چگونه بر استرس قبل از مراسم غلبه کنیم

چگونه بر استرس قبل از مراسم غلبه کنیم

۰۶ آذر ۱۳۹۷

راه‌هایی برای آرامش در شب عروسی
 اگر از عروس و دامادها بپرسید از شب عروسی‌شان از شبی سخت و پراسترس یاد می‌کنند. یافتن راه‌هایی برای آرامش در ایام قبل از عروسی بخصوص در شب آخر که این هیجان به اوج می‌رسد از آرزوی‌های تمام زوج‌های جوان است.  در برخی اوقات این هیجانات و استرس‌ها تبدیل به تنش و اصطکاک بین صاحبان مجلس می‌شود و در نهایت این درگیری‌ها؛ شبی که می‌توانست لذت‌بخش، شاد و به یادماندنی باشد را به خاطره‌ای تلخ مبدل کند. شما به عنوان عروس و یا داماد نماد و ستاره مراسم عروسی هستید و چهره و حالت روانی شما در تالار، روی میهمانان هم اثر خواهد گذاشت. اکنون می‌خواهیم به چند راهکار علمی برای خودکنترلی و کاهش استرس به شما معرفی کنیم. 

 


ورزش
اهل ورزش خوب می‌دانند که ورزش کردن چه جادوی شگفت‌انگیز و اثرگذاری در اوقات پریشان‌حالی است، ولی برنامه ریزی برای ورزش در روزهای منتهی به مراسم کار دشواری است. داشتن فرم مناسب و فعالیت بدنی علاوه‌بر بالا بردن تحمل سیستم گردش خون و قلب برخورداری از یک تیپ مناسب فیزیکی بسیار تاثیر مثبتی بر اضطراب و ترس دارد. اگر عروس و دامادی هستید که اهل یوگا، دویدن یا هر ورزش دیگر هستید طوری برنامه‌ریزی کنید که روز عروسی هم از آن غافل نشوید. اندورفین آزادشده بعد از فعالیت ورزشی اعتمادبه‌نفس شما را تا حد مطلوبی بالا می برد. گرچه باید مراقب بود فشار مضاعف بر عضلات شما وارد نشود تا منجر به دردهای غیرقابل‌تحمل شود. اگر واقعا حجم کارها باعث شده از ورزش صرف نظر کنید عمل زیر را انجام دهید: به پاهاي خودتان نگاه كنيد. پنجه پا را جمع كرده وانقباض عضلاني را بررسي كنيد. يكباراين كار را تكرار كنيد. سپس به مدت سی‌ثانيه تمام بدن را شل كرده، عضلات را انبساط دهيدو  نفس عميق بكشيد. نفس را در سينه نگه داشته وسپس آنرا بيرون دهيد. اين عمل را تكراركنيد. بايد توجه داشته باشيد كه هوا را به حالت آرام بيرون داده وخيلي آرام به حالت اوليه برگردانيد. شانه ها را نخست كمي بلند كنيد وسپس آنرا تا جايي ممكن بالا نگه داريد ودر همان وضع بمانيد. وضعيت انقباض را بررسي كنيد وسپس به حالت اوليه برگردانيد وعمل را دوباره تكرار كنيد.

 

 

آرامش درون
تمرکز، کلید رسیدن به ارامش است. تمرکز و آرامش درونی باعث می‌شود ذهن شما مانند یک فایل و کشوی مرتب شده باشد و دسترسی به برنامه ‌های کاری و افکار مثبت آسان ‌تر شود. تمرین‌هایی درزمینه مدیتیشن وجود دارد که شاید کمی پیچیده باشد اما راه‌های ساده‌تری هم وجود دارد. نشستن در یک اتاق آرام و روشن کردن چراغ‌ها، رفتن به پارک و کشیدن نفس عمیق، نوشتن افکار مزاحم و منفی؛ دورریختن یا آتش زدن آن کاغذ، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و آرامش بخش، دم و بازدهم منظم و عمیق، شمارش نفس‌ها و از همه مهم‌تر لبخند زدن را فراموش نکنید.

 

 


 

 

ماساژ بگیرید
بی تردید یکی از بهترین گزینه‌ها برای آرام شدن و بدست آوردن حال خوب ماساژ است. این گزینه برای مدت زیادی به شما حس آرامش و لذت خواهد داد. اگر نمی‌خواهید در طول مراسم عروسی دردهای ناگهانی بازگردد می‌توانید ماساژ سوئدی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از فرد ماساژ دهنده خدماتی نظیر اسکراب یا فیشینگ را نیز تقاضا کنید، به یاد داشته باشید که این اعمال منجر به قرمز یا چروکیده شدن پوستتان خواهد شد. پس این کار را به مدتی قبل از مراسم عروسی تان و یا به صبح عروسی واگذار کنید.

