لیست مقالات

فرهنگ

آداب مراسم ختم


از دیرباز تاکنون و در همه جای دنیا سوگواری برای عزیز درگذشته رواج داشته و دارد. در ایران مراسم ترحیم با تشییع و خاکسپاری متوفی آغاز شده و پس از آن با برگزاری مراسمی چون سوم، هفتم و چهلم یاد تازه درگذشته گرامی داشته شده و برایش طلب آمرزش و آرامش می‌شود.


فرهنگ
چک لیست

ویژگی‌های سنگ قبر


از زمان های دور تاکنون مردم در همه نقاط مختلف دنیا، با فوت عزیزان خود به دنبال ماندگار کردن اثری از متوفی بوده اند. اثری که وقتی دلتنگ می شوند بتوانند ساعاتی را در کنار آن سپری کنند. شاید بتوان گفت محبوب ترین راه برای این هدف گذاشتن سنگ قبر بر روی جنازه دفن شده است.


چک لیست
چک لیست

لباس مناسب عروسی‌ مختلط


امروزه بیشتر جشن‌های عروسی در ایران در تالارها گرفته می‌شود. در تالارها معمولا برای خانم‌ها و آقایان سالن‌های مجزا در نظر گرفته شده است تا خانم‌ها راحت تر باشند. در برخی دیگر از عروسی‌ها از همان ابتدا مجلس مختلط است و مراسم عملا در یک سالن و در حضور همه مهمان‌ها انجام می‌شود.


چک لیست
چک لیست

ویژگی مداح در مراسم ختم


مراسم ختم، از مراسم‌هایی است که به مناسبت فوت عزیزان، توسط بازماندگان برگزار می‌شود. معمولا این محافل با عنوان سوم، چهلم، سالگرد و هفتم برگزار می‌شود که هرکدام آداب مخصوص به خود را دارد.


چک لیست
ترفند

ویژگی‌های وسایل سفره عقد


اگر نگاهی به رسومت ایرانی‌ها بیاندازیم در بیشتر مراسم شاد آن‌ها انداختن سفره‌ای که نماد‌های مختلفی را در خود جای داده می‌بینیم ،سفره هفت سین ،سفره شب یلدا و سفره عقد از مهم ترین این سفره‌ها هستند که از گذشته تا امروز مانده‌اند ،تغییراتی کرده‌اند اما هنوز محبوب هستند. 


ترفند
چک لیست

ویژگی‌های تشریفات لوکس


چنانچه می‌خواهید مراسم شما مجلل و شیک باشد و مهمانهای شما فردای مراسم از با شکوه بودن آن صحبت نمایند بایستی به تزئینات و دکوراسیون باغ یا تالار  خود توجه خاصی داشته باشید. ما در مقاله  زیر به بررسی این که یک تشریفات لوکس چگونه باید باشد می‌پردازیم.


چک لیست
ترفند

هزینه آرایشگاه در روز عروسی


آرایش و میکاپ عروس، یک دنیای زیبا و شگفت انگیز است که انتخاب و شناخت آن حساسیت بسیاری دارد. این علم بیکران، که هرروزه شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد، تاثیر مستقیم بر چهره عروس دارد و می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری ایجاد کند.


ترفند
چک لیست

تشریفات ترحیم چگونه باید برگزار شود؟


تشریفات مراسم ترحیم شامل مجموعه‌ای از آداب مثل نحوه برگزاری مجالس، رعایت ترتیبات، خدمات پذیرایی، محل برگزاری مراسم مثل گل آرایی و شمع آرایی و تمامی آیتمهای مرتبط با آن است.


چک لیست
فرهنگ

تاثیر موزیک در روحیه


احساساتی که امروز به شما دست داده، همان چیزی است که در گذشته آن را جذب کردهاید. این احساسات اگر منفی باشند، تاثیری مستقیم و موثر، بر زندگی شما خواهند گذشت. در این بین، موزیک موثر ترین و بهترین ابزار، جهت تغییر احساسات شما است. 


فرهنگ
فرهنگ

آیین عروسی کردی


مردم کردستان هم مانند مردم سایر اقلیم های ایران رسم و رسوم خود را دارند در این مقاله به بررسی آداب ازدواج  و عروسی در کردستان میپردازیم . 


فرهنگ
فرهنگ

جهیزیه داماد


شاید فکر کنید که جهیزیه مخصوص عروس است اما جالب است بدانید که شاه داماد هم برای خوش جهیزیه دارد و نباید دست خالی پا به خانه بخت بگذارد. در برخی اقشار جامعه، تهیه همین خانه بخت هم دست داماد را می بوسد.


فرهنگ
تاریخچه

گران‌ترین و عجیب‌ترین عروسی‌های جهان


در این روزها مراسم عروسی هزینه های گزافی را روی دست خانواده‌ها می‌گذارد. حالا تصور کنید گران‌ترین عروسی‌های دنیا چگونه است؟ در ادامه مطلب تعدادی از گران‌ترین و عجیب‌ترین عروسی های دنیا در چند سال اخیر را بررسی می‌کنیم.


تاریخچه