لیست مقالات

ترفند

لباس مناسب عروسی برای مردان


شاید انتخاب لباس مناسب عروسی برای مردان راحت‌تر از انتخاب لباس بانوان در مجلس عروسی به نظر برسد اما در هر حال انتخاب یک لباس زیبا و مناسب برای مردان نیز در جشن عروسی می‌تواند شما از بقیه افراد حاضر در مجلس متمایز کند.


ترفند
فرهنگ

مراسم عروسی یهودیان


در اکثر ادیان الهی، مراسم عروسی از جایگاه بالایی برخوردار است. هر دین طبق سنتی که دارد مناسک خاصی را برای اجرای مراسم دارا می‌باشد. آیین یهود، ازجمله ادیانی است که پیروانش را از ازدواج کردن با افراد بیگانه بر حذر می‌کند.


فرهنگ
فرهنگ

مراسم عروسی در ترکیه


این روزها بسیاری از دختر و پسرهای جوان و یا عروس و دامادهای جوان علاقمند هستند تا عروسی خود را در کشور دیگری غیر از ایران برگزار کنند. ترکیه یکی از کشورهای مجاور ایران است که با آب و هوای مناسب و معتدل و نیز مناظر زیبا و مناطق بسیار دیدنی یکی از مقاصد اصلی انتخاب تازه عروس و دامادها می‌باشد.


فرهنگ
عمومی

چگونه یک کنفرانس خوب داشته باشیم؟


براساس تحقیقات به عمل آمده، سخنرانی در جمع جز یکی از وحشتناکترین کارها برای هر فرد است. برخی از افراد از توانایی خوبی برای سخنرانی در جمع برخوردارند. اما بسیاری دیگر این توانایی را ندارند و گاهی از آن به شدت گریزانند.


عمومی
چک لیست

بهترین تالار همایش های تهران


همانطور که می‌دانیم برای برگزاری هر مراسمی، مکانی وجود دارد. مکانی که مناسب و موافق آن مراسم باشد و به راحتی بتوان مراسم را در آن برگزار نمود. برای برگزاری همایش نیز سالن‌های همایشی در نظر گرفته می‌شود که با توجه به ویژگی‌های یک همایش بتوان آن‌را به راحتی برگزار نمود.


چک لیست
فرهنگ

آداب مراسم ختم


از دیرباز تاکنون و در همه جای دنیا سوگواری برای عزیز درگذشته رواج داشته و دارد. در ایران مراسم ترحیم با تشییع و خاکسپاری متوفی آغاز شده و پس از آن با برگزاری مراسمی چون سوم، هفتم و چهلم یاد تازه درگذشته گرامی داشته شده و برایش طلب آمرزش و آرامش می‌شود.


فرهنگ
چک لیست

ویژگی‌های سنگ قبر


از زمان های دور تاکنون مردم در همه نقاط مختلف دنیا، با فوت عزیزان خود به دنبال ماندگار کردن اثری از متوفی بوده اند. اثری که وقتی دلتنگ می شوند بتوانند ساعاتی را در کنار آن سپری کنند. شاید بتوان گفت محبوب ترین راه برای این هدف گذاشتن سنگ قبر بر روی جنازه دفن شده است.


چک لیست
چک لیست

لباس مناسب عروسی‌ مختلط


امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود.


چک لیست
چک لیست

ویژگی مداح در مراسم ختم


مراسم ختم، از مراسم‌هایی است که به مناسبت فوت عزیزان، توسط بازماندگان برگزار می‌شود. معمولا این محافل با عنوان سوم، چهلم، سالگرد و هفتم برگزار می‌شود که هرکدام آداب مخصوص به خود را دارد.


چک لیست
ترفند

ویژگی‌های وسایل سفره عقد


اگر نگاهی به رسومت ایرانی‌ها بیاندازیم در بیشتر مراسم شاد آن‌ها انداختن سفره‌ای که نماد‌های مختلفی را در خود جای داده می‌بینیم ،سفره هفت سین ،سفره شب یلدا و سفره عقد از مهم ترین این سفره‌ها هستند که از گذشته تا امروز مانده‌اند ،تغییراتی کرده‌اند اما هنوز محبوب هستند. 


ترفند
چک لیست

ویژگی‌های تشریفات لوکس


چنانچه می‌خواهید مراسم شما مجلل و شیک باشد و مهمانهای شما فردای مراسم از با شکوه بودن آن صحبت نمایند بایستی به تزئینات و دکوراسیون باغ یا تالار  خود توجه خاصی داشته باشید. ما در مقاله  زیر به بررسی این که یک تشریفات لوکس چگونه باید باشد می‌پردازیم.


چک لیست
ترفند

هزینه آرایشگاه در روز عروسی


آرایش و میکاپ عروس، یک دنیای زیبا و شگفت انگیز است که انتخاب و شناخت آن حساسیت بسیاری دارد. این علم بیکران، که هرروزه شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد، تاثیر مستقیم بر چهره عروس دارد و می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری ایجاد کند.


ترفند