لباس عروس متناسب با اندام شما کدام است؟

لباس عروس متناسب با اندام شما کدام است؟


چیزهایی که عروس باید درباره لباس خود بداند
وقتی اسم عروس می آید احتمالا اولین چیزی که به ذهن همه میرسد لباس عروس سفید است .لباس عروس که تاریخچه و قدمت آن را در مقاله لباس عروس های سطنتی بررسی کردیم تقریبا مهمترین رکن شب عروسی است و انتخاب لباس عروس متناسب با رنگ پوست و مدل اندام و دما و .....از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است .در این مقاله  شما را راهنمایی میکنیم تا لباس عرس متناسب با اندام خود را انتخاب کنید و در شب عروسی خود به بهترین شکل ممکن بدرخشید.

گام اول :شناخت اندام خود 
اولین گام برای انتخاب یک لباس عروس متناسب شناخت اندام خود است .برای اینکار شما باید دور کمر ،دور باسن و دور سینه خود را اندازه بگیرید و  بر اساس این اندازه ها تشخیص دهید که در کدام گروه اندام مستطیلی ،سیبی،گلابی یاساعت شنی قرار میگیرد .مثلا اگر اندازه دور سینه و دور باسن شما تفاوت چندانی ندارد شما اندامی مستطیلی دارید به همین شیوه نسبت اندازه ها مدل اندام شما را مشخص میکند.

 

 

گام دوم :لباس عروس مناسب اندام شما
بعد از پیدا کردن مدل اندام خود حال باید لباس عروسی متناسب با اندام خود پیدا کنید .مهم ترین ویژگی یک لباس عروس مناسب این است که زیبایی ها و انحنا های اندام شما را پررنگ تر کند  و اگر اندام شما نقص کوچکی دارد آن نقص را بپوشاند .در اینجا ما لباس عروس های مناسب انواع اندام ها را معرفی میکنیم.
اندام مستطیلی 
اگر اندازه ی دور سینه ،باسن و کمر شما تفاوت چندانی  باهم ندارد  و تقریبا هم اندازه اند اندام شما در گروه اندام های مستطیلی قرار میگیرد . در این گروه انحنا های بدن شما خیلی مشخص نیست و شما باید دنبال لباس هایی باشید که خطوط بدنتان را پررنگ کند و اندامتان را موزون تر نشان بدهد مثلا یک لباس عروس که در بالا تنه چسبان باشد و در دامن از بالا به پایین کمکم فون یا چین دار شود انتخاب مناسبی برای اندام شماست.

اندام سیبی شکل 
اگراندازه دور سینه شما  کمی بیشتر از اندازه ی دور باسن شماست ،بازوهای پریا کمی شکم دارید و در کل بالا تنه شما بزرگ تر از پایین تنه شماست اندام شما در گروه اندام های سیبی شکل قرار میگیرد .شما باید در انتخاب لباس عروستان بسیار دقت کنید و ترجیحا از لباس عروس های ساده با دامن بلند استفاده کنید  و تزیینات لباس خود را قسمت بالای بالا تنه  یا پایین دامن خود بکار بگیرید ، مثلا لباس  عروس با یقه هفتی شکل انتخاب مناسبی برای شماست با این روش شما تمرکز را بر روی باسن و کمر خود کمتر میکنید . استفاده از یک کمربند نازک هم میتواند شما را خوشتیپ تر کند.
 

اندام گلابی شکل
اگر بازوهای باریکی دارید و اندازه ی دور سینه شما کوچک تر از اندازه ی دور باسن شماست اندام شما گلابی شکل است.
داشتن اندام گلابی شکل معمولا با  داشتن بازوها و بالا تنه مناسب موزون همراه است این ویژگی به شما این امکان را میدهد تا از لباس های دکلته و باز بدون یقه استفاده کنید و توجه ها را به سمت بالای تنه موزون خود جذب کنید،استفاده از لباس های یقه دار و یا لباس عروس هایی با دامن خیلی پف دار گزینه مناسبی برای شما نیست. شاید بهترین انتخاب برای شما لباس عروسی با دامن کم چین اما بلند و بالاتنه تنگ باشد.

 


اندامی به شکل ساعت شنی 
احتمالا شما کمر باریکی دارید و اندازه دور سینه ودور باسنتان به هم نزدیک است و از دور کمرتان بیشتر است .عروس با اندام ساعت شنی هیچ محدودیتی برای انتخاب لباس عروس خود ندارد و میتواند آزادانه هر نوع لباس عروسی را انتخاب کند و در جشن عروسیش بدرخشد .عروس ساعت شنی باید از لباسی استفاده کند که کمر باریک و انحناهای بدنش را به خوبی نشان دهد مثلا یک لباس پری دریایی یا ماهی انتخاب مناسبی برای عروسی با اندام ساعت شنی است .
  
بعد از انتخاب مدل لباس عروس متناسب اندامتان حتما در نظر داشته باشید که تزیینات لباستان را با قدتان هماهنگ کنید و اگر ریز نقش هستید و قد کوتاهی دارید دامن لباس خود را شلوغ  و پر از تزیینات نکنید ودنبال دامن های ساده باشید .

 


نویسنده:ترفند

آخرین مقالات

مشاهده

لباس مناسب عروسی برای مردان

شاید انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان راحت‌تر از انتخاب لباس بانوان در مجلس عروسی به نظر برسد اما در هر حال انتخاب یک لباس زیبا و مناسب برای مردان نیز در جشن عروسی می‌تواند شما از بقیه افراد حاضر در مجلس متمایز کند.

ادامه مطلب...

مشاهده

مراسم عروسی یهودیان

در اکثر ادیان الهی، مراسم عروسی از جایگاه بالایی برخوردار است. هر دین طبق سنتی که دارد مناسک خاصی را برای اجرای مراسم دارا می‌باشد. آیین یهود، ازجمله ادیانی است که پیروانش را از ازدواج کردن با افراد بیگانه بر حذر می‌کند.

ادامه مطلب...

مشاهده

مراسم عروسی در ترکیه

این روزها بسیاری از دختر و پسرهای جوان و یا عروس و دامادهای جوان علاقمند هستند تا عروسی خود را در کشور دیگری غیر از ایران برگزار کنند. ترکیه یکی از کشورهای مجاور ایران است که با آب و هوای مناسب و معتدل و نیز مناظر زیبا و مناطق بسیار دیدنی یکی از مقاصد اصلی انتخاب تازه عروس و دامادها می‌باشد.

ادامه مطلب...

مشاهده

چگونه یک کنفرانس خوب داشته باشیم؟

براساس تحقیقات به عمل آمده، سخنرانی در جمع جز یکی از وحشتناکترین کارها برای هر فرد است. برخی از افراد از توانایی خوبی برای سخنرانی در جمع برخوردارند. اما بسیاری دیگر این توانایی را ندارند و گاهی از آن به شدت گریزانند.

ادامه مطلب...