنید. لب‌ها را هم می‌توانید با رژ سرخابی براق یا صورتی روشن و براق استفاده نمایید. 

با لباس سفید و مشکی

در خصوص این سوال که آرایش مناسب با انواع لباس‌ها چگونه است؟ می‌توان گفت: برای لباس سفید و مشکی هر نوع آرایشی متناسب است. اما مناسبترین و بهترین سایه برای انتهای چشم‌ها خاکستری تیره و برای میانی چشم‌ها، کمرنگ‌تر و برای گوشه‌های چشم نیز از سایه سفید استفاده می‌شود. برای رژلب نیز می‌توانید از صورتی مات، سرخابی کمرنگ، قرمز و زرشکی استفاده نمایید.
مدل آرایش‌های دخترانه هم برای لباس سفید و مشکی، آرایش‌های ملایم است. آرایش‌های ملایم باعث می‌شود که چهره شما دخترانه و طبیعی به نظر بیاید. غالبا دختران جوان دوست دارند که بعد از پایان کار، چهره‌ای جذاب و متفاوت داشته باشند. در این مواقع بهتر است از یک آرایشی که با رنگ لباس متناسب است استفاده شود. این تناسب رنگ باعث می‌شود که طرح و رنگ لباس شما بیشتر خودنمایی کند. 

پیاردو - آرایش مناسب با انواع لباس‌ها

با لباس خاکستری

با لباس خاکستری می‌توانید برای انتهای چشمانتان، از سایه مشکی که با خاکستری محو شده استفاده نمایید. برای قسمت داخلی چشم نیز می‌توانید از سایه صورتی مایل به سفید استفاده نمایید. برای آرایش لب‌ها نیز توصیه می‌گردد که از رژهای بنفش و یا رژ سرخابی و یا صورتی استفاده گردد.
با لباس کرم

لباس کرم را می‌توانید با آرایش قهوهای چه تیره و روشن و بژ استفاده نمایید. لبها را هم می‌توانید با رژ بژ و قهوهای آرایش نمایید.


همچنین اگر به دنبال آرایشگاه مناسب، مخصوصا برای عروس هستید می‌توانید مطلب ویژگی‌های یک آرایشگاه خوب برای عروس را بخوانید.


دسته بندی: عمومی