گران‌ترین و عجیب‌ترین عروسی‌های جهان

گران‌ترین و عجیب‌ترین عروسی‌های جهان


عروسیهای گران دنیا
مراسم عروسی یکی از به یاد ماندنی ترین شب های زندگی هر فرد است، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا این شب به یاد ماندنی را به طور چشمگیری برگزار نمایند. برگزاری یک مراسم پر از تجملات و زرق و برق اگر چه که بسیار جذاب است اما می تواند هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد.
شاید اطلاع از عروسی های گران دنیا همچون عروسی های بازیگران و افراد مشهور برای شما موضوعی جذاب باشد. بنابراین بر آن شدیم تا در این نوشتار از سایت به بررسی 10 تا از عروسی های گران دنیا برای شما بپردازیم.عروسی پرنس چارلز و دیانا
اگر چه که جشن عروسی پرنس چارلز و دایانا در سال 1981 برگزار شد اما می توان آن را یکی از عروسی های گران دنیا نام برد. این جشن عروسی که حدود 110 میلیون دلار هزینه داشت 3500 نفر مهمان مشهور از سراسر دنیا داشت.


عروسی وانیشا میتال و آمیت باتیا
جشن عروسی وانیشا میتال که دختر یکی از ثروتمند ترین مردان جهان است با آمیت باتیا نیز که بانکدار و سرمایه گذار است در سال 2006 برگزار شد. این جشن عروسی که 5 روز طول کشید هزینه های مختلفی همچون کارت عروسی 20 صفحه ای، نوشیدنی های گران قیمت، 100 نوع غذای مختلف و هزاران مهمان را شامل می شد.
هزینه ی این جشن عروسی حدود 78 میلیون دلار شد که در کتاب رکورد های گینس به عنوان گران ترین ازدواج ثبت شده است.

 


عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون
جشن عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون در سال 2011 برگزار شد که با نام عروسی قرن نام گذاری شد. عروسی پادشاه و ملکه آینده انگلستان در ایبیت وست مینستر برگزار شد و پس از آن نیز عروس و داماد با اسب از خیابان های لندن عبور کردند. هزینه ی این جشن عروسی که از دیگر عروسی های گران دنیا بود حدود 34 میلیون دلار شد.

 

 


عروسی آلکساندرا کوکوتوویچ و آندری ملنیچنکو
این عروسی 30 میلیون دلاری نیز که میان آلکساندرا کوکوتوویچ ملکه ی زیبایی یوگسلاوی و موسس بانک MDM  آندری ملنچیکو در سال 2005 برگزار شد در تالار ساحل کوت در کشور فرانسه برپا شد. جشن عقد این عروسی در یک کلیسای مجلل به همراه یک تک نوازی انجام شد و جشن عروسی آن ها نیز با حضور دو خواننده ی مشهور آمریکایی که هر کدام از ان ها با پرواز های خصوصی به جشن آمدند برگزار شد.
هر یک از خواننده های این مراسم که از دیگر عروسی های گران دنیا بود، 6/3 میلیون دلار دستمزد دریافت کردند.

 


عروسی ویکرام چاتوال و پریا ساچدو
جشن عروسی ساچدو هنرپیشه ی هندی با ویکرام چاتوال پسر یکی از ثروتمندترین مردان هندی در سال 2006 برگزار شد. این جشن عروسی که 10 روز و در سه شهر مختلف هند برگزار شد 600 مهمان از سرتاسر دنیا داشت که با جت خصوصی در این جشن حاضر شدند. این جشن عروسی نیز که از جمله عروسی های گران دنیا می باشد حدود 20 میلیون دلار هزینه داشت.

 

 


عروسی وین رونی و کالین مک لافین
جشن عروسی وین رونی ستاره فوتبال انگلیس که در باشگاه منچستر یونایتد توپ می زند با کالین مک لافین مجری و تهیه کننده ی انگلیسی در سال 2008 در ایتالیا برگزار شد. این جسن ازدواج به مدت 4 روز بر روی یک کشتی تفریحی با 64 میهمان برگزار شد که همگی به وسیله جت خصوصی به محل کشتی پرواز کرده بودند.
لباس عروس در مراسم عقد این زوج حدود 3 میلیون دلار هزینه داشت که توسط یک مزون مطرح دوخته شده بود.
هزینه ی جشن عروسی این زوج که یکی دیگر از عروسی های گران دنیا است حدود 15 میلیون دلار بود.