 

 


 

برنامه ‌های مهم عروسی را پخش کنید
یکی از شیوه‌های جدید که می‌تواند از بروز اتفاقات، خستگی و استرس بکاهد. پخش کردن آیین‌ها و برنامه های عروسی است. اینکه شما در یک روز آن‌هم حدفاصل 5 صبح تا آخر شب همه کارهای عروسی و خود مراسم را انجام دهید فیل را از پای در می‌آورد. کمی هزینه کردن و هماهنگی می‌تواند رویای شب عروسی را برای شما محقق کند. اگر امکان دارد مراسم عقد را با عروسی یکی نکنید. یکی از آفت‌های برنامه ریزی؛ برگزاری مراسم عقد یکی‌دو ساعت قبل از عروسی است. اگر عقد را ماه‌ها قبل برگزار کنید درزمان و هزینه صرفه‌جویی زیادی انجام داده اید. کارمهم دیگر در مراسم عروسی این است که قبل از رفتن به تالار باید به آتلیه بروید و مدتی هم در خیابان‌ها و باغ‌ها مشغول فیلمبرداری و عکاسی باشید. اگر شرایط فراهم است این امر را به چند روز قبل از عروسی موکول کنید. با این کار روز عروسی با خیال راحت و فراغ بال از خواب بیدار شوید لباس‌های با شکوه‌تان را بپوشید خود را بیارید و به سمت مکان برگزاری مراسم بروید.

 

 


 

 

مسئولیت های خود را کم کنید
برون‌سپاری کارها تقریبا به عنوان یک امر پذیرفته در تمام رویدادها می‌گیرد. یکی از راه‌های کسب آرامش و بیرون رفتن از فشار استرس سپردن کارهای عروسی به اهل فن است. فارق از اینکه می‌توان برخی از کارها را به دوستان مورد اعتماد و خانواده سپرد؛ گروه‌ها و مجموعه‌هایی هستند که کارهای تشریفات مجالس را به عهده می‌گیرند و با گرفتن کارمزد مناسب خیال شما را در بسیاری از کارها راحت می‌کنند. ما نیز در پیاردو تصمیم داریم کارهای شما را سبک‌تر کنیم. علاوه بر این مهم‌ترین فردی که می‌تواند به شما کمک کند در ابتدای امر خودتان هستید. شگفت‌انگیزترین و کارآمدترین منبع انرژی و آرامش شما شریک زندگی‌تان است. قبل از مراسم می‌توانید مدتی را با همراه زندگی‌تان بگذارید و مطمئن باشید اعتمادبه‌نفس شاهکاری بدست خواهید آورد.
 


نویسنده:ترفند

آخرین مقالات

مشاهده

ویژگی‌های یک آرایشگاه خوب برای عروس

گاهی با جشن عروسی لاکچری و گاهی نیز با آرایش عروس فوق العاده زیبای خود. یکی از دغدغه های هر خانم جوانی برای روز عروسی، انتخاب آرایشگاه عروسی مناسب است.

ادامه مطلب...

مشاهده

فیلم عروسی چگونه باید باشد؟

برگزاری مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن رؤیای عروس‌ها و دامادان است و در این بین فیلم عروسی سندی دائمی و خاطره‌انگیز از ثبت تک‌تک این لحظات تکرار نشدنی و روح‌انگیز به شمار می‌آید

ادامه مطلب...

مشاهده

بهترین مدل حلقه ازدواج کدام است؟

فرقی نمی کند که عروس کدام شهر یا کشور باشید در هر صورت حلقه ی طلا یکی از مهمترین خرید های شما برای ازدواج است .این حلقه که همیشه همراه شماست در تاریخ  نماد تکامل بوده و نشان دهنده تعهد شماست

ادامه مطلب...

مشاهده

بهترین ترفندها برای ورود عروس‌وداماد به سالن

یکی از مهم‌ترین لحظات جشن عروسی شما لحظه ایست که وارد سالن برگزاری مراسم می‌شوید، تصور کنید لحظه‌ای که وارد می‌شوید و نگاه تمام  اقوام و دوستانتان به سمت شماست

ادامه مطلب...