ترفندهای صرفه جویی در هزینه عروسی

ترفندهای صرفه جویی در هزینه عروسی


عروسی باشکوه اما به صرفه
خریدن یک هدیه، لباس‌های فاخر، پول تالار و قیمت‌های عجیب منوی غذا، هزینه های سفر و اقامت می تواند سرسام آور شود. برای رسیدن به یک مراسم با شکوه و رویایی که جز لیست آرزوهای هر شخصی است، حس بانکی چاق و چله از واجب ترین چیزهاست. اما در عین حال چند ترفند وجود دارد که شما در کنار برگزاری یک جشن حیرت انگیز بتوانید در بعضی هزینه های اضافی صرفه جویی کنید. گاها انتخاب بعضی پارامترها هزینه های بسیار گزافی روی دست می‌گذارد که تاثیر چندانی در مجلل بودن مراسم شما نخواهد داشت در حالی که با انتخاب‌های هوشمندانه می‌توانید مبالغ صرفه جویی شده را در جایی ارزنده تر هزینه کنید یا برای خود ذخیره کنید.

 

 

زمان مناسب

بیشتر مردم علاقه دارند در ایام بخصوصی جشن ها و مراسم های خود را برگزار کنند. اعیاد ملی و مذهبی برگزار کنند. اگر این اعیاد اطراف تعطیلات هفتگی باشد که عالی است. اما اصرار مردم بر این روزهای تقویم باعث شده قیمت رزرو مکان در این روزها چرب تر باشد. گاهی اصرار به برگزاری مراسم در این روزها باعث می شود مبالغ عجیب و غریبی صرف شود. اما با انتخاب زمان مناسب تر می توانید. پول اضافی برای یک روز بخصوص در تقویم ندهید.

 

 مکان مناسب

شما قبل از انتخاب محل باید بدانید چه چیزی از جشن می خواهید و چه موردی در نظر شما باشکوه و ارزشمند است. دومین نکته تعداد میهمانان است. بارها پیش آمده که ناهمگونی تعداد میهمان با فضا، باعث بروز هزینه اضافی شده است. اینکه یک تالار بسیار معروف و گران قیمت است دلیل نمی شود مراسم کم تعداد شما را نیز به خوبی مدیریت کند.

 غذا

خیلی از آمارها نشان می دهد که ایرانی ها برای غذا بیش از هر چیز دیگری در مراسم خرج می تراشند. این هزینه اغلب حیرت انگیز و گاه باعث اسراف زیادی می شود. با بررسی اجناس و مواد و شیرینی مناسب فصل هم در انتخاب منوی مناسب با مراسم و هم در تطبیق منو با تعداد میهمانان سربلند خواهید بود. تنوع بیش از حد و انبوه غذاهای رنگارنگ دلیل خوبی برای شکوه مراسم نیست گاه چند غذای ساده، خوش پخت و طرز سرو هوشمندانه و محترمانه آن پرستیژ مراسم شما را شایسته جلوه می دهد و برعکس آن هم ممکن است. پس با زیاده روی و اسراف پول خود را بجای خریدن آبرو و اعتبار راهی زباله دان خواهید کرد.

 

 تجهیزات و غذا

هزینه های لباس، گل، کاشین و تیم موسیقی و تشریفات خرج های اندکی به نسبت غذاست. اما همان هم می تواند روز بعد مراسم و فصل پرداخت ها را برای شما تلخ و نفس گیر کند. اختصاص پول زیاد به یک جز کوچک که تنها چند ساعت در کنار شماست منطقی نیست. شما می‌توانید هزینه خرید لباس و تجهیزات از برندها که زود از یاد می‌رود را خرج یک سفر به یادماندنی کنید. گل‌های گرانقیمت مانند رز برای ماشین عروس مناسب نیستند و شما با جایگزینی یک گل همشکل و ارزان می توانید با خیال راحت برانید و لحظات لذت ببرید.مراسمات، با هوشمندی می توانند تبدیل به خاطره شوند و با بی توجهی، تقلید و ناآگهی قادرند بدل به چاهی شوند که شما را ببلعند


نویسنده:ترفند

آخرین مقالات

مشاهده

آداب مراسم ختم

از دیرباز تاکنون و در همه جای دنیا سوگواری برای عزیز درگذشته رواج داشته و دارد. در ایران مراسم ترحیم با تشییع و خاکسپاری متوفی آغاز شده و پس از آن با برگزاری مراسمی چون سوم، هفتم و چهلم یاد تازه درگذشته گرامی داشته شده و برایش طلب آمرزش و آرامش می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی‌های سنگ قبر

از زمان های دور تاکنون مردم در همه نقاط مختلف دنیا، با فوت عزیزان خود به دنبال ماندگار کردن اثری از متوفی بوده اند. اثری که وقتی دلتنگ می شوند بتوانند ساعاتی را در کنار آن سپری کنند. شاید بتوان گفت محبوب ترین راه برای این هدف گذاشتن سنگ قبر بر روی جنازه دفن شده است.

ادامه مطلب...

مشاهده

لباس مناسب عروسی‌ مختلط

امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود.

ادامه مطلب...

مشاهده

ویژگی مداح در مراسم ختم

مراسم ختم، از مراسم‌هایی است که به مناسبت فوت عزیزان، توسط بازماندگان برگزار می‌شود. معمولا این محافل با عنوان سوم، چهلم، سالگرد و هفتم برگزار می‌شود که هرکدام آداب مخصوص به خود را دارد.

ادامه مطلب...