 


عروسی چلسی کلینتون و مارک مازوینسکی
جشن عروسی چلسی کلینتون دختر رئيس جمهور سابق ايالات متحده و وزير امور خارجه سابق آمريكا هیلاری کلینتون با مارک مزوینسکی سرمایه گذار در سال 2010 برگزار شد. این جشن عروسی که از دیگر عروسی های گران دنیا بود در نمایشگاه رودخانه هادسون برگزار شد و حدود 5 میلیون دلار هزینه داشت.


عروسی پل مک کارتنی و هیتر میلز
جشن عروسی پل مک کارتنی خواننده معروف با هیتر میلز در سال 2003 از دیگر عروسی های گران دنیا است که در ایرلند برگزار شد. این جشن که بر روی یک کشتی تفریحی برگزار شد نیز حدود 3 میلیون دلار هزینه داشت.


عروسی تام کروز و کیتی هولز
جشن ازدواج تام کروز هنرپیشه ی مشهور هالیوود و کیتی هولمز هنرپیشه ی آمریکایی در سال 2006 در یک قصر قدیمی توریستی در کشور ایتالیا برگزار شد. این جشن عروسی نیز که از دیگر عروسی های گران دنیا بود نیز حدود 2 میلیون دلار هزینه داشت.

 


عروسی دونالد ترامپ و ملانیا ناس
در آخر این جدول نام یکی از چهره مشهور این روزهای جهان اخبار  دیده می شود. جشن عروسی دونالد ترامپ با ملانیا ناس نیز که در سال 2005 برگزار شد یکی از عروسی های گران دنیا در میان افراد مشهور است. اگر چه که ترامپ پیش از این چندین بار ازدواج کرده بود اما هزینه های دیگر عروسی ها به پای این مراسم نمی رسید.
این عروسی که حدود 1 میلیون دلار هزینه داشت شامل هزینه های سنگین لباس عروس و کیک عروسی می شد.

 


 


نویسنده:تاریخچه

آخرین مقالات

مشاهده

لباس مناسب عروسی برای مردان

شاید انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان راحت‌تر از انتخاب لباس بانوان در مجلس عروسی به نظر برسد اما در هر حال انتخاب یک لباس زیبا و مناسب برای مردان نیز در جشن عروسی می‌تواند شما از بقیه افراد حاضر در مجلس متمایز کند.

ادامه مطلب...

مشاهده

مراسم عروسی یهودیان

در اکثر ادیان الهی، مراسم عروسی از جایگاه بالایی برخوردار است. هر دین طبق سنتی که دارد مناسک خاصی را برای اجرای مراسم دارا می‌باشد. آیین یهود، ازجمله ادیانی است که پیروانش را از ازدواج کردن با افراد بیگانه بر حذر می‌کند.

ادامه مطلب...

مشاهده

مراسم عروسی در ترکیه

این روزها بسیاری از دختر و پسرهای جوان و یا عروس و دامادهای جوان علاقمند هستند تا عروسی خود را در کشور دیگری غیر از ایران برگزار کنند. ترکیه یکی از کشورهای مجاور ایران است که با آب و هوای مناسب و معتدل و نیز مناظر زیبا و مناطق بسیار دیدنی یکی از مقاصد اصلی انتخاب تازه عروس و دامادها می‌باشد.

ادامه مطلب...

مشاهده

چگونه یک کنفرانس خوب داشته باشیم؟

براساس تحقیقات به عمل آمده، سخنرانی در جمع جز یکی از وحشتناکترین کارها برای هر فرد است. برخی از افراد از توانایی خوبی برای سخنرانی در جمع برخوردارند. اما بسیاری دیگر این توانایی را ندارند و گاهی از آن به شدت گریزانند.

ادامه مطلب...