جشنی برای تمام فصول

جشنی برای تمام فصول


ترفندهایی که باعث می شود در عروسی به همه خوش بگذرد

غذا و موسیقی دو کلیدواژه پراهمیت مراسم عروسی؛  اکثر ما در جشن های عروسی فقط موسیقی و شام فکر می‌کنیم. قدیمی ها و بزرگان ما به شام و آبروداری در ویژه‌تر شدن کیفیت غذا فکر می‌کنند. بیشتر آنها بر این تفکرند که یک مراسم خوب را کیفیت مواد غذایی آن تعریف می‌‌کند. جوان‌ترها به موزیک و ادوات خوشگذرانی و دغدغه خانم ها معمولا پیرامون لباس و ظاهری جذاب است.

در مراسم‌ها همیشه گروه‌هایی از میهمانان هستند که در بی حوصلگی و کسالت به‌سر می‌برند. هرچند نمی‌توان تمامی گروه‌های سنی و سلیقه‌ای را راضی نگه داشت اما  فقط تعدادی از میهمانان علاقه به حرکات مزون و شادی‌های رایج دارند و لذت خواهند. بی‌برنامه بودن برای سایر افراد خاطره‌سازی در این شب جذاب را خدشه‌دار می‌کند بخصوص اگر فضای بازی و تفریح برای کودکان فراهم نباشد برای میهمانان بچه‌دار دردسرساز می‌شود.

ساختن لحظات شاد برای کودکان به مراتب راحت‌تر از سالخوردگان است. میتوان برای کودکان گریموری دعوت کرد که روی صورت آنها نقاشی کشیده و بعد از آنها عکس بگیرد و همان موقع عکسشان را چاپ و به آنها تحویل داد. یا میز خوراکی که شامل انواع آبنبات و پاستیل، بستنی و خوراکی های رنگی و چشم‌نواز ویژه کودکان هست تهیه کرد چون معمولا بچه ها علاقه ای به خوردن میوه‌های رسمی علاقه ای ندارند. اگر برگزارکنندگان  مراسم به کودکان بیشتر توجه کنند و برای آنها فضای بازی و حتی اتاق‌های سرگرمی در تالارها تعبیه کنند خدمت زیادی به صاحب مجلس کرده اند. از راهکارهای دیگر ایجاد فضای بازی‌های کامپیوتری، مهد نگهداری، خانه بازی و اتاق مادر و کودک است تا والدین با فراغ‌بال بیشتری به میهمانی بپردازند.

کار برای سالخوردگان کمی دشوارتر است. برای میهمانان بزرگسال بهتر است شومن یا کمدین در نظر گرفت . حرکات آکروباتیک رقص با آتش یا شعبده بازی هم برای آنان جذاب است. اگر فضایی ایجاد شود که با نقالی حکایت قدیمی را بازتعریف و نوعی خاطره‌بازی شاهکار است. فضاهای نگهداری از سالمندان و ارائه خدمات پزشکی نیز خلایی است که همواره در تالارها و سالن‌ها احساس می‌شود. برای داشتن عروسی خاص‌تر و سرگرم کردن میهمانانی که اهل رقص و گفتگو نیستند می توان را با مسابقه‌های خانوادگی سرگرم کرد و به چالش کشید. لحظه ورود عروس و داماد به سالن عروسی لحظه رویایی . شگفت‌انگیزی است؛ برای این زمان برنامه داشته باشید. از آن مهم‌تر لحظه دراماتیک رقص تانگو عروس و داماد است. برنامه‌ریزی و تمرین برای این کار می تواند لحظاتی رمانتیک و عاشقانه شما را تکمیل کند و اوقات چشم‌نواز برای میهمانان فراهم کند.

خیلی وقت ها شنیده ایم که میگویند میهمانان مهم نیستند و باید به شادی و لذت خود عروس و داماد توجه شود. این موضوع را شنیده‌ایم که می‌گویند: میهمانان اول و آخر حرف خود را خواهند ‌زد و مراسممان را نقد خواهند کرد، این دیدگاه چندان مطلوب و جایز نیست. میهمانان برای مراسم ما وقت می‌گذارند. از راه دور و نزدیک با هزاران گرفتاری و دغدغه به مراسم می‌آیند وو برای عروسی هزینه‌های بسیاری را متقبل می‌شوند. این وظیفه هر عروس و دامادی‌است که نهایت تلاش خود را برای پذیرایی شایسته از میهمانان انجام بدهند و در ازای تشریف فرمایی‌شان کاری در خور کنند که به آنها انقدری خوش بگذرد که خاطره شب عروسی‌شان را هرگز از یاد نبرند. این مهمترین قسمت یک عروسی کامل خواهد بود همیشه باید قدردان کسانی که برای ما قدمی حتی کوچک هم برمی‌دارند باشیم.


نویسنده:ترفند

آخرین مقالات

مشاهده

آداب مراسم ختم

از دیرباز تاکنون و در همه جای دنیا سوگواری برای عزیز درگذشته رواج داشته و دارد. در ایران مراسم ترحیم با تشییع و خاکسپاری متوفی آغاز شده و پس از آن با برگزاری مراسمی چون سوم، هفتم و چهلم یاد تازه درگذشته گرامی داشته شده و برایش طلب آمرزش و آرامش می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی‌های سنگ قبر

از زمان های دور تاکنون مردم در همه نقاط مختلف دنیا، با فوت عزیزان خود به دنبال ماندگار کردن اثری از متوفی بوده اند. اثری که وقتی دلتنگ می شوند بتوانند ساعاتی را در کنار آن سپری کنند. شاید بتوان گفت محبوب ترین راه برای این هدف گذاشتن سنگ قبر بر روی جنازه دفن شده است.

ادامه مطلب...

مشاهده

لباس مناسب عروسی‌ مختلط

امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی مداح در مراسم ختم

مراسم ختم، از مراسم‌هایی است که به مناسبت فوت عزیزان، توسط بازماندگان برگزار می‌شود. معمولا این محافل با عنوان سوم، چهلم، سالگرد و هفتم برگزار می‌شود که هرکدام آداب مخصوص به خود را دارد.

ادامه مطلب...