ساقدوش داماد

ساقدوش داماد


بهترین ساقدوش داماد باشید
اگر داماد شما را انتخاب کند که ساقدوش او در عروسی باشید، کاملاً طبیعی است که کمی احساس غرور کنید. همچنین طبیعی است که احساس ترس و وحشت کنید، همیشه متعهد شدن و پذیرفت وظایف از این قبیل با ترس و استرس همراه است. نگران نباشید. پیاردو مواردی را به شما یادآور خواهد شد که با حفظ آن ها، می توانید این وظیفه سنگین را به خوبی انجام دهید و پس از عروسی به عملکرد خود افتخار کنید.
1-    برنامه ریز حرفه‌ای شوید
خوشبختانه، شما می‌توانید تا حد زیادی از برنامه‌ریزی ازدواج دور بمانید، زیرا معمولا اقوام درجه یک بسیاری از کارها را پیش می‌برند. اما شما باید برای کمک به داماد در هر چیزی که ممکن است نیاز داشته باشد، آماده باشید. به خصوص اگر شما در نزدیکی او زندگی کنید

 


2-    شیک پوشی اولویت دارد
از آماده بودن کت شلوار داماد و خودتان مطمئن شوید. اگر نیاز است آن ها را به خشکشویی ببرید و تا قبل از عروسی در کاور و جای مناسب نگهداری کنید. بستن کراوات به بهترین شکل را حتما فرا بگیرید و بارها و بارها امتحان کنید. اگر لازم است برای هر ویدئو و آموزش بستن کراوات وقت بگذارید.
3-    صدا و تصویر به یاد ماندنی
ممکن است وظیفه هماهنگی گروه موزیک یا دیجی به عهده شما باشد. خوب تحقیق کنید و نمونه کار گروه ها را ببینید و روی این موضوع ریسک نکنید. 
4-     دقت کنید که همه چیز مرتب باشد
هر دقیقه کاری که لازم است انجام دهید تا محل عروسی، عروس و داماد و یا مهمانان حاضر، در بهترین شرایط باشند. به هر شکلی که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید. مراقب حوادث پیش بینی نشده باشید و سریعاً عمل کنید تا مشکلات احتمالی را رفع کنید. 
5-    ماشین عروس خاطره انگیز
آماده سازی و تحویل ماشین عروس به عهده شماست. روز قبل از عروسی ماشین را به کارواش ببرید و صبح عروسی آن را به گل‌آرا برسانید. معمولا محل آماده سازی دسته گل عروس و ماشین عروس یکیست. در این صورت وظیفه تحویل گرفتن گل عروس نیز با شماست. گل و ماشین باید در زمان مقرر درب سالن آرایشگاه عروس حاضر باشند. 

6-    داماد و ساقدوش های خوشتیپ
به همراه داماد و سایر ساقدوش ها به آرایشگاه بروید. آرایشگاه خوبی را انتخاب کنید و از انجام کارهای عجیب و غریب و گریم های نامرسوم برای داماد و خودتان توسط آرایشگر جلوگیری کنید.

 


7-    چک کردن سالن
زمانی که عروس و داماد به آتلیه می روند، شما زمانی وقت دارید تا ضمن آماده شدن، سری به سالن یا باغ برگزاری مراسم بروید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. معمولا خانواده زوجین این کار را انجام می دهند اما مودبانه است که شما سری بزنید و در صورت نیاز، به آن ها کمک کنید.
8-    برنامه ریزی حرفه ای سفر
اگر عروس و داماد قصد رفتن به ماه عسل بلافاصله پس از عروسی دارند، تهیه بلیط و رزرو هتل را شما انجام دهید و فضا را برای زوج عزیزتان آماده کنید. با هماهنگی با هتل می توانید گل آرایی هایی ارزان قیمت اما جذاب برای اتاق آن ها سفارش دهید. 
در پایان مراسم آخرین کسی باشید که از عروس و داماد جدا می شوید و سعی کنید تا پایان شب برای هر کمکی آماده باشید. یکی از روش هایی که می توانید آن دو را غافلگیر کنید، ارسال صبحانه ای مفصل و لوکس برای دوستانتان در صبح روز بد از عروسیست. این کار هزینه زیادی نخواهد داشت اما می تواند بسیار جذاب باشد و تا سال های سال در ذهن آن دو حک شود. امید است با مطالعه این متن، تا حدودی با وظایف خود به عنوان ساقدوش دامادآشنا شده باشید و بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید. متن مربوط به ساقدوش عروس را نیز می توانید در پیاردو مطالعه کنید. 


نویسنده:فرهنگ

آخرین مقالات

مشاهده

آداب مراسم ختم

از دیرباز تاکنون و در همه جای دنیا سوگواری برای عزیز درگذشته رواج داشته و دارد. در ایران مراسم ترحیم با تشییع و خاکسپاری متوفی آغاز شده و پس از آن با برگزاری مراسمی چون سوم، هفتم و چهلم یاد تازه درگذشته گرامی داشته شده و برایش طلب آمرزش و آرامش می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی‌های سنگ قبر

از زمان های دور تاکنون مردم در همه نقاط مختلف دنیا، با فوت عزیزان خود به دنبال ماندگار کردن اثری از متوفی بوده اند. اثری که وقتی دلتنگ می شوند بتوانند ساعاتی را در کنار آن سپری کنند. شاید بتوان گفت محبوب ترین راه برای این هدف گذاشتن سنگ قبر بر روی جنازه دفن شده است.

ادامه مطلب...

مشاهده

لباس مناسب عروسی‌ مختلط

امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی مداح در مراسم ختم

مراسم ختم، از مراسم‌هایی است که به مناسبت فوت عزیزان، توسط بازماندگان برگزار می‌شود. معمولا این محافل با عنوان سوم، چهلم، سالگرد و هفتم برگزار می‌شود که هرکدام آداب مخصوص به خود را دارد.

ادامه مطلب...